МВР работи по внедряването на камери с изкуствен интелект, които ще могат автоматично да установяват различни видове нарушения на пътя, а не само превишена скорост. Това съобщи министърът на вътрешните работи Иван Демерджиев.
По думите му целта е процесът по обработка на нарушенията да бъде максимално автоматизиран, така че да се намали административната работа на полицейските служители.
„Правим всичко възможно да автоматизираме процеса, така че нарушенията от камерите да постъпват по автоматизиран път. Искаме намесата на полицаите да бъде сведена до минимум, за да могат те да бъдат на улицата, а не да стоят по канцелариите“, заяви Демерджиев.
Министърът посочи, че при последните тестове на системата е отчетена ефективност над 80 процента.
„Днес ми докладваха, че при последната разработка и проверка на камерите е постигната успеваемост над 80%. Вярвам, че много скоро ще има резултати“, каза той.
Освен превишена скорост, новите системи ще могат да установяват и други нарушения, сред които липса на поставен предпазен колан и неправилни маневри.
Според Демерджиев автоматизацията ще позволи по-бързо обработване на нарушенията и ще освободи повече полицейски служители за работа на терен.
Напиши коментар:
КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА
1 Последния Софиянец
Коментиран от #8
15:46 23.06.2026
2 Факт
15:47 23.06.2026
3 оня с коня
Коментиран от #11
15:48 23.06.2026
4 Да питам
Коментиран от #7
15:48 23.06.2026
5 Перо
15:53 23.06.2026
6 Какво ше работят куките на терен
15:53 23.06.2026
7 Нема да праща
До коментар #4 от "Да питам":
Те са приятели на интелекта15:54 23.06.2026
8 честен ционист
До коментар #1 от "Последния Софиянец":
Щото всички ще одите пеш у концлагера на Радев и най много да се возите гратис с влака до Кардам.15:58 23.06.2026
9 кастроли
15:58 23.06.2026
10 Анонимен
16:00 23.06.2026
11 Точка Омега Последни Времена
До коментар #3 от "оня с коня":
И къде точно го пише това в Библията?Коментиран от #15, #19
16:00 23.06.2026
12 Сталин
Коментиран от #13
16:00 23.06.2026
13 честен ционист
До коментар #12 от "Сталин":
По-скоро Мистър кеш ще следи с ИИ кой има по повече от едно возило и ще ги таксува прогресивно у данъчното. За Мистър Кеш Зеленият сертификат е просто зелена палка.Коментиран от #16
16:04 23.06.2026
14 Чорапогащник
Трябва ли баща да покаже на сина си как да прави "Чeкия"? На пениса си или на пениса на сина си? Или самият син трябва да разбере как да го направи? 🤔
16:09 23.06.2026
15 до точка g
До коментар #11 от "Точка Омега Последни Времена":
пише го между редовете!16:11 23.06.2026
16 Сталин
До коментар #13 от "честен ционист":
И също който няма дигитално ID няма да може да ползва интернет,до септември месец Гугъл и апъл трябва да са готови с приложение което ще бъде заредено на всеки телефон и което ще следи всичко което се ползва в интернет16:11 23.06.2026
17 Доротея
16:14 23.06.2026
18 Миризлив пор
16:15 23.06.2026
19 оня с коня
До коментар #11 от "Точка Омега Последни Времена":
А ти имаш ли изобщо Библия че питаш къде точно го пише за да го търсиш,или само ми губиш времето с дебилски въпроси?16:20 23.06.2026
20 Нищо не правите.
Коментиран от #23
16:21 23.06.2026
21 Сталин
16:23 23.06.2026
22 Кочо
16:23 23.06.2026
23 Кочо
До коментар #20 от "Нищо не правите.":
За умника е скимтящо удоволствие да ви каже, че знае нещо повече от вас, но няма да ви каже! Хората искат справедлива ефективност, а не показност! Ти жури на поетичен конкурс ли си, Демерджиев, или министър на министерство от общ характер!?16:27 23.06.2026
24 Концлагеееер!
Коментиран от #26
16:33 23.06.2026
25 Дано да по интелигентен !
Акъла на полия !
Та Белким !
Свърши !
Някаква Работа !
16:35 23.06.2026
26 През Социализма !
До коментар #24 от "Концлагеееер!":
Не се Трепехме Като Диваци !Както е Сега !
Въпреки и Ограниченията !
Да бяха По - Малко !
16:37 23.06.2026
27 Трол
16:38 23.06.2026
28 Ха ! Да видим !
16:41 23.06.2026
29 Азззззззз
16:42 23.06.2026