Първото за 2016 г. заседание на правителството започна годината с водосвет за прогонване на дяволите и таласъмите. Министрите бяха поръсени със светена вода.
„Ръси, попе, там да изгоним дявола“, призова премиерът Бойко Борисов.
Отец Никанор от Гигинския манастир благослови всички присъстващи и подари на премиера чаша.
Ето и молитвата на отец Никанор:
"Господи, Иисусе Христе, Боже наш, ти си ни заповядал да се трудим, за да изкараме Насъщния си хляб и да удовлетворим нашите телесни и духовни потребности, но не всяко наше дело е според нашите саби човешки сили. Сам ти си казал, че без теб не можем да правим нищо.
Ти помагаш на всички, които с вяра те призоват, за това тези твои раби - Бойко и неговите колеги, на които предстои важната и трудна задача да управляват нашата страна, започвайки и вършейки да прибягват към твоята божествена помощ, за да могат като я вършат с твоя подкрепа да я завършат благополучно в своя полза, за полза на народа и за твоя слава. Посочи им Господи пътя, по който трябва да вървят. Бъди винаги с тях, укрепи ръцете им и им помагай, отстрани от пътеките им всяко дяволско хищрение, всяка спънка и нека успешно преодоляват всяко затруднение, та като познаят своята сила да прославят името ти през всички дни на живота си. Амин.“
Напиши коментар:
КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА
1 бай Иван
12:30 06.01.2016
2 Хараламби
Петима папи са пипали пипона по пипето...
13:16 06.01.2016
3 некойси
13:32 06.01.2016