Високопоставен украински представител в Източна Украйна съобщи снощи, че украинските сили са нанесли удар по хотел, в който са били разположени бойци на частната руска армия "Вагнер", и са убили голям брой от тях, предаде Ройтерс, цитирана от БТА.
Новината беше съобщена от Серхий Гайдай, управител на Луганска област, основната част от която е окупирана от Русия. Информацията не може да бъде потвърдена от Ройтерс.
В интервю за украинска телевизия Гайдай заяви, че украинските сили са нанесли в събота удар по хотел в град Кадиивка западно от Луганск. Снимки, публикувани в Телеграм, показват сграда в руини.
"Те имаха малко пукот там, точно където беше разположен командният пункт на "Вагнер"", каза Гайдай и добави: "Голям брой от тези, които бяха там, загинаха".
Засега няма коментар от руското министерство на отбраната.
Управителят на Луганска област не съобщи броя на загиналите, но каза, че оцелелите не разполагат с адекватна медицинска помощ. "Сигурен съм, че поне 50 процента от онези, които са успели да оцелеят, ще умрат преди да получат медицинска помощ. Това е така, защото дори в нашата Луганска област те са откраднали оборудване", заяви той.
Някои украински медии цитираха местни представители, според които хотелът е бил затворен от известно време.
Гайдай и по-рано е съобщавал за украински удари по цели в Луганска област, включително за атака срещу команден пункт на "Вагнер" в град Попасна през август.
Украинската армия пое днес отговорността за серия от удари през уикенда срещу командни пунктове и складове в окупираните от Русия територии, съобщи ДПА. В изявлението не се посочват конкретни цели, но се отбелязва, че ударите са били нанесени с използването на артилерия и ракети.
Русия съобщи за многобройни украински артилерийски удари в югоизточния град Мелитопол в събота. Руската противовъздушна отбрана е била активна в Мелитопол, както и в Симферопол на Кримския полуостров.
Напиши коментар:
КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА
1 "Втора армия в Света"
Коментиран от #75
06:08 12.12.2022
2 Киев
06:12 12.12.2022
3 Този коментар е премахнат от модератор.
4 Този коментар е премахнат от модератор.
5 Този коментар е премахнат от модератор.
6 Украинска поговорка
06:23 12.12.2022
7 Този коментар е премахнат от модератор.
8 Кавана
Коментиран от #10, #12, #47, #74
06:27 12.12.2022
9 Някой
06:28 12.12.2022
10 Само питам
До коментар #8 от "Кавана":
Тези, които са в Украйна са мародери, садисти и терористи. Трудно може да бъдат поставени под името "хора".Коментиран от #23
06:29 12.12.2022
11 Този коментар е премахнат от модератор.
12 Винаги
До коментар #8 от "Кавана":
ще е радостно, когато намалява броя на окупаторите06:34 12.12.2022
13 Този коментар е премахнат от модератор.
14 КЪНЮ
Коментиран от #55
06:37 12.12.2022
15 Дмитро
06:37 12.12.2022
16 Майкооо
06:43 12.12.2022
17 Този коментар е премахнат от модератор.
18 Презвитер Козма
Коментиран от #64
06:49 12.12.2022
19 ПЪРВИТЕ ХАЙМЪРСИ
Коментиран от #22
06:51 12.12.2022
20 Този коментар е премахнат от модератор.
21 Артилерист
Коментиран от #28, #76
07:00 12.12.2022
22 Румен
До коментар #19 от "ПЪРВИТЕ ХАЙМЪРСИ":
От кьде ги взеха?Преди дни бяха писали че са унищожени над 100% от Хаймарсите
Коментиран от #50
07:01 12.12.2022
23 Този коментар е премахнат от модератор.
24 Високопоставен Украинец(без име)
Коментиран от #31
07:14 12.12.2022
25 Всяка
Коментиран от #27
07:20 12.12.2022
26 Този коментар е премахнат от модератор.
27 Само питам
До коментар #25 от "Всяка":
А всяка новина разпространена от руските медии е правдоподобна, така ли?Коментиран от #52
07:23 12.12.2022
28 то имаше доста новини,
До коментар #21 от "Артилерист":
че вагнеровци и кадировци обитават хотелите в тила, пред тяк има части на РФ, а най отпред са шраф батальоните, и мобилизираните. Тази тактика сега ли я научаваш? В Русия има касти, в руската армия има касти, не съм чул до сега за наказание на напуснал позицията си офицер, но инак имаше много съобщения за разтрелване на воиници от заград отряди. Руски кастов военен феодализъм.07:24 12.12.2022
29 Тити
07:25 12.12.2022
30 Руски мир
07:27 12.12.2022
31 Този коментар е премахнат от модератор.
32 Този коментар е премахнат от модератор.
33 Този коментар е премахнат от модератор.
34 Поп Киро Гундяев
07:31 12.12.2022
35 в кремълската армия
Коментиран от #57
07:33 12.12.2022
36 Този коментар е премахнат от модератор.
