Можем да се справим с проблема само с изключително добро сътрудничество, което сега не е достатъчно активно
До края на годината страната ни трябва да има стратегия за борба с трафик на хора, обеща вицепремиерът Меглена Кунева тази сутрин по време на кръгла маса в присъствието на посланиците на Великобритания, Холандия, Швейцария и Норвегия. Във форума участва и европейският координатор по въпросите на трафика на хора Мирия Василиаду, както и евродепутатът Мария Габриел.
По данни на прокуратурата за първите 6 месеца на миналата година новообразуваните досъдебни производства за трафик на хора са 43. Жертвите са 309, като в тази цифра влизат и случаи от предходни години. 286 от тях са жени, а 23 мъже. Водещ остава трафикът на хора с цел сексуална експлоатация.
Можем да се справим с проблема само с изключително добро сътрудничество, което сега не е достатъчно активно, каза по време на конференцията вицепремиерът Меглена Кунева и обеща стратегията за борба с трафика на хора да е готова до края на годината.
Напиши коментар:
КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА