Тенденцията на технологично унифициране на автомобили от различни класове и сегменти не подмина и Subaru. Японската компания обяви, че конструкторите ѝ са приключили работа над изцяло ново модулно шаси, което ще служи за основа на всички бъдещи модели с емблемата с Плеядите.
Архитектурата, наречена SGP (Subaru Global Platform), ще дебютира с новото поколение Impreza. От компанията наричат платформата "следващия основополагащ елемент" в концепцията на автомобилите ѝ след опозитните двигатели и симетричното двойно предаване и твърдят, че тя ще осигури "по-динамично и комфортно пътуване с намалено равнище на шумовете и вибрациите".
Устойчивостта на усукване при колите, построени на новото шаси, ще се увеличи със 70-100% в сравнение със сегашните модели на Subaru, а центърът на тежестта ще бъде снижен с допълнителни 5 мм. Моделите, базирани на SGP, ще бъдат снабдени с нов заден стабилизатор, интегриран в самата каросерия. Това според японците той ще намали креновете в завой с 50%, а степента на поглъщане на кинетичната енергия при сблъсък ще се увеличи с 40 на сто.
На базата на SGP ще могат да се конструират автомобили с различни размери и задвижващи агрегати. Платформата позволява интегрирането както на традиционни двигатели с вътрешно горене, така и на хибридни или изцяло електрически силови установки.
Премиерата на новото поколение Impreza, построено на SGP, е насрочена за тази година. Автомобилът ще бъде серийна версия на концептуалния хечбек Impreza 5-Door и седана Impreza Sedan Concept, показани миналата есен.
Напиши коментар:
КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА
1 КУРНИЗА
Коментиран от #2
14:20 09.03.2016
2 опсмопсус
До коментар #1 от "КУРНИЗА":
Дано не остане само концепт и рисунка!А за платформата, ваг-*нска му работа!
15:08 09.03.2016
3 некойси
16:25 09.03.2016
4 ДЪЕНД
13:31 10.03.2016