Ивелин Михайлов отрече да закрива „Исторически парк”. В своя позиция той обясни, че само изразил мнение за бъдещето му.
„Аз съм само един от множеството акционери и изразих своята визия за по-нататъшното развитие на комплекса”, заявява той, цитиран от Нова телевизия. Михайлов увери, че „Исторически парк” не само не е закрит, приключил или затворен, а поема по нов път на развитие – идейно, търговско и обществено.
„Независимо, че аз съм вдъхновителя и идейния създател на КТК „Исторически парк" в с. Неофит Рилски, де юре и де факто аз съм само един от множеството акционери в едноименното търговско дружество. Именно в тези свои качества, аз съм изразил във Фейсбук-профила си моя визия за по-нататъшния път на търговското развитие на комплекса „Исторически парк", визия за пренасочването на дейността му към корпоративни обучения, тиймбилдинги, концерти и празненства от семеен и корпоративен характер”, посочва още Михайлов.
Той обаче подчертава, че тъй като не е нито изпълнителен директор, нито акционер с мажоритарен дял акции, което да му дава възможност за влияние върху начина на управлението и развитието на КТК или АД „Исторически парк", това негово мнение си остава само такова и нищо друго. „Исторически парк” работи всеки ден от 10 до 18 ч. и предлага редовните атракции стрелба с лък, конна езда на кръгов манеж, разходка с лодка, както и други тематични преживявания, припомня Михайлов.
„Вярвах, че „Исторически парк“ ще бъде сплотяващ за българите, а самите те го отритнаха. Вярвах, че политиците милеят за държавата, но просто не знаят как и какво да направят. Вярвах, че никога не биха посегнали на един обект, който е значим най-вече за държавата и народността. Вярвах, че хората имат нужда от него“, гласеше пост на Михайлов в официалната му страница във фейсбук от вторник. В друга публикация от личния си профил той заяви, че повече няма да полага усилия в посока, която не е желана от обществото. „Преди години вярвах, че българите имат нужда от нещо, което да ги сплотява и да им дава повод да се гордеят с рода си. Сега знам, че много малка част имат действителна нужда от това. Няма да полагам усилия в посока, която не е желана. Изцяло нося отговорността, че съм повел хора в посока мечта, а не реалност“.
Припомняме, че през ноември миналата година се проведе мащабна акция на Антикорупционната комисия и Софийската градска прокуратура срещу дейността на Парка. Седем души бяха задържани. Те са обвиняеми за това, че от началото на януари 2013 г. до 26 ноември 2025 г. на територията на София, Варна и други части на страната са участвали в организирана престъпна група, създадена с користна цел.
Напиши коментар:
КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА
1 оня с коня
22:15 24.06.2026
2 Варненец
Коментиран от #15
22:18 24.06.2026
3 Решил съм
Коментиран от #11
22:21 24.06.2026
4 Цвете
Коментиран от #17
22:28 24.06.2026
5 Сила
Отключил е шизофрения и биполярно разстройство ....
22:29 24.06.2026
6 Стелящия с лък
22:35 24.06.2026
7 Станчов
22:55 24.06.2026
8 Мда
23:11 24.06.2026
9 Един
23:22 24.06.2026
10 Този коментар е премахнат от модератор.
11 Абе да бе
До коментар #3 от "Решил съм":
Ако не го изпреварят тия с ало измамите.23:28 24.06.2026
12 Софиянец
00:05 25.06.2026
13 Учител
00:05 25.06.2026
14 Българин
00:05 25.06.2026
15 Ивелин Михайлов
До коментар #2 от "Варненец":
Щото съм зает с майка ти00:06 25.06.2026
16 Ивелин Михайлов
00:07 25.06.2026
17 Икономист
До коментар #4 от "Цвете":
От акционерите бе неграмотник00:08 25.06.2026
18 От 12 до 17 коментар дрогирания клoшар
00:14 25.06.2026
19 Къв парк,
00:24 25.06.2026