Разследват 68-годишен мъж от Цар Калоян за неправомерно получаване на близо 68 000 лева под формата на инвалидна пенсия, съобщиха от ОДМВР – Разград.
Досъдебното производство е образувано на 2 юни по данни, събрани от служители на сектор „Противодействие на икономическата престъпност“. Според първоначалната информация мъжът е получил без правно основание общо 34 000 евро, равняващи се на 67 904 лева.
Разследващите са установили данни, че средствата са били изплащани като лична пенсия за инвалидност въз основа на неистинско експертно решение на ТЕЛК. Предполага се, че схемата е действала в продължение на повече от две десетилетия – от май 2005 г. до настоящия момент.
По случая е образувано досъдебно производство. Събраните материали са докладвани в Районна прокуратура – Разград, която осъществява надзор по разследването.
Работата по изясняване на всички факти и обстоятелства по случая продължава.
Напиши коментар:
КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА
1 честен ционист
11:24 03.06.2026
2 А бе
11:27 03.06.2026
3 Компот
11:28 03.06.2026
4 няма държава
11:29 03.06.2026
5 Българин
11:31 03.06.2026
6 Пачо
Коментиран от #10, #14
11:34 03.06.2026
7 Един на базата на стотици хиляди
11:37 03.06.2026
8 Питам
12:17 03.06.2026
9 Хубаво Обявявате !
Кой е спомогнал !
За Това ! ?
Защото !
Той Сам !
Не го е Направил !
12:46 03.06.2026
10 пердето на окото !
До коментар #6 от "Пачо":
Не е Увреждане !А статус който се лекува По Подходящ Начин !
В Подходящо Време !
Коментиран от #12
12:49 03.06.2026
11 Експертното Решение !
Но Първичните Документи !
Най-Вероятгно !
12:53 03.06.2026
12 Пачо
До коментар #10 от "пердето на окото !":
Може да се лекува, ако има резерви,без панкреас как се произвежда инсулин.Големи разбирачи при нормално произвеждане на инсулин от от организма е 40 единици аз си слагам 130 разбираш ли , че това е неличимо...Коментиран от #15
13:29 03.06.2026
13 Мaнгycтa
18:41 03.06.2026
14 Кратос
До коментар #6 от "Пачо":
Ела при нас, ние ще те обгрижим за вечни времена.18:43 03.06.2026
15 Пачанга
До коментар #12 от "Пачо":
Диабет тип 1 трябва да си или бъркам?19:25 03.06.2026