Лудогорец продължава в ШЛ след минимална загуба в реванша с Динамо Минск

• шампионска лига-
  • лудогорец-
  • динамо минск

В следващия кръг българският шампион ще срещне Карабах

Лудогорец загуби с 0:1 гостуването си в Унгария на Динамо (Минск) във втория квалификационен кръг на Шампионска лига, предаде sportal.bg.

Голът на стадион "Мезокьовезд Варош" реализира Иван Бахар към края на първото полувреме, но това не стигна на беларусите.

Въпреки поражението, отборът на Георги Дерменджиев продължава в третия предварителен кръг, където ще срещне шампиона на Азербайджан - Карабах. С класирането си напред тази вечер тимът от Разград си осигури минимум участие в груповата фаза на Лига на конференциите - така за девета поредна година Лудогорец ще играе в групи от евротурнирите. Дебют за "орлите" срещу Динамо записа германският вратар Хендрик Бонман, който имаше много добри намеси под своята рамка.

В четвъртата минута Рик Джонатан можеше да открие резултата. Бразилското дясно крило на "зелените" напредна и шутира от малък ъгъл, но вратарят на Динамо Фьодор Лапухов спаси. Скоро след това последва пропуск от чиста позиция на Руан Секо.

В отговор символичните домакини достигнаха до разбъркване пред рамката на Хендрик Бонман в 11-ата минута. Павел Седко стреля опасно, но германският вратар на Лудогорец успя да избие, след което топката се отклони в горната греда.

Последваха по-скучни минути до 37-ата. Тогава Трофим Мелниченко получи технично подаване отдясно, напредна и подаде към своя съиграч Иван Бахар пред вратата на Лудогорец, който без особени проблеми намери мрежата зад Хендрик Бонман - гол за Динамо (Минск).

В началото на второто полувреме Лудогорец изравни гредите. За това помогна и неумелата намеса на вратаря на беларусите Фьодор Лапухов, който не успя да спре както трябва удар в тялото му, след което топката се спря в страничната греда. Последваха още пропуски на "орлите", които започнаха силни след почивката, дело на Бърнард Текпетей и Якуб Пьотровски. В 70-ата минута обаче Хендрик Бонман трябваше да се намесва решаващо при разбъркване в пеналтерията на разградчани и последвал изстрел от воле резервата Педро Игор.

Динамо (Минск) 1:0 Лудогорец

1:0 Иван Бахар (37)

Стартовите състави:

Динамо (Минск): Фьодор Лапухов, Артьом Биков, Владислав Калинин, Алексей Гаврилович, Раи, Павел Седко, Александър Селява, Никита Демченко, Трофим Мелниченко, Стивън Алфред, Иван Бахар.

Лудогорец: Хендрик Бонман, Аслак Фон Витри, Оливие Вердон, Диниш Алмейда, Антон Недялков, Тодор Неделев, Якуб Пьотровски, Ивайло Чочев, Бърнард Текпетей, Рик Джонатан, Руан Секо.