37 Наблюдател
07:36 12.12.2022
38 Този коментар е премахнат от модератор.
39 Хахаха
За Нова Година Мелитопол ще бъде освободен, а до февруари 2023 и Крим.
Само Путин може да докара пРосия до разпад и ще го държат, докато не я разпадне.
Коментиран от #51
07:42 12.12.2022
40 Този коментар е премахнат от модератор.
41 Този коментар е премахнат от модератор.
42 Този коментар е премахнат от модератор.
43 Слава на свободният свят !
07:50 12.12.2022
44 Този коментар е премахнат от модератор.
45 Този коментар е премахнат от модератор.
46 Урюрвкос
07:54 12.12.2022
47 Луд
До коментар #8 от "Кавана":
Тези които го пишат берат ягоди в Англия.Така са успелите българи,реват на Облачето и изразяват компетентни мнения.07:54 12.12.2022
48 артишок
Коментиран от #49
08:08 12.12.2022
49 ДЪЛБОКО ВИЖДАЩ
До коментар #48 от "артишок":
Така е .......Затова путья ще мобилизира пак,около февруари 23г...Може да отидеш и ти.......да видиш,как са унищожени Хаймарсите от кокошков......Залата на кобзон имало още места,може и правостоящ......ложите са запазени за кремъл......А,сега ушанке,фуражке........08:14 12.12.2022
50 еее, хааа
До коментар #22 от "Румен":
Аре дай линк, където казват, че унищожили на 100% хаймерсите ..кафа от кравофилски глупости.08:19 12.12.2022
51 гого
До коментар #39 от "Хахаха":
Милото ми ти беше в съпросния хотел при тях първа дама нали пате ,и те ти споменаха всичкат тази информазия че февруари Крим ще е на фашистите нали ,само да попитам за един приятел че се е притеснил за теб още ли те боли като сядаш ?08:24 12.12.2022
52 Да попитам и аз
До коментар #27 от "Само питам":
На руски медии изобщо вярва ли се?08:25 12.12.2022
53 Щерев
Коментиран от #63
08:26 12.12.2022
54 Тракиец🇯🇵🇦🇹🇩🇪🇺🇦🇮🇷🇧🇬🇮🇹
08:28 12.12.2022
55 Кънююю
До коментар #14 от "КЪНЮ":
Ама си прост.Имаше един филм "Апокалипсис сега".Та там даваха американски въртолети да стрелят по партизани от Виетконг под звуците на Вагнер.Коментиран от #60
08:34 12.12.2022
56 Яне Сандански
Коментиран от #62
08:35 12.12.2022
57 Този коментар е премахнат от модератор.
58 АХЪ... ЗНАЧИ
08:39 12.12.2022
59 Видок
08:40 12.12.2022
60 И в допълнение
До коментар #55 от "Кънююю":
"Летящия холандец"-Рихард Вагнер.08:42 12.12.2022
61 А къде е т. нар. кмет на Мелитопол?
08:51 12.12.2022
62 Този коментар е премахнат от модератор.
63 Абсолютно глупости.
До коментар #53 от "Щерев":
За разлика от Уркофашистите, Русия търси вариант да мине всичко с по-малко цивилни жертви.Защо всеки соросоиден дебил забравя какво се случи с Донецк и Донбас в предходните години, когато наркомана Зеленски с неговите "мирни" фашисти изтрепаха много хора?
Коментиран от #66, #72
09:13 12.12.2022
64 Този коментар е премахнат от модератор.
65 Бесен- _Язовец
09:25 12.12.2022
66 абсолютни руски измислици
До коментар #63 от "Абсолютно глупости.":
Избиването на милни жители в Донбас е руска измислица! Никой не вярва на руските терористи!09:50 12.12.2022
67 Този коментар е премахнат от модератор.
68 артишок
Коментиран от #69
10:35 12.12.2022
69 Този коментар е премахнат от модератор.
70 Този коментар е премахнат от модератор.
71 Този коментар е премахнат от модератор.
72 Русофоб Антисемит
До коментар #63 от "Абсолютно глупости.":
Единствените фашисти са рашистите. Или може би не знаеш че на 14.03.2015 г. в Санкт Петербург беше проведен световния конгрес на фашистите?! Чети бе русoдебил.12:07 12.12.2022
73 Този коментар е премахнат от модератор.
74 Нино
До коментар #8 от "Кавана":
Къде сред наемниците от частната военна компания Вагнер видя "руски войници"?17:19 12.12.2022
75 Мариупол
До коментар #1 от ""Втора армия в Света"":
Така казваха и за него17:21 12.12.2022
76 Нино
До коментар #21 от "Артилерист":
То и за Путяната някои си мислеха, че е умен, други мислеха, че флагмана Москва е непотопяем и т.н. Обаче не излезе така.17:22 12.12.2022