От „Възраждане“ за пореден път правим така, че караме службите да започнат да работят, защото след нашата пресконференция те започнаха да влизат в обяснителен режим по случая с Олег Невзоров и това, което се случва във Варна. Ние имахме информация, че Олег Невзоров от миналата седмица е във Варна и се разхожда свободно по улиците. Всички много добре знаем, че той е международен престъпник и за него беше издадена заповед за експулсиране заради заплаха за националната сигурност на България. Това обяви пред Лили Маринкова в студио „ФАКТИ“ и предаването „Разговор“ Коста Стоянов, депутат от „Възраждане“.
„Не мога да разбера как нашите правоохранителни органи и българските институции не могат да намерят достатъчно доказателства, за да бъде този човек арестуван и вкаран в затвора, защото вече видяхме една много странна пресконференция на Варненската окръжна и районна прокуратури, които казаха, че няма достатъчно доказателства за неговото задържане. Нещо повече – той може да се чувства свободен гражданин. Това беше потвърдено и от шефа на ОДМВР – Варна. Никой нямаше да разбере, че Олег Невзоров е тук, ако не бяхме направили от „Възраждане“ брифинг пред Народното събрание. Най-важното е, че съвсем нагло Олег Невзоров използва социалните мрежи и обяснява, че се намира във Варна и че се среща с излъганите и измамени от него инвеститори“, добави гостът.
„Има публикации, включително и в украински медии, за връзките на Невзоров с близки до Зеленски хора с оглед на част от дейността му, включително и пране на пари. От „Възраждане“ винаги сме твърдели още от началото на този случай, че вероятно става въпрос за пране на пари, които се дават на Украйна от Европейския съюз под формата на помощи за войната, а всъщност тези средства се пренасят през границите в торби, чували и автомобили както в България, така и в други европейски страни. По банков път това не може да се случи, защото това са мръсни пари и схемите за пране на пари така са измислени. Това е градска легенда във Варна, всички го знаят. Това, което спомена и Румен Миланов от „Прогресивна България“, е само потвърждение. Миланов е председател на Комисията за контрол над службите в парламента и е добре пред комисията да бъдат изслушани бившият шеф на ДАНС Деньо Денев, бившият шеф на ДАНС – Варна Кирил Димов и бившият директор на дирекция „Финансово разузнаване“ на ДАНС Недялко Петков, за което още миналата седмица сме изпратили официално писмо до председателя на Народното събрание. Надяваме се тези лица да бъдат изслушани, защото според нас те са най-запознати със случая. Те следят дейността на украинската престъпна групировка „КУБ“ още от нейното начало през 2022–2023 година до момента, в който са били отстранени от длъжностите си. Те разполагат с най-много информация и се надяваме чрез тях тя да достигне и до нас, народните представители“, каза още Стоянов.
Още от разговора вижте във ВИДЕОТО.
Напиши коментар:
КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА
1 оня с коня
Не може един човек сам в чужда държава да строи и то с голям замах ей тъй
Кой стои зад него и кой ще им търси отговорност
Коментиран от #5, #14
15:08 23.06.2026
2 Костя Дъ Пpocтя е бастун на ГЕРБ!
Що така бе, мязащ на kanyт слуга на мафията ?
Коментиран от #12
15:10 23.06.2026
3 Този коментар е премахнат от модератор.
4 Продадохме35ГодиниБългарскаИстория
15:13 23.06.2026
5 Малко запознат
До коментар #1 от "оня с коня":
Според НК виновни са и двамата. Според администриращите територията, няма виновни. Кой ял, ял, кой дал и какво срещу това взел, взел.15:15 23.06.2026
6 Този коментар е премахнат от модератор.
7 митрофанова
15:16 23.06.2026
8 Този коментар е премахнат от модератор.
9 кой разбрал, разбрал...
15:35 23.06.2026
10 Мнение
Коментиран от #19
15:36 23.06.2026
11 Коста
15:50 23.06.2026
12 Тити на Кака
До коментар #2 от "Костя Дъ Пpocтя е бастун на ГЕРБ!":
Уаууу, педалист обижда на бастун, вместо да коментира аргументите на интервюирания...ППетроханно ми е 😂😂😂
15:59 23.06.2026
13 Цвете
16:14 23.06.2026
14 Ефтини циркове
До коментар #1 от "оня с коня":
Всички е батак в тази история.Човекът се е върна да респектира някого.
16:15 23.06.2026
15 ВарнаГларуса
16:19 23.06.2026
16 Когато гръм удари, как ехото заглъхва
Коментиран от #20
16:20 23.06.2026
17 в данс НЕ САМО ЗАПЛАТИТЕ СА КОЛАОСАЛНИ ,
16:33 23.06.2026
18 Пламен
Там що не бараш ? Щото там мирише на ,,руско" , а ?
16:37 23.06.2026
19 ВСЪЩНОСТ ЕДНА ОТ КЪЩИТЕ В ДВОРА НА
До коментар #10 от "Мнение":
МУТРАКИ Е СЪЩО НЕЗАКОННА , А МОЖЕ И ВЕЧЕ ДА Е ЗАКОННА - НАЛИ КМЕТА Е ОТ ГЕРБ ?16:40 23.06.2026
20 Гларуса
До коментар #16 от "Когато гръм удари, как ехото заглъхва":
Седмица му беше необходима на министър Шишков да обяви :"не вярвам да се стигне до събаряне".Все едно да съборят комплекса в "Камчия".Той пък е собственост на Московската община.Не махат и кмета на Варна.А именно той е подписвал.Не го махат защото знае имена и ще повлече много хора със себе си.Аналогично с Петрохан.Ще се потули и забрави.Народа е казал :времето лекува.Но ако пък има събаряне,ще има и погребения.Със сигурност.Тук става въпрос за много пари.Затова сега умуват кой вариант да изберат,и кого да жертват за да го дадат на лъвовете.Просто е.Коментиран от #24
16:42 23.06.2026
21 Този коментар е премахнат от модератор.
22 И....затова
16:51 23.06.2026
23 Макробиолог
16:52 23.06.2026
24 !!!
До коментар #20 от "Гларуса":
Разлика между "Камчия"и "Баба Алино" е огромна.Но принципно: Камчия има всички редовни документи и строителни книжа.Така че не бъркай тази украинската хлебарка със законните строежи.
16:52 23.06.2026
25 честно
17:02 23.06.2026
26 🦁ЩЩД🦁
17:04 23.06.2026
27 Тома
17:06 23.06.2026
28 гришо
И то от първо лице! Ама не е в ничий интерес да се извадят тия кирливи ризи.
Баба Алино ряпа да яде в сравнение с Петрохан.
17:08 23.06.2026