• ди вани-
  • марсиньо

Червените направиха 2:2 с Дебрецен в контрола

ЦСКА развали унгарско проклятие - 1
ЦСКА и лидерът в унгарското първенство Дебрецен заформиха атрактивно 2:2 в контрола, която се игра в Сиде. Армейците на два пъти повеждаха в резултата чрез Гуидо ди Вани и Марсиньо, но с двата си гола Тамаш Кучар успя да изравни.  В 83-та минута Дебрецен можеше да осъществи пълен обрат, но Райс Мболи спаси дузпа на Волаш.

Макар и да не спечелиха проверката, все пак армейците могат да се похвалят, че развалиха проклятието “Дебрецен”, което в последните години се стовари над българските грандове. Преди този мач унгарците имаха четири поредни победи – по две над Левски и Литекс, срещу родните клубове. Срещата започна с минута мълчание в памет на починалата червена легенда д-р Стефан Божков.

Сред титулярите на ЦСКА се завърнаха доскоро контузените Жереми Фо-Поре и Неманя Милисавлевич. Атаката отново се води от Гудио Ди Вани, а зад него играха Мартин Петров, Емил Гъргоров и Милисавлевич. Стивън Съндей започва като партньор на Ивайло Чочев в средата на терена за сметка на Тодор Янчев.