• червени картони

Срещата бе белязана и с два червени картона

Локо (Пд) победи Арда в Първа лига - 1
Снимка: Факти.бг/Архив

Локо (Пд) започна с победа новия сезон във футболната Първа лига, след като постигнаха минимален успех с 1:0 над Арда (Кърджали) като домакин. Единственото попадение в срещата бе дело на Ефе Али в 41-ата минута.

В четвъртата минута от добавеното време на първата част гол на Тонислав Йорданов от състава на гостите бе отменен заради засада след намеса на системата ВАР, а в десетата минута на продължението на първото полувреме двата тима останаха с по 10 души на терена след спречкване между голмайстора на „железничарите“ Ефе Али и Тонислав Йорданов, което доведе до по два жълти и съответно червени картони и за двамата футболисти.

Във втория кръг за Локомотив предстои пловдивско дерби срещу Ботев на „Колежа“, докато Арда посреща Крумовград.