Хостингът, на който fakti.bg разчита от 2011 г., вече е отворен и за твоя сайт! ›››

Беларус: Възраждането на фашистката идеология в Европа буди сериозна тревога

26 Юни, 2026 12:48 1 397 86

  • беларус-
  • фашизъм-
  • идеология-
  • европа-
  • тревога

Министърът на отбраната Виктор Хренин заяви, че съвременният нацизъм се адаптира към новите реалности и обвини някои европейски държави в пренаписване на историята.

Беларус: Възраждането на фашистката идеология в Европа буди сериозна тревога - 1
Снимка: БГНЕС

Възраждането на фашистката идеология в европейските страни е повод за дълбока тревога. Това заяви министърът на отбраната на Беларус Виктор Хренин пред журналисти в кулоарите на IV Международен антифашистки конгрес, цитиран от агенция ТАСС, предава Фокус.

Хренин подчерта, че победата над фашизма през 1945 г. е безспорен исторически факт, който според него не подлежи на преразглеждане. В същото време той изрази мнение, че идеологията на фашизма не е била окончателно победена и днес се проявява в нови форми.

По думите му съвременният нацизъм се е адаптирал към настоящите условия, като първоначално се е прикривал зад идеи за демокрация и човешки права, а днес вече открито намира място в държавните системи на някои страни.

Беларуският министър заяви още, че в държави, съседни на Беларус, се разрушават паметници, посветени на съветските войници, организират се шествия в чест на личности, определяни от него като нацистки сътрудници, и се правят опити за пренаписване на историята на Втората световна война.

Според Хренин именно забравата и изопачаването на историческите събития създават условия за възраждане на подобни идеологии. Той посочи, че това прави провеждането на Международния антифашистки конгрес особено актуално.

Министърът отбеляза, че форумът е предизвикал интерес сред представители на около 40 държави, включително Германия, Франция, Австрия, САЩ, Италия и Обединеното кралство. По думите му основната цел на конгреса е да се съхрани паметта за победата над нацизма и да се противопостави на опитите за пренаписване на историята.

В заключение Хренин заяви, че „войната за паметта“ продължава и призова държавите да се обединят срещу всякакви прояви на нацизъм и фашизъм, за да не се допусне повторение на трагедиите от миналото.


Поставете оценка:
Оценка 3.4 от 44 гласа.


Подобни новини


Напиши коментар:

ФAКТИ.БГ нe тoлeрирa oбидни кoмeнтaри и cпaм. Нeкoрeктни кoмeнтaри щe бъдaт изтривaни. Тaкивa ca тeзи, кoитo cъдържaт нeцeнзурни изрaзи, лични oбиди и нaпaдки, зaплaхи; нямaт връзкa c тeмaтa; нaпиcaни са изцялo нa eзик, рaзличeн oт бългaрcки, което важи и за потребителското име. Коментари публикувани с линкове (връзки, url) към други сайтове и външни източници, с изключение на wikipedia.org, mobile.bg, imot.bg, zaplata.bg, bazar.bg ще бъдат премахнати.

КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА

  • 1 Zaxaрова

    26 21 Отговор
    Aми нападнете фЪшистите.Стига си лаял!
  • 2 Последния Софиянец

    25 30 Отговор
    В Холандия евтаназират болни деца като по времето на Райха.

    Коментиран от #8

  • 3 име

    35 29 Отговор
    Веднага copoснята да почва да обяснява как няма нищо такова и да затъва до уши в лъжи като за краварските лаборатории за цио оръжия, дето уж ги нямаше никакви.

    Коментиран от #10

  • 4 Свободен

    25 34 Отговор
    Кому е нужно неговото мнение?!
  • 5 Крадец вика

    37 41 Отговор
    дръж крадеца. Фашизмът днес е в Русия и при твоя Лукашенко, бе чугун с чугун.

