Руската военна операция в Украйна свидетелства за "криза в стратегическото планиране". Това се посочва в последния разузнавателен доклад на Министерството на отбраната на Великобритания, който се позовава на руски официален представител.
Посочва се, че сред руската армия има известно недоволство от съществуващата стратегия поради "сегашния акцент върху изграждането на обширни, позиционни отбранителни съоръжения".
От британското ведомство отбелязват и че е възможно "фракционното напрежение" да се простира "до върха на военната йерархия на Русия". Пример за това са слуховете, че началникът на руския Генерален щаб генерал Валерий Герасимов е уволнен. Тези слухове обаче все още не са потвърдени, уточнява се в доклада.
Припомняме, вчера говорителят на Кремъл отхвърли като клюка информацията за предполагаемата смяна на ръководството на руския Генерален щаб и подчерта, че няма укази на президента Владимир Путин в този смисъл.


Напиши коментар:
КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА
1 Източна ромелия
Коментиран от #20
10:07 14.12.2022
2 Грам мисъл няма в пропагандата
Коментиран от #4, #35, #39
10:09 14.12.2022
3 Историк
10:13 14.12.2022
4 ....
До коментар #2 от "Грам мисъл няма в пропагандата":
Искаш да кажеш, че това е била целта на "специалната операция" ли?Коментиран от #14, #23
10:13 14.12.2022
5 да да, ама ние изгубихме теротории
10:14 14.12.2022
6 добре
Коментиран от #7
10:14 14.12.2022
7 Любопитен
До коментар #6 от "добре":
След 9 месеца накрая от Кремъл посмяха ли да ви дадат опорките каква е целта на "специалната операция" или още не смеят?Коментиран от #10, #11
10:15 14.12.2022
8 Анти Путин
Коментиран от #16
10:17 14.12.2022
9 прави са
Чуват се призиви рязко да се засилят военните и атакуващи да действия , а не да подсилват отбраната.
10:18 14.12.2022
10 те го казаха
До коментар #7 от "Любопитен":
още първия ден каква е целта и засега си е все същатаКоментиран от #12
10:19 14.12.2022
11 не, той
До коментар #7 от "Любопитен":
чака разни велики "анализатори" от САЩ, бесарабски фронт,ISW, ЕЖК и други подобни да "ракриват" през ден какви били плановете и целите на Путин10:21 14.12.2022
12 Любопитен
До коментар #10 от "те го казаха":
Напиши я.Коментиран от #19
10:24 14.12.2022
13 Признание
Британски морски пехотинци участвали в чувствителни мисии на украинска територия.
Мисии срещу СП -1 и СП -2, Кримски мост, атаки срещу Севастопол ?
Засега не е уточнено, но греховете станали множко.
Британия, въпреки че е държава в НАТО дефакто
със своето участие става легитимна цел за Русия...
10:24 14.12.2022
14 Искам да кажа,
До коментар #4 от "....":
че не оценяват фактите безпристрастно, а отклоняват вниманието. Да не мислиш, че Англия или Зеленски страдат? Къде е фокуса на "защитниците" на Украйна? Ако той не е в цивилните, за каква защита говорим тук?! И главното какво се защитева - репутация... политики... задкулисни договорки... или населението, което е 8 пъти по-голямо от българското?Коментиран от #15
10:24 14.12.2022
15 ...
До коментар #14 от "Искам да кажа,":
Май не знаеш какво "искаш да кажеш".Коментиран от #17
10:25 14.12.2022
16 Коригирай се
До коментар #8 от "Анти Путин":
Май бъркаш Бай Дрън с Путин.10:27 14.12.2022
17 Направо
До коментар #15 от "...":
Не знаеш какво да разбираш без някой да ти каже.Коментиран от #18
10:27 14.12.2022
18 ....
До коментар #17 от "Направо":
Много си безсилен. Търси помощ.Коментиран от #22
10:28 14.12.2022
19 ти си не само
До коментар #12 от "Любопитен":
неосведомен, ами и мързелив :) има си гугъл, ползвай го, но вероятно и това незнаеш как се прави.Коментиран от #27
10:30 14.12.2022
20 Спасение няма
До коментар #1 от "Източна ромелия":
от рашистсите и путлеристите.Важното е съве;цката пропаганда да държи будни бузлуджанските изроди и техните рози хунвейини.
Войната не върви и не се знае дали за 300, 400 или 500 СЕДМИЦИ Рашмахта ще стигне до някъде си. Но нашите червени макаци си се надяват на Рашмахта и неговите нови ракети САУ-10- Пау-20 и пак далее
А ние с тези рукофилистиците сме щели да прави прехода и думокрацията на пак същите Червени стратези скапани и некадърни.
