Одеса бе поразена тази вечер от ракетни удари. Има жертви и ранени, съобщи областният управител Максим Марченко в профила си в "Телеграм", цитиран от БНР.
15-годишно момче е загинало при руски ракетен удар срещу Одеса днес, предаде "Ройтерс", като се позова на съобщение на общинския съвет на града в социалните мрежи в интернет.
В съобщението се казва, че ракетата е поразила жилищна сграда, в която е имало петима души.
"Ройтерс" цитира изявление на южното командване на украинските въоръжени сили пред местни медии, според което е поразен религиозен храм.
Засега не се уточнява какъв.
В събота, 30 април, руски ракетни удари разушиха пистата на летището в Одеса, а на 2 май руските сили поразиха важен мост край черноморския град.
От първи до трети май в Одеса действа комендантски час.
Тема: Украйна
2 Май, 2022 22:19 2 517 48
15-годишно момче загина при ракетен удар в Одеса
Ракета е поразила жилищна сграда, в която е имало петима души
Снимка: ЕПА/БГНЕС
Поставете оценка:
Оценка 2.2 от 24 гласа.
Напиши коментар:
КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА
1 честен ционист
22:21 02.05.2022
2 Този коментар е премахнат от модератор.
3 ДЖАМБО ЛАПА ЧУРКИ
Коментиран от #9
22:22 02.05.2022
4 Рошко
22:22 02.05.2022
5 Този коментар е премахнат от модератор.
6 Този коментар е премахнат от модератор.
7 БСП за България и Радев
22:28 02.05.2022
8 Корен квадратен
До коментар #6 от "3.14К":
Ако ракетата бе руска, т.е. безаналогова, то не блока, целият континент щеше да се разтресе и да се усети чак в Мадагаскар22:29 02.05.2022
9 Рошко
До коментар #3 от "ДЖАМБО ЛАПА ЧУРКИ":
Тати утре ша му купи и кольльо22:33 02.05.2022
10 Киро Ракетата
Хайде да е живо и здраво момчето.
Коментиран от #48
22:35 02.05.2022
11 Урюрвкос
22:36 02.05.2022
12 Този коментар е премахнат от модератор.
13 Последно какво е
22:39 02.05.2022
14 НямА хоуп
22:39 02.05.2022
15 РЕАЛИСТ
Коментиран от #25
22:41 02.05.2022
16 А50
22:41 02.05.2022
17 Ганьо
Щом ракетата е гръмнала значи някой е убит. Щом някой е убит значи е от украински произход. Щом е от украински произход значи е дете. Щом е дете значи наистина е убито. Щом наистина е убито след снимките ще стане да си ходи вкъщи, че да не му се скарат.
Коментиран от #19
22:44 02.05.2022
18 Бах ZZZZZZ
Коментиран от #22
22:56 02.05.2022
19 Нещастник
До коментар #17 от "Ганьо":
Да не ти дава Господ да вземе твоето дете да го блъсне кола карана лично от бай Ганьо и пак да ръсиш простотииКоментиран от #20, #21, #45
22:57 02.05.2022
20 Този коментар е премахнат от модератор.
21 Ганьо
До коментар #19 от "Нещастник":
Благодаря зa пoжеланиeтo, нo при мен гaньoвци нямa.23:00 02.05.2022
22 tate
До коментар #18 от "Бах ZZZZZZ":
НА ТЕБ ДА ТИ СЕ ZaПИШЕ !!23:28 02.05.2022
23 Този коментар е премахнат от модератор.
24 Тони
23:43 02.05.2022
25 МиДа
До коментар #15 от "РЕАЛИСТ":
Да бе и Байдън са задържали, и началника на НАТО (него преди две седмици още)!23:44 02.05.2022
26 Тони
00:01 03.05.2022
27 В.В.П.
Коментиран от #31, #34
00:01 03.05.2022
28 Некой си
00:04 03.05.2022
29 Този коментар е премахнат от модератор.
30 Путинско мекере
До коментар #5 от "Вова император на Третия Рим":
Ми то само това и можете виж да направите самобръсначка и ли прахосмукачка нцъки не става....Макар че се всъщност се видя че и това не можете като хората
Ха ха ха
00:07 03.05.2022
31 Този коментар е премахнат от модератор.
32 Този коментар е премахнат от модератор.
33 улянов
00:15 03.05.2022
34 Ганьо
До коментар #27 от "В.В.П.":
Няма да напуснат защото има нещо сбъркано в тях. И ние сме били деца. Голям град, голями махали. За един не се сещам да е имал мерак за военни глупости (освен стражари и апаши). После дойде време зс казарма. Там, за мен и момчетата от моята рота, това беше шанс да се научим на дисциплина и уважение към родината ни. Военната подготовка беше един добър бонус. Стрелби, шофиране, военна тактика - на 18 годишен келеш няма как да не му е интересно. Това което не видях от три поделения наборници и команден състав - някой да се държи или да говори по начинът по който това се извършва във военните лагери в украйна. Деца, 12-13-14 годишни, които вместо да ходят да правят поразии, да спортуват и да се забаляват, са изпратени от родителите си на военна подготовка и закърмени с езика на омразата. Има нещо сбъркано.Да не говорим че всичката пoмия, която се излива тук някак си не помага да ги видим тези хора в ролята на жертви.
Коментиран от #46
00:25 03.05.2022
35 Ива
А такива като Путин не Господ, а дявола да ги съди!
Коментиран от #39
00:27 03.05.2022
36 Давайте бе
Коментиран от #40
00:43 03.05.2022
37 Яяя
01:00 03.05.2022
38 Русие не обстрелва цивилни
Голяма рана, народът да се избива от политиците си!
01:04 03.05.2022
39 Ако не си прогледнала досега
До коментар #35 от "Ива":
Ще си останеш сляпа.01:08 03.05.2022
40 Този коментар е премахнат от модератор.
41 Този коментар е премахнат от модератор.
42 Този коментар е премахнат от модератор.
43 До 40
02:19 03.05.2022
44 Този коментар е премахнат от модератор.
45 Ма то неговото
До коментар #19 от "Нещастник":
Дете не отива да убива други деца. Пък и тез 15 г. деца, се оказват 20 г. юнаци стрелящи по училища, болници, градини. Адей моля, не жалим нацисти от Азов, тръгнало да убива чужди деца и реве, ма що така?04:58 03.05.2022
46 Този коментар е премахнат от модератор.
47 Никой
07:01 03.05.2022
48 Втора армия в Света
До коментар #10 от "Киро Ракетата":
Няма срам, няма уважение, няма съвест. Че си серсемим си серсемин, ама поне не се гаври със смърта на едно дете, което даже не познаваш. Юрод!!!13:50 03.05.2022