ПГ на ДПС предлага НС да забрани електрическите тротинетки с промяна в Закона за движение по пътищата.
Още през миналата година ДПС беше инициатор и вносител на редица мерки, с които да се гарантира безопасността на деца и пешеходци, включително и задължи кметовете и общинските съвети да въведат строг административен контрол за тротинетките, но тези законодателни предложения бяха отхвърлени в НС, заради частно - партийни интереси или неглижиране на проблема, информират от пресцентъра на партията.
Независимо от мерките, инцидентите с електрически тротинетки продължават, като застрашават живота и здравето на гражданите.
Налице е трайна тенденция на нарушения, извършвани от водачи на електрически тротинетки в пешеходни пространства, паркове, площади и зони с интензивно присъствие на деца, възрастни хора и лица с увреждания.
В мотивите на законопроекта вносителите подчертават, че независимо от многократните законодателни изменения през последните години, статистиката и обществените нагласи показват, че въведеният регулаторен модел не функционира ефективно.
Налице е обективна невъзможност да бъде гарантирана безопасността на пешеходците и останалите участници в движението при едновременното присъствие на индивидуални електрически превозни средства в обществените пространства, се казва в мотивите.
Заради това в законопроекта се предвижда отпадане на режима за движение на индивидуалните електрически превозни средства по пътищата, отворени за обществено ползване, както и в паркове, градини, детски площадки и зони, предназначени за пешеходци.
Напиши коментар:
КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА
1 Помак
14:38 04.06.2026
2 ДПС
14:38 04.06.2026
3 Този коментар е премахнат от модератор.
4 Кондуктора
14:39 04.06.2026
5 както и ГРАБ
14:40 04.06.2026
6 Браво!
Коментиран от #30
14:40 04.06.2026
7 Този коментар е премахнат от модератор.
8 Този коментар е премахнат от модератор.
9 Българин
14:44 04.06.2026
10 И от утре с бурки
Коментиран от #17
14:46 04.06.2026
11 Бъдете обективни
Коментиран от #15, #46
14:47 04.06.2026
12 Ще ги забраняват от завист
14:49 04.06.2026
13 Сириознуу?
Коментиран от #16, #55
14:50 04.06.2026
14 хаха
14:50 04.06.2026
15 хаха
До коментар #11 от "Бъдете обективни":
Чудесно. Дарвин одобрява!14:52 04.06.2026
16 ТКърджалийскаП
До коментар #13 от "Сириознуу?":
Така няма да се фърлят и излишни пари за некачествен асфалт и ще ОДИМ ПЕША14:52 04.06.2026
17 Ицо Певеца
До коментар #10 от "И от утре с бурки":
А канките на лет ще се отреголиратЛиКоментиран от #54
14:53 04.06.2026
18 Хи хи
14:54 04.06.2026
19 Цивилизация
14:55 04.06.2026
20 хаха
Невежите тръгнали да крякат само.
14:57 04.06.2026
21 хаха
А за "непълнолетни" трябва да е поделена вина. Има да квичите по ориенталски тогава.
15:00 04.06.2026
22 А трябва да се приеме такъв
15:01 04.06.2026
23 Мдаммм
Коментиран от #24, #57
15:02 04.06.2026
24 хаха
До коментар #23 от "Мдаммм":
Ама ти даже не ги знаеш ВЕ. Хахаха!15:04 04.06.2026
25 Този коментар е премахнат от модератор.
26 Този коментар е премахнат от модератор.
27 Този коментар е премахнат от модератор.
28 Този коментар е премахнат от модератор.
29 По Конституция
Цяла Мара втасала, до тротинетката Пеевски мтигна да се прави на важен.
15:31 04.06.2026
30 Продължаваме Промяната
До коментар #6 от "Браво!":
Гласоподавателите на Шиши да мълчат. Всеки има право в ЕС да си кара тротинетката където и както си поиска. Ако не ти хареса, ходи си в ТурцияКоментиран от #33
15:37 04.06.2026
31 Предложение
Достатъчно е да се разреши пребиването на тротинеткаджии, каращи по тротоари,
пешеходни зони и други забранени за тях места...
15:40 04.06.2026
32 Този коментар е премахнат от модератор.
33 Турско Мазно Кафе
До коментар #30 от "Продължаваме Промяната":
Продължавай с П. Еддерастията някъде другаде из Западна Европа15:45 04.06.2026
34 за инструктор
15:49 04.06.2026
35 Да замълчи
До коментар #7 от "ДПС=":
за винаги.15:51 04.06.2026
36 А ПЪК НИЕ ИСКАМЕ
ДПС ДА УЧАСТВАТ В УПРАВЛЕНИЕТО .
15:53 04.06.2026
37 Този коментар е премахнат от модератор.
38 Зеления
16:09 04.06.2026
39 Боко бандита
16:13 04.06.2026
40 Уж мислят за "хората"
Жалка работа, ама така се създава впечатление, че те (не друг, а ТЕ!) мислят за хората!
16:31 04.06.2026
41 Този коментар е премахнат от модератор.
42 Този коментар е премахнат от модератор.
43 Този коментар е премахнат от модератор.
44 Този коментар е премахнат от модератор.
45 ООрана държава
17:51 04.06.2026
46 Герп боклуци
До коментар #11 от "Бъдете обективни":
Ко дират 1 годишни с тротинетки, по закон нямат право да ги карат17:54 04.06.2026
47 Този коментар е премахнат от модератор.
48 Този коментар е премахнат от модератор.
49 Е мили тротонетки
18:21 04.06.2026
50 укра синка
18:24 04.06.2026
51 седесарко
18:34 04.06.2026
52 🇧🇬БАЙ Х@Й‼️
19:02 04.06.2026
53 🇧🇬БАЙ Х@Й‼️
19:03 04.06.2026
54 🇧🇬БАЙ Х@Й‼️
До коментар #17 от "Ицо Певеца":
Какво ще рече "кАнки" , че и на "леТ"🤔🤔🤔19:06 04.06.2026
55 седесарко
До коментар #13 от "Сириознуу?":
абе не е лошо и това да стане, то автомобилите не са за маймуни.....19:23 04.06.2026
56 Този коментар е премахнат от модератор.
57 Този коментар е премахнат от модератор.
58 Този коментар е премахнат от модератор.
59 Този коментар е премахнат от модератор.