10:31 14.12.2022
21 Не ме интересува Кризата
Надявам се че ако се стигне до Съдебната зала, Фюрера ще бъде същия шашардисан Диктатор, както Татто гледаше залата на 10.11.и не знаеше какво чете проверения другар Пешо Танкиста.
Само Маоистите и Кимирсеновците са по-пропаднали от ленинистите и гтошовистити!
А сега е въпрос на време да подредим класацията с участите на пропадналите и вредни Путлеристи!
Коментиран от #28
10:37 14.12.2022
22 Хохохо
До коментар #18 от "....":
Много "ценя" съвети от хора, които могат да мислят, но използват всико и всички за користни цели.Апропо, в 99% от случаите са с евроатлантически наклон. И това не е обида в България (да се извиня предварително, защото са много чувствителни на темата ;) ).
Коментиран от #24, #41
10:38 14.12.2022
23 Хондо
До коментар #4 от "....":
Ходи там за тебе е ,ама няма те пуснатhttps://fakti.bg/world/739249-baidan-podpisa-zakon-za-priznavane-na-ednopolovite-brakove-na-calata-teritoria-na-sasht
Коментиран от #25
10:42 14.12.2022
24 ....
До коментар #22 от "Хохохо":
По принцип никой не се интересува от "мннението" на руските роби. Така или иначе това не е тяхно мнение. Те са само мегафони.Коментиран от #43
10:43 14.12.2022
25 Този коментар е премахнат от модератор.
26 Механик
Коментиран от #30
10:44 14.12.2022
27 Любопитен
До коментар #19 от "ти си не само":
Значи не знаеш :)))) Смятай :)))))10:45 14.12.2022
28 Горкичкият той
До коментар #21 от "Не ме интересува Кризата":
Украйна, Косово, Македония... по модела на деменционния дядка - като ти се подпали дупето бягай пак към тия на кои се кланяш.10:45 14.12.2022
29 Хондо
До коментар #25 от "....":
мИ ходи при Путлер10:48 14.12.2022
30 Проктолог
До коментар #26 от "Механик":
Нормално е да бъркаш резултат от терористичен акт със стратегически цели. Всички руски роби са неграмотни.10:48 14.12.2022
31 ДДРОнег
10:59 14.12.2022
32 От страни
11:00 14.12.2022
33 !!!?
11:06 14.12.2022
34 Мишел
11:49 14.12.2022
35 Този коментар е премахнат от модератор.
36 хахах
12:07 14.12.2022
37 фейк
Коментиран от #40
12:38 14.12.2022
38 не може да бъде
12:41 14.12.2022
39 Послушко
До коментар #2 от "Грам мисъл няма в пропагандата":
И като сринаха Украйна какво печели Русия и Руския народ. Ще се мразят 100 години в с всичките си съседи в Европа. Кой ще плаща за възстановяването и на двете страни. И Русия е в пълна карантина от развития свят. И загубиха най-големия и най-сигурния пазар за енергоносителите си. Огромен успех!13:08 14.12.2022
40 А познай
До коментар #37 от "фейк":
измислена в Москва 🤣 на чаша водка с братята им сръби. Точно заради това мразим русофилите в коментарите. Само се чудят как да го извъртят този факт, за да не изглеждат като предатели, заради безусловната си любов към Путин. Същият който за пръв път в Историята спомена за някаква македонска азбука. Тръгнал да опява на света, че изопачавал заслугите на Русия за спечелването на Втората Световна нашият историк, ама виж, коя е първата държава в света, която е приела кирилицата за своя писменост, това уви е пропуснал да прочете. Начетен ужким бил, пък какво чете, иди го питай и го бий с томовете по главата, дето нищо не смила, ала тръгнал да ни измисля историята.16:54 14.12.2022
41 е каква ни е користната цел,
До коментар #22 от "Хохохо":
когато защитаваме каузата на Украйна, в спора? Какво ще спечелим? - освен това влизаме в черните списъци на кгб, и на техните слуги тук в България! Разясни ни каква ни е далаверата! Защитаваме нападнатите, в дискусията, защото така е правилно! Но, кажи ни, каква е твоята мотивация, за да защитаваш "старците" в кремъл?Коментиран от #42
17:42 14.12.2022
42 Мразя двуличието
До коментар #41 от "е каква ни е користната цел,":
80% от войните са започнати без причина различна от личен и терес и се водят от САЩ... там са "старците".Та къде точно защитавате нападнатите? Подлоги на Америка за България!
20:38 14.12.2022
43 Сладурко мамин ;)
До коментар #24 от "....":
Знаеш ли, че в любимия ти език, думата роб идва от СЛАВяни? Точно такъв си ти в момента, за няколко сребърника.20:42 14.12.2022