12 Март, 2014 17:29 951 0

Мария Рийш падна, но спечели Малка световна купа

  • рийш-
  • спускане-
  • малка световна купа-
  • падане-
  • гут

Победителка в състезанието стана Лара Гут

Мария Рийш падна, но спечели Малка световна купа - 1
Снимка: БТА/АР
Мария Хьофъл-Рийш си гарантира малката световна купа в дисциплината спускане. Германката падна по време на спускането в Линцерхайде, но въпреки това вече е недостижима на върха. Тя обаче изгуби ценни точки в борбата си за Големия кристален глобус. Падането не бе никак леко и дори се наложи Хьофъл-Рийш да бъде откарана в болница с хеликоптер.
 
Иначе състезанието в швейцарския курорт бе спечелено от представителката на домакините Лара Гут. Тя бе най-бърза с време 1:32.31 минута. Втора на 0,5 секунди остана австрийката Елизабет Гьоргъл, а Франци Ауфденблатен (Швейцария) допълни призовата тройка с време 1:32.88.
 
Любопитно е, че в топ 6 на спускането в Ленцерхайде намериха място три швейцарки и три австрийки. Австрийката Анна Фенингер финишира шеста, което бе достатъчно да оглави генералното класиране за Световната купа. Тя е начело в генералното класиране с 1191 точки,  Хьофл-Рийш е втора с 1180, а Гут е трета с 956 точки.
 
Стартът при жените се проведе два часа след мъжкото спускане на същата 2,3-километрова писта Силвано Белтрамети. Интересно е, че времето на победителката Лара Гут е с 2.32 секунди по-бавно от това на победителя при мъжете Матиас Майер (Австрия). Постижението на швейцарката е общо 18-о за деня при мъжете и жените.
 


Поставете оценка:
Оценка от 0 гласа.


Подобни новини


Напиши коментар:

ФAКТИ.БГ нe тoлeрирa oбидни кoмeнтaри и cпaм. Нeкoрeктни кoмeнтaри щe бъдaт изтривaни. Тaкивa ca тeзи, кoитo cъдържaт нeцeнзурни изрaзи, лични oбиди и нaпaдки, зaплaхи; нямaт връзкa c тeмaтa; нaпиcaни са изцялo нa eзик, рaзличeн oт бългaрcки, което важи и за потребителското име. Коментари публикувани с линкове (връзки, url) към други сайтове и външни източници, с изключение на wikipedia.org, mobile.bg, imot.bg, zaplata.bg, bazar.bg ще бъдат премахнати.

КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА