Термометрите в окръг Адана, Южна Турция, отчитат 45-градусови температури, по време на предупрежденията за наближаваща гореща вълна, съобщава частната телевизия НТВ.
Градската администрация на Козан, където беше поставен температурният рекорд, издаде предупреждения към гражданите и ги призова да отделят внимание и към бездомните животни, като оставят панички с вода и храна пред домовете си.
Високата влажност прави температурата още по-непоносима от обичайното за това време от годината, отбелязва НТВ.
Метеоролозите предупреждават, че в средата на седмицата страната ще бъде засегната от "африкански горещини", като се очаква Истанбул да бъде един от най-силно засегнатите райони, съобщава телевизия "Хабертюрк". Също така, окръзите Коджаели, Сакаря и Ялова се очаква да бъдат засегнати от високите температури.
Прогнозите показват, че температурата на въздуха може да достигне 45-50 градуса, съобщи БТА.
Напиши коментар:
КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА
1 Чаршафаджии!
13:12 10.07.2023
2 И кво
13:13 10.07.2023
3 123456
13:29 10.07.2023