    Коментиран от #17, #29, #58

  • 6 К.О.Т.а.р.А.К 🐱

    29 30 Отговор
    тоя ако го питаш кво значи точно ,,фашизъм,, едва ли ще ти отговори , с тая картофена кратуна

    Коментиран от #24, #25

  • 7 И да се знае❗❗❗

    23 21 Отговор
    Педофилите се намират в Белия дом, Вашингтон. Срещат се често и по столиците в ЕССР. На Петрохан също имаше едни, обаче ДАНС ги излекува.

    Коментиран от #22

  • 8 Сатана Z

    11 11 Отговор

    До коментар #2 от "Последния Софиянец":

    И после ги готвят! Като Чекатило. Тя и Пияната така каза!
    Ама за нас ще има и по кутия борш!
  • 9 РЕАЛИСТ

    21 19 Отговор
    Внуците искат реванш за избитите си дядовци фашисти.

    Коментиран от #52

  • 10 гру гайтанджиева

    22 23 Отговор

    До коментар #3 от "име":

    Това са руски фейкове колега.

    Коментиран от #31, #39

  • 11 В България

    14 12 Отговор
    гнездото на фашизма в София все още съществува след толкова години.

    Коментиран от #57

  • 12 Цвете

    14 23 Отговор
    ЕЙ, ХРЕНИН, КАКВИ ДИВОТИИ ПРИКАЗВАШ ? ЕВРОПА Е НАЙ МИРОЛЮБИВИЯ КОНТИНЕНТ НА ЗЕМЯТА. ВРЪЩАШ ВРЕМЕТО НА ВТОРАТА СВЕТОВНА ВОЙНА ЛИ? ТОВА ОСТАВА ЗАД ГЪРБА НА ВСИЧКИ И ОТ ТОГАВА ДО ДЕН ДНЕШЕН, НИКОЯ ЦИВИЛИЗОВАНА ДЪРЖАВА В ЕВРОПА НЕ Е ДЕЙСТВАЛА АГРЕСИВНО ДО ДНЕС. ПОСОЧИ ЛИ, КОИ СА ТЕЗИ " ФАШИСТИ "? ЗА РУСКИЯ ДИКТАТОР ДА КАЖЕШ НЕЩО? ЗА ИЗРАЕЛ СЪЩО? 🤔🙃🥸

    Коментиран от #15

  • 13 ГЛУПАШЕНКО

    10 17 Отговор
    ТИХО МЪЛКОМ

    ИЗКЛЮЧИ РЕТРАНСЛАТОРИТЕ.

    СЕГА ЩЕ РЕВАТ ЗА ДА
    ПОКАЖАТ
    ЧЕ ПРОСТО
    НЕ ИСКАТ ДА СЕ БИЯТ С БРАТСКИЯ
    УКРАИНСКИ НАРОД

    ХАХА ХАХАХАХАХА ХАХАХАХАХА
  • 14 Реклама

    13 14 Отговор
    Ако действително искате да видите Нацизъм и КОМ фашизъм -- непременно смо три те... кремля ТВ и фашагата чифутин Соло вьев!
    Там определят КОИ нации имат право да живеят и кои..НЕ! През останалото време фъргат АТОМА по ЕВРОПА ( до обяд)..и по ЦЕЛ СВЕТ...до полунощ!
    Хехехехехехе
  • 15 Последния Софиянец

    12 9 Отговор

    До коментар #12 от "Цвете":

    Хората на Расате лепят нацистки кръстове по Паметника на Съветската армия.

    Коментиран от #21, #45

  • 16 Е...Б.Ъ...

    9 15 Отговор
    Дърти комундели

    Коментиран от #40, #44

  • 17 стоян георгиев

    16 14 Отговор

    До коментар #5 от "Крадец вика":

    А в WCcpaйна където бусифицират хората от улиците за фронта, какво е, nymияр?

