„Разчитам на вас винаги бързо и експресно да се отзоваване при необходимост в помощ на местните власти и населението в региона”, каза военният министър Николай Ненчев при посещението си в 101-ви алпийски батальон от състава на 68-ма бригада Специални сили. Той благодари на военнослужещите за оказаната от тях помощ при ликвидиране на последствията от наводнението в Смолян през изминалата седмица.
Ненчев се запозна със структурата и задачите, които изпълнява батальона. По време на срещата бяха поставени проблемни въпроси свързани с вещевото осигурявани и езиковата квалификация на военнослужещите. Николай Ненчев увери присъстващите, че се работи активно до края на годината да имат възможност да поръчат нови и по-качествени униформи. Той подчерта, че ще разпореди увеличаването на бройките за езикови курсове, от които да се възползват военнослужещите от батальона. „Вие заслужавате да живеете така, както живеят вашите колеги от страните-членки на НАТО. Аз ще превърна това в своя кауза!”, заяви министърът на отбраната.
По-късно днес той се срещна с ръководството на гарнизонния военен клуб в града. Той посочи, че е необходимо гъвкаво да бъдат използвани възможностите, чрез съвместни проекти да се кандидатства по европейски програми. Така ще може да бъде използвана пълноценно голямата база, с която разполага гарнизонният клуб.
В петък Николай Ненчев проведе работна среща с областния управител на област Смолян Недялко Славов и кмета на община Смолян Николай Мелемов. По време на разговорите беше обсъдено взаимодействието между Министерството на отбраната и местните власти в региона.
7 Февруари, 2015 17:35 2 638 2
Николай Ненчев: Армията ще помага при бедствие
Аз ще превърна в своя кауза българските военнослужещи да живеят като своите колеги от страните-членки на НАТО, обеща министърът на отбраната
Поставете оценка:
Оценка от 0 гласа.
Напиши коментар:
КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА
1 танашиба танахака
17:42 07.02.2015
2 Паркетен
Що е Боен Ред?
Състав на Войските и Флота.
Как се развръща Боения Ред на войските.
Как се построява Боиния Ред на войките и Флота при отбрана или настъпление?
Какви са задачите на различните родовете войски при отбрана и наступление?
Какви са етапите на Боя?
Как се ръководи Боя?
Как се разпределят задачите на между частите на воиските авиацията и Флота.
Как се оборудват полосите в инженерно отношение, ОСИ, Рокади, Рубежи, Ц
комуникации, осигурявания, резерв, ремонт, медицинско осигуряване, попълнения, мобилизации и т.н.
Къде се построяват КП-командните пунктове на частите ПКП,ТКП? подразделенията, армията и нека оставим и да не говорим за фронта.
Някога имахме три армии: Първа Армия- Софийска, Втора Армия - Пловдивска и Трета Армия - Сливенска,
т.е. имахме и свой ФРОНТ - Български.
Имахме и Държавно ръководство и Министър на отбраната на място и снаражение и обучение и тактика и стратегия и четери военни училища плюс ЖП, Строителни и Гранични войски.
А днес си само ти.
Самонадеец с алени бузки.
Ти шега ли си правиш с войната и народа?
Приличаш ми малко на Киевският Парасенко,
още на фронта не ги е пратил,
а гробовете им изкопани вече ги чакат.
А кой семействата им ще храни, кой дома им ще опази? А децат а за цтарците на кого Николайчо ги остави?
А днес имаме Соломон Боже о Спаси и НАТОВ-ски войски. Министрите са ни кръчмарски герои.
А войска е само спомени от отдавнашното ни славно минало.
ДНЕС ЖИВЕЕМ В КРИВО РАЗБРАНА ЦИВИЛИЗАЦИЯ,
НЕЩО КАТО МАТРИАРХАТ.
МЪЖЕНСТВЕНИ ЛИЧНОСТИ ДА НИ УЧАТ НА МЪЖКИ ЗАНАЯТ.
БОЖЕ БОЖЕ КОГА РУСИЯ ЩЕ СЕ ОСВОБОДИ,
ЧЕ И ПРИ НАС РЕД И ПРАВДА ДА НАСТЕПИ.
Момата с иглата;
селянинът с плуга;
ученият с ума;
за благоденствието на народа и страната
всеки вски да си найде своето място в живота.
Николайчо, хубавеца на тати и мама,
ти хубаво разчиташ на населението да се отзове,
ама населението неможе на теб да разчита и шайката в "Народното Събрание".
Ами, че ние при "страшния" Социализум, не сме имали такава нужда от война, както при СВЕТЛАТА И БЛЯСКАВА ДЕМОКРАЦИЯ.
И накрая:
ЕДНИ
ВДИГАТ НАЗДРАВИЦИ СЪС ШАМПАНСКО ПО КОКТЕЙЛИ,
ГУШКАТ МАЦКИТЕ ПО БРЮКСЕЛСКИ ХОТЕЛИ,
ХАПВАТ ВКУСНО СУТРИН КАФЕ С ЯБЪЛКОВ ПАЙ.
А ДРУГИ
ДА ОТИВАТ И РЪБЯТ НА ФРОНТА КОРАВИЯ КРАЙ.
Гледайте както в Украйна и тука в България да не стане.
Щото и Ванката Костов не е завършил свята "Теорията за управение на рисковете в България".
С една дума Ники, системата и планът ти са "КЕРПИЯ БЕТОН".
Лошото е че връщане вече няма. Решението за центровете е взето.
Време да си подмиваме всички д.пето.
Ха сега оди при госпожата и да спиш спокойно.
Щото утре, може да си в окопа а в други ден преди попа.
20:36 07.02.2015