Стратегически бомбардировачи Ту-160 от състава на руските Въздушно-космически сили (ВКС) са изпълнили патрулна мисия над неутралните води на Баренцово и Норвежко море, съобщи във вторник руското Министерство на отбраната, цитирано от Фокус.
"Стратегически бомбардировачи с голям обсег Ту-160 извършиха планов полет във въздушното пространство над неутралните води на Баренцово и Норвежко море“, се посочва в изявление на министерството, цитирано от агенция EFE.
По време на мисията си, която е продължила повече от 16 часа, бомбардировачите Ту-160 са били ескортирани от руски изтребители МиГ-31. В рамките на полета екипажите са отработили и презареждане с гориво във въздуха.
"Всички полети на самолетите от Въздушно-космическите сили на Русия се извършват в строго съответствие с международните правила за използване на въздушното пространство“, подчертават от руското военно ведомство.
Въпреки това, в отделни етапи от маршрута, руските бомбардировачи са били съпровождани и наблюдавани от военни самолети на други държави.
Руската стратегическа авиация, която се състои от бомбардировачи Ту-160, Ту-95МС и Ту-22М3, редовно изпълнява патрулни полети над неутрални води в:
Арктика
Северния Атлантик
Черно море
Балтийско море
Тихия океан и други региони.
Тези полети не са прекъсвани и по време на войната в Украйна.
Напиши коментар:
КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА
1 Курд Околянов
Коментиран от #8
19:20 23.06.2026
2 Радев Скапаняка
19:20 23.06.2026
3 Е иии
19:20 23.06.2026
4 Хахахаха
-Чий е радев?
Отговор :
-руски!
Коментиран от #10, #13, #28
19:21 23.06.2026
5 ОЛЕЛЕЕ
19:22 23.06.2026
6 авантгард
Летят си хората нормално.
Но всеки има право да се тревожи колкото избере за подходящо.
Еле ако пък падне някой бомба, ами те са направо готови да умрат от страх сами.
Р0з0ви понита... в тревога... ха!
19:22 23.06.2026
7 И за какво тревога
19:22 23.06.2026
8 абе
До коментар #1 от "Курд Околянов":
те като лъжат не си стиковат лъжите. Забравят какво са излъгали. Затова спряха руските медии, за да ни лъжат...но ние не сме като западните Едиоти.:))19:22 23.06.2026
9 Примати
Коментиран от #12, #49
19:23 23.06.2026
10 Хахохахо
До коментар #4 от "Хахахаха":
Поправи се-объркал си името си.19:25 23.06.2026
11 Е що
19:25 23.06.2026
12 име
До коментар #9 от "Примати":
Парализата не е в Крим, а срещу Крим, от другия бряг на Днепър. Там неонацистчетата се беха събрали да правят десант, обаче руснаците ги парализираха още преди да са тръгнали да форсират реката. Оке миналата седмица сателити на НАСА засякоха необичайни пожари от северозападния бряг на Днепър, между Херсон и Кринки.Коментиран от #36
19:28 23.06.2026
13 Какъв руски, бре гАй
До коментар #4 от "Хахахаха":
Румен Радев не е завършил академия на НАТО, а престижни военни институции в Съединените щати. Поради факта, че САЩ са водеща държава членка на Алианса, неговото обучение често се свързва медийно и разговорно с подготовката на кадри за НАТО.Образование на Румен Радев в САЩ
Ескадрилен офицерски курс: Завършва го през 1992 г. в американската военновъздушна база „Максуел“ (Алабама, САЩ).
Военновъздушен колеж „Максуел“ (US Air War College): Дипломира се през 2003 г. с отличен успех.
Магистърска степен: Придобива специалност „Стратегически проучвания“ (Strategic Studies).
Алея на славата: Името му е вписано в Алеята на славата на колежа „Максуел“ като признание за високите му академични постижения.
Хахаха.
19:30 23.06.2026
14 Kaлпазанин
19:32 23.06.2026
15 Владимир Путин, президент
Повод е скандинавските деца да се запознаят с Историята на авиацията и древните витлови самольоти измислени от Леонардо да Винчи ☝️
19:32 23.06.2026
16 точка
Коментиран от #22
19:36 23.06.2026
17 Ами
Все още Путин командва парада.
Но дойде ли някой като Митя ... :)
Коментиран от #20, #26
19:36 23.06.2026
18 ГОЛЕМ СМЕХ
Къв е проблема.
19:36 23.06.2026
19 Последния Софиянец
19:37 23.06.2026
20 ГОЛЕМ СМЕХ
До коментар #17 от "Ами":
Путин го БОМБЯТ ЯКОКой ли командва парада
Коментиран от #39
19:37 23.06.2026
21 Тия без аналогови
Ехеххехехех
Коментиран от #27, #34
19:37 23.06.2026
22 Майор Деянов, на всеки километър
До коментар #16 от "точка":
Казахстан влиза в ЕС, а после в НАТО !!!Удря Русия от изток ☝️
19:38 23.06.2026
23 Курд Околянов
19:38 23.06.2026
24 ПОРЕДНА МАСОВКА
ПОЛУРЪСТ.