    Коментиран от #34

  • 18 Теслатъ

    14 10 Отговор
    Немъ да съ плашиш, мъжки, порсто картофения Лука, трябва открито да предупреди Нато, че в случай на Агресия срущу Белорус, той ще използва Тактическо Ядренно Оръжие ("Искандер" в ядрен вариант) и Артилерийски Ядренни Боеприпаси - 152 мм снаряди за САУ "Мста", и 203 мм снаряди за САУ "Пион", и мераците на Натовците шъ съ изпарят!!! -)))))
  • 19 Старчо Сарача

    19 17 Отговор
    Съвременна русия е много по-фашистка държава от нацистка Германия. А путин е жалко подобие на Хитлер.

    Коментиран от #30

  • 20 Хахахаха

    16 17 Отговор
    Офффф, когато фашистите обвиняват другите за фашизъм. За какъв фашизъм в Европа говорите, като в Европа живеят и продължават да се местят да живеят хора от всякакви националности? За какъв фашизъм става въпрос? Ааааа ясно, фашизъм към руските нацисти! Е тогава съм съгласен, че към руските нацисти трябва да има фашизъм.
  • 21 Отивай

    7 5 Отговор

    До коментар #15 от "Последния Софиянец":

    Ги набий.
  • 22 Да се знае

    12 18 Отговор

    До коментар #7 от "И да се знае❗❗❗":

    ПУТИН Е ПЕДОФИЛ

    ФЕН НА МАЛКИ МОМЧЕНЦА.

    ЕДИНСТВЕНО ПУТИН

    ПОДКРЕПЯ МАЛКИ 14 ГОДИШНИ РУСКИНИ

    ДА РАЖДАТ ДЕЦА.

    ОТКРИТО ПОДКРЕПЯ

    ПЕДОФИЛИЯТА..

    Коментиран от #28

  • 23 Чепа Чепилова

    16 12 Отговор
    Путин = Хитлер ! и двамата са фашистки изчадия!

    Коментиран от #38

  • 24 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 25 укра без глава

    13 8 Отговор

    До коментар #6 от "К.О.Т.а.р.А.К 🐱":

    Човека ти го казва, ама на npocта ционистко-фашистка подлога, като теб, трябва да и се повтаря многократно за да вдене.

    Коментиран от #27

  • 26 .....

    2 5 Отговор
    идиот.
  • 27 Гресирана ватенка

    4 9 Отговор

    До коментар #25 от "укра без глава":

    А ти що си го слагаш в ануса без Грес😁😁😬

    Коментиран от #48

  • 28 И това да се знае

    8 14 Отговор

    До коментар #22 от "Да се знае":

    ЗЕЛЕНСКИ Е negaл

    НЕ Е ВИЖДАЛ ЖЕНА СИ

    ОТ ГОДИНИ, И ТЯ КАТО НЕГО

    СЕ КЛАТИ С НАТОВСКИ

    ИНСТРУКТОРИ!
  • 29 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 30 до Старчо Сарача

    13 3 Отговор

    До коментар #19 от "Старчо Сарача":

    """"""Съвременна русия е много по-фашистка държава от нацистка Германия."""""" ------- Ти понятие си нямаш - Що е Фашизъм и Национал-Социализъм, и разликата между тях, но даваш "определения"!!! Ходи, почети малко книжки... -)))))
  • 31 НПО грозев

    8 4 Отговор

    До коментар #10 от "гру гайтанджиева":

    Ние сме по фейковете.
  • 32 ФАШИЗИРАНИЯ ЗАПАД

    13 12 Отговор
    Напълно губи контрол над омразата си към славяните.
  • 33 СВО 1 583 дни РЕЗИЛ

    21 10 Отговор
    В Европа от една страна властва либералната демокрация, а от друга фашизмът. Обаче фашизмът е радикална, авторитарна и крайно националистическа политическа идеология, възникнал в Италия през 20-те години на XX век под ръководството на Бенито Мусолини, който се противопоставя остро на либералната демокрация, социализма и комунизма.
    Основните му характеристики са:
    Тоталитарен контрол - Подчиняване на личните свободи и гражданските права на интересите на държавата и нацията.
    Еднопартийна система - Пълно премахване на политическата опозиция.
    Вождизъм - Управление, базирано на култ към личността на абсолютния лидер.
    Милитаризъм и насилие - Използване на репресии, цензура и война като легитимни инструменти за постигане на вътрешни и външни цели.

