• дерби-
  • дузпа

Даниел Стъридж с два гола и изпусната дузпа

Ливърпул разпердушини Евертън в голямото дерби на Мърсисайд - 1

Ливърпул спечели категорично 222-ото градското дерби срещу Евертън с 4:0. Соченият като един от равностойните мачове в кръга двубой всъщност се првърна в рецитал на символичните домакини от "Анфийлд"

Резултатът бе открит от Стивън Джерард с гол в 21-ата минута, а Даниел Стъридж (33' и 35') добави две попадения до почивката.

Луис Суарес оформи крайния резултат малко след подновяването на играта - в 50-ата минута.

Вратарят на Евертън можеше да инкасира и пети гол от дузпата, която сам предизвика. Американският страж фаулира Стърлинг в наказатленото поле, но Даниел Стъридж не успя да вкара от бялата точка.

Така Ливърпул взе важен аванс от четири точки пред един от основните си конкурентни за четвъртото място.