САМО МАСОВКИ
СА МУ
В ДЪРТАТА ПРАЗНА КРАТУНА.
19:39 23.06.2026
25 Ами
19:40 23.06.2026
26 Да бе
До коментар #17 от "Ами":
Цел СВЕТ виде КОЙ командва парада на монголите край мумията!Ако не беше дал Разрешение, у йло и двамата Гости от Зимбабве и Еритрея, щеа а маршируват у бункеро
Хихихихихи
19:40 23.06.2026
27 Гост
До коментар #21 от "Тия без аналогови":
. Къде казвате че е украинската авиация.Коментиран от #31, #40
19:41 23.06.2026
28 ОРБАН
До коментар #4 от "Хахахаха":
ДОКАРА УНГАРЦИТЕДО ПРОСЕШКА ТОЯГА
А НОВИЯ ОРБАН
РАДЕВ ДОКЪДЕ ЛИ ЩЕ НИ ДОКАРА ?
ДОБРЕ ЗАПОЧНА
С МИНИМАЛНАТА ЗАПЛАТА.
Коментиран от #53
19:41 23.06.2026
29 Дон Корлеоне
19:42 23.06.2026
30 А50
19:42 23.06.2026
31 ПИТАЙ
До коментар #27 от "Гост":
МУСКАЛИТЕ ИКРИМЧАНИТЕ
ТЕ МНОГО ДОБРЕ ЗНАЯТ
КЪДЕ Е.
19:42 23.06.2026
32 Да летят над КРИМ
Криза с горивата: Свободната продажба на бензин и дизел на бензиностанциите на полуострова е напълно преустановена. Горивото е приоритетно за армията и службите за спешна помощ, което блокира нормалното придвижване на граждани и бизнеса.
Енергиен срив и инфраструктура: Регистрирани са мащабни проблеми с електроснабдяването и режим на тока. Взривове и пожари продължават да избухват в ключови обекти, включително нефтобази и железопътни възли.
Транспортни комуникации: Фериботната връзка между Керч и Русия е спряна заради атаки с дронове. Самият Кримски мост остава затворен за движение на камиони.Евакуация и пътувания: Заради логистичните затруднения и продължаващите експлозии, хиляди туристи и местни жители се опитват да напуснат полуострова, което предизвиква километрични опашки по изходните пътища към Русия. Затворени са редица хотели и детски лагери.
Коментиран от #42
19:43 23.06.2026
33 Владимир Путин, президент
19:43 23.06.2026
34 Атина Палада
До коментар #21 от "Тия без аналогови":
И България даде милиарди за таралясници от 60-те години на миналия век:) Ефките даже и не могат да хвърчат .В музея ги били инсталирали:)))19:43 23.06.2026
35 Шафьоро
19:44 23.06.2026
36 Руската пропаганда
До коментар #12 от "име":
Има за цел глупака.Коментиран от #46, #55
19:44 23.06.2026
37 А50
19:45 23.06.2026
38 Какво се случи на Крим?
19:45 23.06.2026
39 Ами
До коментар #20 от "ГОЛЕМ СМЕХ":
Бомбата го, ама той така ни избомби,че и внуците ни ще плащат.
19:47 23.06.2026
40 Миролюб Войнов, пилот ВВС
До коментар #27 от "Гост":
"...къде казвате че е украинската авиация..."Нощес Воронеж бе отнесен от осем ракети Сторм Шадоу пуснати от F-16 !!! За украинската авиация не знам, но шест ракети бяха пуснати от българските F-16 Block 70. Повече не мога да кажа - военна тайна ☝️
Коментиран от #52
19:49 23.06.2026
41 Този коментар е премахнат от модератор.
42 Гресирана ватенка
До коментар #32 от "Да летят над КРИМ":
Литър бензин в Крим струва 0,00 рубли 😁19:50 23.06.2026
43 А50
19:51 23.06.2026
44 хихи
19:51 23.06.2026
45 Този коментар е премахнат от модератор.
46 явно
До коментар #36 от "Руската пропаганда":
големи огледала сте си сложил/а ...19:56 23.06.2026
47 ХА ХА ХА
До коментар #45 от "Забавно е да гледаш как..":
краварите сами си признаха,че от самолетите им само 20-25% са оперативни ...
Коментиран от #50
19:58 23.06.2026
48 Нема ли некой Стингер?
19:59 23.06.2026
49 Ама ако пишат за това
До коментар #9 от "Примати":
трябва да пишат и за ситуацията в Покрайнините19:59 23.06.2026
50 Този коментар е премахнат от модератор.
51 az СВО Победа 81
Очакванията на запада тогава бяха големи, както и при "контранаступа" на Киев, а после и при интервенцията в Курска област.....