    Интересно къде настъпва или повод за развяване на популярни антифашистки лозунги от XX век.

    Коментиран от #59

  • 34 ЗА ПЕНЗА И КАМЕНКА

    10 9 Отговор

    До коментар #17 от "стоян георгиев":

    ЛИ ГОВОРИШ
    ВИДЯХМЕ
    КАК РУСКИТЕ
    МУСОРИ
    ГИ ТОВАРЯТ ПО БУСОВЕТЕ
    И РУСКИНИТЕ ПРОКЛИНАТ ПУЧЯ ВЪШКАТА.

    ХАХАХАХАХА ХАХАХАХАХА

    Коментиран от #42

  • 35 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 36 ИСТОРИЯТА СЕ ПОВТАРЯ

    8 18 Отговор
    Европейския фашизъм ще бъде излекуван отново както през 1939-1945.
  • 37 Обтегача

    7 5 Отговор
    Изправям криви ру
    софилски кратуни.
  • 38 Моше Цви

    3 0 Отговор

    До коментар #23 от "Чепа Чепилова":

    А Хитлерняху?
  • 39 Сорос

    3 0 Отговор

    До коментар #10 от "гру гайтанджиева":

    кажи им го да знаят, троле
  • 40 Е...Б.Ъ...

    1 0 Отговор

    До коментар #16 от "Е...Б.Ъ...":

    и maзни ционисти.
  • 41 Прав е

    6 5 Отговор
    Москва е в Европа.
  • 42 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 43 Само минавам тъдява ама да попитам де..

    6 6 Отговор
    Оня дрътио пиздоглаз пе Деразин и фамозен педофил, дека го Тражи Законот -- У йло,..върна ли отвлечените от Украйна -- 56 ИЛЯДИ дечица?
    Ил оше се крие у мазата на бункеро и Фулира ДЕРМО чемоданчика ?
    За селскио иди ОТИН Ко пейката питам,..га намаам на ле ля му

    Коментиран от #49

  • 44 Галя

    2 1 Отговор

    До коментар #16 от "Е...Б.Ъ...":

    Толкова ли си закъсал? Бади благодарен, щото иначе щеше да ровиш по кофите!
  • 45 Само да попитам

    17 4 Отговор

    До коментар #15 от "Последния Софиянец":

    Каква е разликата между фашизъм и комунизъм?

    Коментиран от #51, #55

  • 46 смях в залата

    9 5 Отговор
    Трябва да се изгради Велика Европейска стена и такива малоумници да нямат достъп до нас и да ми казва кое е добро и кое не.
  • 47 дубли, дубли

    5 7 Отговор
    Тоя филм са го играли, много невинни жертви и отново руска победа над фашизма
  • 48 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 49 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 50 Беларусфильм

    8 3 Отговор
    Картошенко Лукашенков е бащицата.
  • 51 Последния Софиянец

    10 0 Отговор

    До коментар #45 от "Само да попитам":

    Никаква.Жельо Желев .,,Фашизмът,,
  • 52 ТОЧНО ТАКА...!

    3 4 Отговор

    До коментар #9 от "РЕАЛИСТ":

    Прав си!
    А новоизлюпените от този род,трият антифашистките мнения!
  • 53 Левски

    4 4 Отговор
    Тази идеология никога не е умирала. Просто е в друг формат
  • 54 пълен фашизъм

    4 13 Отговор
    Преди семица мой познат студент е бил на изпит по история. Всичко е вървяло перфектно до момента, когато на въпрос за съвременните проблеми в Европа е отговорил, че заради многото войни в Азия и Африка има бежанци и един от проблемите е незаконната миграция. Писали са му двойка. Тримата членове на комисията си били активисти и членове на ДБ. Сещам се как навремето като влизахме на изпит, от вратата викахме: " Да живее Ленин". Никой не смееше да те скъса. Та сега като визат студентите, да изпъват дясна ръка в хитлеристки поздрав, да викат Слава Украине, пък да видим кой ще ги скъса. А иначе е крайно врем премиерът и министърът да предвидят някакъв статут на учители и преподаватели във ВУЗ, който не позволява да членуват в политически партии, да са депутати, общински съветници и да имат политически пристрастия. Защото нямаме образование, а идеологическо бунище, където ти пишат двойка защото не сиот дадена партия или защото баща ти не егласувал за тебе на изборите.

