Времето в България ще предложи класическа лятна динамика. По-голямата част от страната ще започне деня със слънчево и горещо време, като максималните температури в повечето населени места ще достигнат между 31° и 36° градуса. В столицата София термометрите ще отчетат около 32° градуса.
Според официалните данни на Националния институт по метеорология и хидрология (НИМХ), още от сутринта в северозападните райони ще се наблюдава значителна облачност и валежи. След обяд купесто-дъждовна облачност ще се развие над цялата северозападна половина от страната, както и в района на Родопите, където на места ще превали и прегърми.
Вятърът в Източна България ще запази югоизточната си посока, докато в Северна България постепенно ще се обърне от запад. В Горнотракийската низина ще остане много горещо, но в Дунавската равнина от запад ще започне плавно понижение на температурите.
Климатолозите също потвърждават предстоящата промяна в атмосферната циркулация. В интервю за български медии проф. Георги Рачев поясни, че към страната ни се приближава студен фронт, свързан с циклон над Скандинавия. Този процес ще лабилизира въздушната маса и ще доведе до образуването на купесто-дъждовни облаци, носещи типични летни бури и риск от градушки.
Ето каква ще бъде ситуацията в специфичните зони:
- Черноморието: По крайбрежието времето ще остане предимно слънчево с умерен югоизточен вятър. Максималните температури ще варират между 28° и 30° градуса, а морската вода ще бъде с температура 24°-26° градуса.
- Планините: В планинските масиви на Западна и Централна България купестата облачност ще е значителна. Около и след обяд се очакват краткотрайни валежи с гръмотевици. Максималната температура на височина 1200 метра ще бъде около 27° градуса, а на 2000 метра – около 19° градуса.
През първите дни от новата седмица захлаждането ще обхване цялата страна, като се очакват по-интензивни валежи и гръмотевични бури във вторник.
Напиши коментар:
КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА
1 Този коментар е премахнат от модератор.
2 Този коментар е премахнат от модератор.
3 Този коментар е премахнат от модератор.
4 Този коментар е премахнат от модератор.
5 Този коментар е премахнат от модератор.
6 Този коментар е премахнат от модератор.
7 оня с коня
поне тъпия никБЛОКИРАЙ беПЕДЕРАСмиризлиф
Коментиран от #9
03:41 19.07.2026
8 Този коментар е премахнат от модератор.
9 милен ганев КРИВОГЛЕДИЯя
До коментар #7 от "оня с коня":
да бе щаБЛОКИРВАМ кой после ще ме псуваа по няколко пъти на ден?то ако може и някой да ме райбероваАНАЛНО пари ще давам за мандаахерцането дори!
03:43 19.07.2026
10 пропаднал човек е
До коментар #8 от "Нз какво работи толкова":
пъленМАЛОУМНИК е тоя милен03:44 19.07.2026
11 Този коментар е премахнат от модератор.
12 Този коментар е премахнат от модератор.
13 милене! на мaйкяТи ф путкaтaМиpизливa
oтивам в днеc бeге
03:47 19.07.2026
14 Този коментар е премахнат от модератор.
15 Име
Коментиран от #17
04:04 19.07.2026
16 Този коментар е премахнат от модератор.
17 Хаха
До коментар #15 от "Име":
То е сутрин каква нощ само хрантутниците спят до обяд.04:05 19.07.2026
18 Този коментар е премахнат от модератор.
19 Име
05:57 19.07.2026
20 Този коментар е премахнат от модератор.
21 да гинат
До коментар #2 от "Горски":
русямилски племена!07:31 19.07.2026