Всичко планове и очаквания обсче приключиха с фиаско... 🤣🤣🤣
Коментиран от #54
20:02 23.06.2026
52 Миролюб Войнов, пилот ВВС
До коментар #40 от "Миролюб Войнов, пилот ВВС":
".. Воронеж беше отнесен..."Нощес извършихме блестяща мисия by F-16 Block 70 дълбоко в руския тил. Задача - поразяване ракетите на Путин, тайно сглобявани в Завод за "детски играчки" град Воронеж. Кофти време, мъгла, дъжд, силен насрещен вятър, стелт режим, пилотаж почти на сляпо строго по уреди, спуснати заслонки на двигателите, крейсерски 900км/ч бръснещ полет ниско под хоризонта на радарите, височина 25 метра над тайгата, на хоризонта Воронеж с грозно стърчащи кранове и комини. Внезапно сигнал за тревога. Насреща забелязвам два руски Су 35М Фланкер с криво заклепани ламарини и безобразно па pyccки стърчащи нитове. Рязък вираж, Кобрата на Пугачев и се оказвам зад тях !!! Руските льотчици напълно изненадани, пуск - две ракети Сайдуинд въздух-въздух разцепват руското небе и прихващат грохналите Сушки. Льотчиците моментално катапултират, два хлопка и Фланкерите пушейки падат в тайгата. Насочвам се към ракетния завод - БАМ, взрив, огън, целта поразена, гъст токсичен виолетов дим от ракетно гориво се стеле над града. Десетина войничета с кофи се хвърлят да гасят пожара, безполезно - друг път не палете цигара на непозволено място. Вираж и пълен форсаж към България. Рапорт даден, рапорт приет - мисия изпълнена 😁👍
Коментиран от #61
20:03 23.06.2026
53 Гадно е Радев
До коментар #28 от "ОРБАН":
да не е национален предател и крадец като ПП, ДБ и ГЕРБ.20:05 23.06.2026
54 Какъв шантаж ма ху есос?!?
До коментар #51 от "az СВО Победа 81":
ХихихихихиДъртия пиздоглаз ПЕН дел и Главкомандващ педофил Избега посред нощ само по трусики от некаков ГОТВАЧ!! АааааааХахахаха
Сабале и целиот Мин Съвет+ оповръщаняка медвежонката! Пи рожката арестува целиот Ген.Щаб , само.. шай гу и Гера симав избегаа чак у Сирия! АааааааХахахаха
Убаво че Лука шенко клекна и спаси... Фашагите кремльовски!
АааааааХахахаха
Коментиран от #58, #60
20:08 23.06.2026
55 Така е
До коментар #36 от "Руската пропаганда":
Затова пропадналият и залят от фашизъм запад винаги уцелва точно глупака за евтини лъжи и глупава пропаганда срещу Русия!Коментиран от #56
20:08 23.06.2026
56 Тизе ...
До коментар #55 от "Така е":
ДЕДО ВИЯ ли ми дръжиш тъдява у прогнилиот Запад? ХехехехехехеЗабелваш ли ШПЕКО или га мляскаш со.. кожата?
Хехехехехехе
Коментиран от #57
20:12 23.06.2026
57 Така е
До коментар #56 от "Тизе ...":
Затова пропадналият и залят от фашизъм запад винаги уцелва точно глупака за евтини лъжи и глупава пропаганда срещу Русия!20:13 23.06.2026
58 az СВО Победа 81
До коментар #54 от "Какъв шантаж ма ху есос?!?":
Потънал си дълбоко в алтернативната реалност! Сигурен съм, че следиш отблизо и "продължаващата героична защита" на ВСУ в Мариупол! 🤣🤣🤣20:14 23.06.2026
59 Нито са 5 пъти повече
До коментар #45 от "Забавно е да гледаш как..":
Нито пък САЩ ще се намесва да им спасява задни ците, ако евромераклиите сами си заслужат шамарите.Коментиран от #62
20:16 23.06.2026
60 Възраждане
До коментар #54 от "Какъв шантаж ма ху есос?!?":
ФАКТ! Пич КИН прекопа магистралите, мостевете и ровеше траншеи около мумията и кремля!А най хубавото беше, пе ГОТВАЧА го посрещнаха като ГЕРОЙ а за Педофила,. Нито ЕДИН Монгольяк не ИЗЛЕЗНА ДА ЗАЩИТИ... Педофила Бегач
👍😄👍
Коментиран от #63
20:17 23.06.2026
61 6135
До коментар #52 от "Миролюб Войнов, пилот ВВС":
F-16 и кобра на Пугачов!Днес 4ти километър да не пуснал квартирантите си в отпуск?
20:17 23.06.2026
62 Беги ма Пен...дел
До коментар #59 от "Нито са 5 пъти повече":
Без казармен20:17 23.06.2026
63 az СВО Победа 81
До коментар #60 от "Възраждане":
Пефофилите са в петроханската секта... 🤣🤣🤣Коментиран от #64
20:18 23.06.2026
64 ВовкаПуткин.РУ
До коментар #63 от "az СВО Победа 81":
Повече от 280 момченца, опипвани и цаливани по коремчетата от Фюрера пеДо-фил!Официално!
В действителност, над 1000
20:20 23.06.2026