    Коментиран от #60

  • 55 СВО 1 583 дни РЕЗИЛ

    14 1 Отговор

    До коментар #45 от "Само да попитам":

    Единствената разлика е в това, че едната е крайно лява, а другата крайно дясна идеология и съответно в лозунгите, чрез които се проповядват..
  • 56 Артилерист

    5 13 Отговор
    Кое от казаното за новия нацизъм не е вярно? Възраждането на фашистката идеология ли, прикриването му с приказки за демокрация и права на човека ли, че днес вече открито заема място в някои държавни системи, че се разрушават паметници на войни, загинали в битката срещу фашизма, че се организират шествия в памет на доказани фашисти, че нагло се изопачават доказани обективни исторически факти и събития или кое? Може още да се добави, че на ръководни постове в някои западни държави и ЕС се издигат наследници на фашисти, като Мерц, Урсула, Кая и др., а в Украйна открито се толерират привърженици и последователи на Бандера. Да не говорим, че самият украински режим и държава се дават за пример на демокрация, която се кани за член на ЕС, щото, видите ли, била изпълнила всички критерии за членство...

    Коментиран от #63, #72

  • 57 Да прав си

    7 3 Отговор

    До коментар #11 от "В България":

    Наричат се БКП ,БСП , агенти и офицери от ДС , доносници по партийна линия !
  • 58 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 59 Хахахаха

    15 4 Отговор

    До коментар #33 от "СВО 1 583 дни РЕЗИЛ":

    Основните му характеристики са:
    Тоталитарен контрол - Подчиняване на личните свободи и гражданските права на интересите на държавата и нацията.
    Еднопартийна система - Пълно премахване на политическата опозиция.
    Вождизъм - Управление, базирано на култ към личността на абсолютния лидер.
    Милитаризъм и насилие - Използване на репресии, цензура и война като легитимни инструменти за постигане на вътрешни и външни цели.


    Не разбрах, къде точно рашата не отговаря за фашистка държава? Като гледам, всичките условия са изпълнени!

    Коментиран от #75

  • 60 Елементарно

    13 1 Отговор

    До коментар #54 от "пълен фашизъм":

    Въпреки това русофилски коректно и в съответствие с традициите.
  • 61 УКРАЙНА 🇺🇦

    14 6 Отговор
    По големи фашисти от вас няма
  • 62 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 63 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 64 анонимен

    11 4 Отговор
    Фашизма е Русия на фашизирания диктатор Путин, а Беларус е техен сателит
  • 65 Тия дбли

    9 3 Отговор
    съвсем изтрещяха, а на Европа и света не им др. за северната кочина
  • 66 анонимен

    10 3 Отговор
    "демилитаризация и денацификация на Украйна" = който някога се е занимавал с темата "фашизъм" лесно ще открие всичките черти на фашистката държава в сегашна Русия. Препоръчвам за интересуващите се прочитане на книгата на Желю Желев "Фашизмът", която навремето беше забранена в България, поради приликата на тогавашния режим с фашизма. Описанието точно пасва на държавата на Путин. За съжаление. Защото и руснаците са хора, които искат нормален живот.
  • 67 фашистки рашастан в изолация

    12 2 Отговор
    Фашиста вика ,дръжте фашиста ! В съвременния свят има една фашистка държава и тя се нарича русия! Жалко за Беларус които са отново от грешната страна!
  • 68 Определено

    6 2 Отговор
    Факти поспрете се с руската пропаганда.
  • 69 Нацисти има

    7 2 Отговор
    само в Кремъл в момента!
  • 70 Един друг

    8 2 Отговор
    Фашистка идеология в момента изповядват само 2 страни в Европа - Русия и Беларус. Имат поне 90 % съвпадение с характерните черти на фашизма. Като започнеш от вечните диктатори, които управляват и в двете страни, та свършиш с правата на човека.

