Нидерландия е на четвъртфинал на Евро 2024 след лесна победа над Румъния

• евро 2024

На четвъртфинала Нидерландия ще се изправи срещу победителя от Австрия – Турция

Нидерландия е на четвъртфинал на Евро 2024 след лесна победа над Румъния - 1
Снимка: БГНЕС/EПA

Нидерландия постигна безпроблемна победа с 3:0 над Румъния в осминафинален мач от Евро 2024. 1:0 направи Коди Гакпо в 20-ата минута. За 2:0 се разписа Донил Мален в 83-ата минута. Мален реализира и за 3:0 в 90-ата минута.

Още в първите минути на мача се наложи Янис Хаджи да получава лекарска помощ след сблъсък с Дензел Дъмфрийс.

"Лалетата" откриха резултата в 20-ата минута, след като Йерди Схаутен поде нападение и подаде на Шави Симонс. Той продължи към Коди Гакпо, който се надигра с лекота с Андрей Рациу и отправи много силен шут към близкия ъгъл на вратаря Ница, който нямаше шанс да се намеси - 1:0 за Нидерландия.

Шест минути по-късно Нидерландия можеше да удвои преднината си след корнер. Топката беше центрирана към далечната греда от където последва удар на Стефан де Фрай, който бе в страни от вратата.

До края на полувремето резултатът остана непроменен 1:0.

В 58-ата минута Нидерландия нацели греда. Върджил ван Дайк се извиси над всички при корнер и стреля с глава, но топката срещна една от гредите на Флориан Ница.

След корнер в 63-ата минута и повторно центриране топката стигна към Коди Гакпо. Той от легнало положение се разписа, но при повторенията се видя, че играчът бе с малко в засада. След преглеждане от ВАР голът беше отменен.

В 83-ата минута Мемфис Депай подаде към Гакпо, който надигра Раду Драгуши на аутлинията. Последва къс пас към Донил Мален и той от три метра не сгреши за 2:0.

Точка на мача, с втория си гол, сложи Мален в даденто продължение - 3:0.

На четвъртфинала Нидерландия ще се изправи срещу победителя от Австрия – Турция. Мачът ще е в събота – 6 юли от 22:00 часа.