Вземете 50% отстъпка за хостинг от

Германия все повече се насочва към производството на отбранителна техника

3 Април, 2026 17:11 653 12

  • германия-
  • отбрана-
  • производство

Автомобилната индустрия е водеща, като 36% от компаниите са пряко или косвено ангажирани в отбранителния сектор

Германия все повече се насочва към производството на отбранителна техника - 1

Германската индустрия все повече се фокусира върху производството на оръжие, съобщава списание Wirtschaftswoche, позовавайки се на данни от Германската индустриално-търговска камара (DIHK).

Близо една трета от индустриалните компании виждат възможности за своя бизнес модел в сектора за сигурност и отбрана. „Проучването отразява благоприятни перспективи за отбранителната индустрия в резултат на геополитически конфликти“, цитира изданието експерта на DIHK Райнер Камбек. В същото време общата икономическа ситуация остава напрегната.

Една от всеки шест индустриални компании в Германия, според DIHK, вече участва в производствената верига на отбранителната индустрия. Автомобилната индустрия е водеща, като 36% от компаниите са пряко или косвено ангажирани в отбранителния сектор. Само 2,5% от всички индустриални предприятия обаче произвеждат изключително военни стоки, докато 6,9% произвеждат продукти с двойна употреба, които могат да се използват както за граждански, така и за военни цели. Други 7,6% се смятат за доставчици на компоненти.

Освен това, допълнителни 12,3% от промишлените предприятия, в допълнение към настоящите 17%, планират да навлязат в отбранителния сектор.


Поставете оценка:
Оценка 2.4 от 8 гласа.


Подобни новини


Напиши коментар:

ФAКТИ.БГ нe тoлeрирa oбидни кoмeнтaри и cпaм. Нeкoрeктни кoмeнтaри щe бъдaт изтривaни. Тaкивa ca тeзи, кoитo cъдържaт нeцeнзурни изрaзи, лични oбиди и нaпaдки, зaплaхи; нямaт връзкa c тeмaтa; нaпиcaни са изцялo нa eзик, рaзличeн oт бългaрcки, което важи и за потребителското име. Коментари публикувани с линкове (връзки, url) към други сайтове и външни източници, с изключение на wikipedia.org, mobile.bg, imot.bg, zaplata.bg, bazar.bg ще бъдат премахнати.

КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА

  • 1 хехе

    9 1 Отговор
    я обяснете кое е отбранителна техника и кое е нападателна оти я не видим да има разлика.

    Коментиран от #8, #9, #11

  • 2 Тея сталин трябваше да ги унищожи сите

    10 1 Отговор
    Германска раса и ген да не остане и на техната територия да насели руснаци

    Коментиран от #4

  • 3 Путлер е жена

    2 9 Отговор
    С него ще бият многоходовия кремълски военно престъпник дето го издирват в 132 страни, а он загадъчно се крие като жена.
  • 4 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 5 Бесен - Язовец

    8 0 Отговор
    Блиндирани памперси сглобяват у ФРГто за износ към Великобритания
  • 6 Започна се

    2 0 Отговор
    "Вавилон в Берлин" 5сезона, повтаряха го нов стоп и от две години го спряха.
  • 7 Интересно

    5 0 Отговор
    И коя техника ще предпази Германия от турските емигранти, които я превземат?
  • 8 Факт

    4 0 Отговор

    До коментар #1 от "хехе":

    Отбранителна техника са щитове, каски и дълги дамски рокли, под които се крият цял персонал от един самолетоносач, наскоро ремонтиран в Крит.
  • 9 Ще се насочва ами

    2 0 Отговор

    До коментар #1 от "хехе":

    като има бунаци да плащат..
  • 10 ДрайвингПлежър

    2 0 Отговор
    Помним какво става после нали?!!! Поне някои помним... колко пъти една и съща мотика?!

    Но света не прощава, след като ФауВе подписа договор с евреите, акциите им се сринаха щото започна бойкот на колите им! МОЖЕМ ДА ИМ ИЗЛЕКУВАМЕ ПРОСТОТИЯТА!
  • 11 ДрайвингПлежър

    1 0 Отговор

    До коментар #1 от "хехе":

    Тва щото ти явно не си евроатлантик! Ако беше щеше да ти е ясно !
  • 12 Сатана Z

    0 0 Отговор
    Ракетите Таурус не с отбранително оръжие,а нападателно!Кой ще нападат германците,или сам да се сетя?