    Коментиран от #83

  • 71 Лука

    3 4 Отговор
    Хи хи хи
    Хубавото е че нашите усръински " братя " седнаха на средния......
    На Руския.........
    и сега се напъват да хванат
    още един среден.......Белоруския
  • 72 Прав си

    1 1 Отговор

    До коментар #56 от "Артилерист":

    колега. Обаче ние пак ще пробваме малоумно Дранг Нах Остен V3
    . Може пэк да успеем. Ееех какъв розАв живот ни чака, като през Ор..л 1984...
  • 73 Ходил и видял

    1 8 Отговор
    Бил съм в Беларус многократно и всеки път съм във възторг всеки път като отида там! Защо ли? Защото е чисто спокойно, красиво - красиви лица усмихнати хора, идеални улици и шосета, красиви сгради с цветя, зеленина и поддържана среда боядисано, поддържано. Няма мигранти, няма клошари, няма наркомани, пияници,сигани и всякаква измет, каквато е вече плъзнала навсякъде по улици, гари, площади в "демократичната" Европа. Няма порутени сгради, запустели къщи, няма оклепани с боя и графити стени, фасади, спирки, мостове...Всичко е поддържано, красиво и направено с вкус! Навсякъде - и в села и в градове! Не просто в този град или в този квартал и на тази улица! Навсякъде! И тази чистота и порядък се поддържа, не защото някой ще те застреля, ако си хвърлиш хартийката, а защото хората си имат култура и възпитание и не допускат идиотите да им секачат на главата, защото "всички имат права"!
    Беларус е най-пострадалата страна от ВСВ. Всеки трети беларус е убит, изгорени са над 2000 села , много от тях заедно с населението им. знаят много добре какво е фашизъм и нацизъм, затова почитат жертвите и никога няма да допуснат това да се върне отново!
    Самия химн на Беларус започва така:
    Мьи, беларусиие мирние люди.
    За разлика от химните на Англия САЩ, Германия, където се пее колко са силни, колко са велики, колко са завладяли и покорили и колко са крали !
    Само два примера ще дам за техния манталитет.
    В хотела се заговорих с едно семейство, което идвало на почивка на наче

    Коментиран от #74

  • 74 Ходил и видял

    2 10 Отговор

    До коментар #73 от "Ходил и видял":

    Продължение
    В хотела се заговорих с едно семейство, което идвало на почивка на нашето Черноморие. И ги попитах дали им е харесало. Мъжът нищо не каза, но жената със съжаление ми каза: Грязная ваша Болгария! Больше никогда!
    Нямаше просто каккво да и кажа..Самата истина си е, като виждах блестящата чистота навсякъде.
    И оше един пример с мен. Търсех един адрес и изведнъж виждам номера точно стещу мен но на отсрещния тротоар на булеварда. И аз като истински европеец просто пресякох. Аимаче пе;еходна пътека и свтофари ама по на 50 м вляво и вдясно. . А на самия светофар( просто не видях това) имаше полицейска кола, която като света зелено и спря до мен. Полицаят ме пита... А что- переход далеко? А аз направо потънах в земята от срам..Смънках нещо, че бързам и че нямало никой...А той ми вика Больше не делайте так, пожалуйста!
    Е тва е разликата...кой каквото ще да говори! Беларус е една перла, която ще се опитат да развалят демоните Урсулци!

    Коментиран от #76, #78, #84

  • 75 Да, прав си

    1 6 Отговор

    До коментар #59 от "Хахахаха":

    само че тези определения още по-пълно покриват характеристикие на обединена европа, както и на фащ. Разбира се и канас Кубрат е бил фашист, пак от там. хаха-хаха!!?

