3:1! Лудогорец обърна Черно море в Разград

• черно море

Имаме триумвират на върха

3:1! Лудогорец обърна Черно море в Разград - 1
Снимка: ПФК Лудогорец

Лудогорец и Черно море играят при 3:1 в мач от 21-ия кръг на efbet Лига, който се явява директен сблъсък за върха. Новото попълнение на варненци Дани Мартин откри резултата в 8-ата минута. С два гола на Руан Секо в 13-ата и 37-ата минута обаче разградчани осъществиха пълен обрат. В 42-ата минута Якуб Пьотровски отбеляза трето попадение за "орлите".

Домакините са без националите на България - Делев, Неделев и Чочев, които са на пейката. Дуа и Видал също са резерви за сметка на Руан Секо и Рик Джонатан.

Варненци, които оглавяват класирането преди срещата, имат известни проблеми с окомплектоването на състава. Контузен е Даниел Димов, Владко Дробаров е наказан, а Алекс Фернандес е извън групата заради нарушаване на дисциплината.

Първата опасност бе пред вратата на варненци. Фон Витри се измъкна зад отбраната им в 7-ата минута след пас на Текпетей и центрира по земя, но Рик не успя да прати топката в празната врата.

Черно море отговори подобаващо минута по-късно. Попов пробва подаване пред наказателното поле на Лудогорец, Фон Витри се размина с топката и намиращият се зад гърба му Мартин стреля без забавяне с левия крак в долния ляв ъгъл - 0:1 за "моряците".

Лудогорец не се стъписа и върна бързо попадението. В 13-ата минута Фон Витри изведе Текпетей, ганаецът центрира по земя към Руан Секо и таранът на "орлите" простреля Дюлгеров.

В 36-ата минута Фон Витри шутира, а Дюлгеров улови. Секунди по-късно Рик Джонатан получи пред наказателното поле на варненци, преодоля Атанасов и "копна" ефектно топката над излезлия да го пресрещне Дюлгеров. Озовалият се малко пред голлинията Иса се хвърли на шпагат и блокира удара, но притичалият Секо с добавка вкара втория си гол за Лудогорец, осъществявайки пълен обрат.

Неприятните новини за гостите в тази ситуация не свършиха дотук, тъй като Дюлгеров удари лошо в коляното своя съотборник Панов. Защитникът бе изнесен на носилка, а в игра се появи новото румънско попълнение Калкан.

В 42-ата минута вездесъщият в този двубой Секо отне от Стефанов, навлезе в наказателното поле и върна за Пьотровски, а полякът вкара с шут от 12-13 метра за 3:1.

Преди старта на второто полувреме наставникът на Лудогорец Георги Дерменджиев извърши една смяна - на мястото на Нареси влезе Чочев, който дебютира със зелената фланелка.

В 47-ата минута Фон Витри допусна още една груба грешка в отбрана, връщайки лошо топката към Падт. Стражът на "орлите" със сетни сили успя да играе с нея преди връхлитащия Калкан.

Само 180 секунди по-късно варненци организираха отлична скоростна атака, чрез която Калкан се озова очи в очи с Падт и нацели левия страничен стълб.

Последва опасен самостоятелен пробив на Текпетей. Ганаецът бе спрян с тяло от бранител на гостите и изрази претенции за дузпа, но Чинков остана безмълвен.

В 66-ата минута пък Падт отрази удар от дистанция на Сула. Пет минути след това Текпетей намери много активния Джонатан, който стреля над вратата.

В 80-ата минута Дюлгеров демонстрира класа, избивайки шут от фал на Неделев. Черно море отговори с удар от границата на големия пеналт на Гарсия, но Падт отрази.

В 91-ата минута Калкан получи отлична възможност да завържи интригата в последните секунди, но направи сериозен пропуск, тъй като не уцели противниковата врата с удар от десетина метра.

Секунди по-късно и Илиев пропусна след диагонален изстрел от петнайсетина метра.

ЛУДОГОРЕЦ - ЧЕРНО МОРЕ 3:1

0:1 Дани Мартин 8
1:1 Руан Секо 13
2:1 Руан Секо 37
3:1 Якуб Пьотровски 42

ЛУДОГОРЕЦ: 1. Падт, 16. Фон Витри, 26. Сундберг, 24. Вердон, 17. Сон, 30. Нареси, 8. Гонсалвеш, 37. Текпетей, 6. Пьотровски, 7. Рик, 99. Секо

ЧЕРНО МОРЕ: 25. Дюлгеров, 4. Стефанов, 3. Атанасов, 2. Панов, 6. Попов, 71. Панайотов, 5. Гарсия, 17. Милушев, 8. Сула, 15. Мартин, 86. Иса