27 Август, 2012 17:38 2 546 2

Мистерия около смъртта на българка в Атина

  • българка-
  • смърт-
  • атина-
  • мистерия

47-годишната Ваня Ангелова от Видин издъхна в ръцете на своя сънародничка в гръцката столица. Безжизненото тяло на Ваня било намерено захвърлено в двора на кооперацията в кв. Зографо, където е живяла, от чистачката – българка на име Таня, която веднага уведомила управителя на блока, а той съответно – полицията. Това съобщи Български Новини от Гърция.
Ваня пребивава от 10 години в Гърция и е работила във фирма за почистване. От България, за да получат тялото на майка си, пристигнаха нейният син Калоян и дъщеря Тамара, които вече 5-и ден се борят с гръцката бюрократична машина и все още не са допуснати да разпознаят тялото на майка си. “Обадиха ми се познати на мама да дойда веднага”, разказа през сълзи дъщерята Тамара. Ден по-късно пристигна и брат ми. От гръцката провинция долетя и приятелят на Ваня – Велизар Каменов, с когото българката живеела на семейни начала от 4 г. “Потресени сме, шокирани. Ваня преди две седмици беше при мен на почивка, защото в момента работя в провинцията, и беше жива и здрава. Нямаше някакво заболяване. Нямаме и финансови проблеми. Запишете ми името, подал съм навсякъде сигнал за разследване”, заяви Велизар. Семейството на Ваня недоумява защо 5-и ден никой не ги допуска до тялото на мъртвата жена.
“Дори не сме сигурни, че е мама. Не сме я видели. Без никой да ни попита и без да дадем съгласие, е направена аутопсия в болницата. После тялото е предадено на някаква гръцка траурна агенция, откъдето ни отказват достъп, докато не им платим 1300 евро”, разказва синът Калоян, който е уведомил и българското посолство в Атина. Ние сме си наели българска траурна агенция, защо ни рекетират и ни искат пари? Откъде да ги намерим?, недоумява Калоян.
От полицията в Атина съобщиха, че се работи по версията самоубийство. Според съдебномедицинската експертиза травмите по тялото на загиналата са предизвикани от скачане от високо, което означава, че жената се е хвърлила от горните етажи на кооперацията”, заяви главен полицай Апостолопулос. На въпроса ни дали има вариант жената да е пребита и впоследствие хвърлена, той категорично отговори, че според съдебномедицинската експертиза няма травми от нанесен побой. Близките на мъртвата продължават да твърдят, че Ваня не е имала повод за самоубийство. Живяла е на първия етаж на блока. Апелират към българската държава за намеса.
От посолството ни в Атина заявиха, че са разговаряли с близките и са поискали писмено уведомление, за да могат да уведомят външното министерство в България, откъдето да получат инструкции. От МВнР също потвърдиха, че посолството ни в Атина е поискало официална информация, но за сега няма отговор.
Българската общност в Гърция е настръхнала от новината за поредна смърт на сънародник. В края на миналата година в Атина бе намерен убит председателят на българската общност в Атина Росен Христов, а 34-годишният Петьо Атанасов от София бе зверски пребит от неизвестни в центъра на гръцката столица.
 


Поставете оценка:
Оценка от 0 гласа.


Подобни новини


Напиши коментар:

ФAКТИ.БГ нe тoлeрирa oбидни кoмeнтaри и cпaм. Нeкoрeктни кoмeнтaри щe бъдaт изтривaни. Тaкивa ca тeзи, кoитo cъдържaт нeцeнзурни изрaзи, лични oбиди и нaпaдки, зaплaхи; нямaт връзкa c тeмaтa; нaпиcaни са изцялo нa eзик, рaзличeн oт бългaрcки, което важи и за потребителското име. Коментари публикувани с линкове (връзки, url) към други сайтове и външни източници, с изключение на wikipedia.org, mobile.bg, imot.bg, zaplata.bg, bazar.bg ще бъдат премахнати.

КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА

  • 1 емигрант

    0 0 Отговор
    да спориш с грък или да се пазариш все едно е като да говориш на стената,той си знае неговото.докато не си платиш 1300 евро тяло няма да получиш-терма,това ще им каже на нашите сънародници погребалната агенция,още по-малко в тези кризисни времена.а на бг посолството и изобщо държавата ни хич не им пука за нашите емигранти.наскоро нашенско момиче на около 12 год. беше зверски изнасилено и захвърлено живо в дълбок кладенец където и издъхнало от нараняваниятя си дълго и мъчително казаха гръцките власти след аутопсията.това се случи на о-в крит.......никакво следствие,нищо повече не се чу-ни видя......вероятно защото детето беше от ромски произход......айде лека ви на всички
  • 2 anonimen

    0 0 Отговор
    Dano da puknat po nai-muchitelniq nachin teq izvergi. K...leta nedni.
Новини по държави: