• "а" група

Армейците окупираха второто място в

И Литекс не успя да спре ЦСКА - 1
Снимка: БТА

ЦСКА надви прекия си конкурент Литекс с 2:0 на стадион "Българска армия" в мач от 37-ия кръг на първенството и комфортно се настани на второто място във временното класиране.

Домакините съумяха да открият резултата още в 14-ата минута, когато Венцислав Василев се разписа след заучено положение.

Той бе изведен в наказателното поле след пряк свободен удар за "армейците", изпълнен от Иван Стоянов, и вкара гол за 1:0, като този резултат се запази до почивката.

Минути след подновяване на играта гредата спаси "червените". Райс Мболи направи слаба намеса и изпусна топката, като тя попадна в краката на Том, който обаче от малък ъгъл уцели страничния стълб.

Така се стигна до 61-ата минута, когато Омар Косоко удвои преднината на ЦСКА, след като бе добре изведен на стрелкова позиция и технично преодоля Илия Миланов за 2:0.

Гостите от Ловеч съвсем се предадоха, след като останаха с 10 души в 74-ата минута. Директен червен картон получи Том, който бе санкциониран за груб фаул срещу голмайстора Василев.

След този мач ЦСКА събра 70 точки на второто място, но и мач повече от Литекс, който остава с актив от 66 пункта.