7 Април, 2018 20:21 4 522 11

Япония с ново военно подразделение

  • япония-
  • военни-
  • подразделение
Япония с ново военно подразделение - 1
Снимка: Shutterstock

Първото подразделение на морските десанти на Япония днес официално влезе в служба. Името му е Бригада за бързо разпределение на морско десантни сили. То се състои от 2100 военни, като в най-скоро време броят им ще бъде увеличен до 3000.

Основната задача на новото подразделение е защита на далечни острови в Източно Китайско море, които са японска собственост. Тук влиза и остров Сенкаку, който е обект на териториален спор между Япония и Китай.

Бригадата ще разполага с 17 броя американски военни самолетиMV-22 Osprey, които поддържат както съкратено, така и вертикално излитане и кацане, както и над 20 броя земноводни машини.


Поставете оценка:
Оценка от 0 гласа.


Подобни новини


Напиши коментар:

ФAКТИ.БГ нe тoлeрирa oбидни кoмeнтaри и cпaм. Нeкoрeктни кoмeнтaри щe бъдaт изтривaни. Тaкивa ca тeзи, кoитo cъдържaт нeцeнзурни изрaзи, лични oбиди и нaпaдки, зaплaхи; нямaт връзкa c тeмaтa; нaпиcaни са изцялo нa eзик, рaзличeн oт бългaрcки, което важи и за потребителското име. Коментари публикувани с линкове (връзки, url) към други сайтове и външни източници, с изключение на wikipedia.org, mobile.bg, imot.bg, zaplata.bg, bazar.bg ще бъдат премахнати.

КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА

  • 1 999

    19 34 Отговор
    Всички се въоръжават против дивото агресивно азиатско племе от кремъл.

    Коментиран от #2, #3, #5

  • 2 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 3 Хитрото

    16 1 Отговор

    До коментар #1 от "999":

    Простофобията си е професия
  • 4 Хито

    7 11 Отговор
    Простофоб е равно на русофоб
  • 5 Гост

    9 3 Отговор

    До коментар #1 от "999":

    Ем напротив, японците хубаво си търгуват с янкитата (много сериозно) и са първи "приятели ",но много добре знаят, че не могат да разчитат на тях.и очакват даже най лошото. Некви слухове се носят, че разчитали основно на защитата на сащ се носят,обаче се оказва че армията им е бая мощна все пак. Ще дам за пример четирите им самолетоносача -заедно с Франция имат по четири,най много след фащ.
    И ако не знаеш, Япония се дистанцира от международния скандал спретнат от англичаните и не е изгонила нито един руски дипломат
  • 6 гост

    10 0 Отговор
    цял свят се въоражава а ние даже и идея нямаме какво би се случило с България но нищо нали си имаме айфони като дойдат селфита ще си направим
  • 7 Реалист

    4 4 Отговор
    Самураят се събужда! Браво! Да му мислят ушанки и китайци.

    Коментиран от #8, #10

  • 8 Качо

    2 2 Отговор

    До коментар #7 от "Реалист":

    Къв самурай те гони бе ? Ким ако реши ще ги размаже за отрицателно време а да не говориме за Китай.

    Коментиран от #9

  • 9 Гост

    1 1 Отговор

    До коментар #8 от "Качо":

    Каче,ти май не си много умен и не си чел история
  • 10 Onq s konq

    1 0 Отговор

    До коментар #7 от "Реалист":

    Хахаха , добър виц каза
  • 11 Зрител

    1 1 Отговор
    Япония помни че най големите поражения и нанесе Червената армия. На въпроса защо Япония не напада СССР 1941 година, главнокомадващия отговаря: В Китай 1926 година получихме от руснаците основно военно образование. 1939 при Хахин Гол получихме средно военно образование, не искаме да получим висше военно образование ! Та такива ми ти работи! Пък Япония и Германия са си окупирани от Сащ държави!