    Коментиран от #81

  • 76 Абсолютно вярно, колега.

    2 7 Отговор

    До коментар #74 от "Ходил и видял":

    За съжаление за жълто..паветния планктон е непонятно да го разбере.
  • 77 Анджо

    6 0 Отговор
    Тоя не се ли усеща ,че говори за русия и за неговата държава. Те тръгнаха към някаква демокрация и се върнаха на старият си строй. Това са режимите в цял свят, говориш едно и също и очакваш на края лъжата да стане истина. На една лъжа ако не сложиш малко истина , не става за лъжа.
  • 78 Анджо

    5 0 Отговор

    До коментар #74 от "Ходил и видял":

    Трябва да си останеш в тази най развита демокрация и сега да не съжаляваш ,че си се родил Българин.

    Коментиран от #79

  • 79 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 80 Ходил и видял

    0 6 Отговор
    Да...бих останал! Ама вече ми е късни за емиграция...
    А и там не допускат всеки нав.лек дошъл от ма.йн.ата си като пакистанските, афганистанските, мароканските или сирийските "инженери" и "доктори" на Меркел, Макрон и Урсула по улиците на Париж, Берлин и Брюксел... Това ли е тази Европа, за която мечтахме преди 30 години, бе г-н европеец?!
    Кажи ми ти с какво се гордееш бе, нещ.астн.ик в последните 40 години някакво българско постижение? Със Стоичков и Бангаранга ли бе?!
    Както пеят Обратен ефект
    Накъдето и да гледаш все е смр.ад и гн.яс и гнус!
    За каквото и да говорят знай, че тва е фейк нюз!
    Ае бегай, заблуден...
  • 81 Хахахаха

    6 0 Отговор

    До коментар #75 от "Да, прав си":

    И как точно тези условия се покриват за Европа? В Европа през месец се сменят управляващи? За останалите условия също да не обяснявам, че няма нищо общо?
  • 82 Истината

    0 1 Отговор
    право в очите!
  • 83 Един

    3 0 Отговор

    До коментар #70 от "Един друг":

    Не ве колега те Русия и Беларус имат съвременен прочит за фашизъм ъпгрейтнът сет се вика. Фашизъм за тях е, когато се защитаваш от нашественици. Когато народа казва кой да управлява и ги сменя всяка година. Когато имаш свобода на словото и свободен интернет достъп до всичко. Та ей това е съвременен фашизъм по чебурашки.
  • 84 Хахахаха

    4 0 Отговор

    До коментар #74 от "Ходил и видял":

    Ти не си европеец. Ако и в Европа пресечеш така, ще те глобят. Ти си просто българин, а българина има още хляб да яде, докато стане европеец(ако въобще някога стане).
  • 85 Хренин да има много здраве

    0 0 Отговор
    От Арменският поп! какъвто е бил Фашизмът, такъв ако не и още по-жесток и човеконенавистен е бил и комунизмът, да не говорим изобщо пък за Сталинизма!
  • 86 Анонимен

    0 0 Отговор
    Тя е най-пострадалата държава през ВСВ.Много се сражават в партизанските отряди организирани от болшевиките.Срещу тях се сражават СС отрядите на 3Райх.Мнозина загиват в жестоките сражения.Много села са подпалени от наказателните команди.Тук на тази територия през 1944година Червената армия провежда голяма офанзива ,след десантът на съюзниците в Нормандия.Операцията се назовава Багратион.Решително поражение на група армии Център се нанася.Пленените войници на Вермахта са отведени в Москва ,където минават през Червеният площад ,като московчани открито им отправят закани.За назидание им е дадена развалена супа,която предизвиква диария.Германските войници са подложени на унижения,защото не могат да се съдържат.След тях предвидливо се движи водоноска,която измива асфалта .Така мнозина загиват в Сибир от болести,непосилна работа ,изтощение.Малцина се завръщат обратно във Федералната република през 1954година.Това ,което са преживяли им нанася тежък морален срив.Германия ще живее дори ние да умрем...
Новини по държави: