В това насипно състояние, в което са партиите, нови избори ще са рай за контрабандистите, корупцията и олигархичните кръгове, които само това чакат. Това заяви премиерът Бойко Борисов от Лондон, където той участва в Антикорупционната среща на върха.
Ние сме готови за избори във всеки един момент, но няма да е честно към хората. Заради дребни игрички и президентски избори някои партии създават напрежение в обществото. В правителството си имаме задачи, по които да работим - да строим инфраструктурата, да действаме по европрограмите, да съберем повече пари в бюджета, и затова очаквам да не се прекалява с играта на нерви, заяви Борисов.
40 джипа пътуват за България, отчете премиерът, припомняйки договорка между него и Дейвид Камерън относно охраната на българо-турската граница.
Знаете, работим много активно за подкрепа на газовия ни хъб "Балкан", посочи премиерът. Той изреди световни компании, които вече са се ангажирали с проучванията за нефт и газ в черноморсксия ни шелф и посочи Дейвид Камерън като помощник в това начинание.
Министър-председателят заяви, че за него важната подкрепа е на Патриотичния фронт, на Реформаторския блок и на всеки, който разумно смята, че „нови избори са само рай за контрабандистите, за корупцията и за всички олигархични кръгове“.
Ако патриотите и реформаторите са стабилни, и ние сме стабилни, ако не – избори“, допълни той. „Навремето Румен Петков ме направи премиер, като ме изгони от МВР, въпреки че всички му казваха, че докато съм тглавен секретар, няма опасност за столетницата..."
На въпроса "Ще ви прави президент, така каза Цветан Цветанов", Борисов отговори: "Шегувахме се с него сутринта... Да не прекаляват с играта на нерви, защото може и да не ми издържат в един момент”.

Напиши коментар:
КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА
1 некойси
Ще бъде запомнен със слабото си управление, апетитите към властта и корупцията, ако въобще някой си спомня за него след 10 години.
Дано да ни отърве от политическото и медийното си присъствие в най-скоро време.
Коментиран от #9
13:13 12.05.2016
2 onq s konq
13:33 12.05.2016
3 Така де
15:09 12.05.2016
4 гост
15:09 12.05.2016
5 Боко Мазника от БРЕГ
Нормален /трезвомислещ/ Български гласоподавател, никога не би гласувал за ГЕРБ???
Коментиран от #8
16:40 12.05.2016
6 Спас безделника
18:46 12.05.2016
7 за ТИКВАТА
19:54 12.05.2016
8 Гост
До коментар #5 от "Боко Мазника от БРЕГ":
Ако още не си разбрал изборите у нас се решават в Арена Армеец, а не в изборните секции, защо мислиш при последните избори хората бяха принудени да чакат по 3 дни в залата и навсякъде в нея се търкаляха изоставени чували и протоколи, а после всеки 4 от 5 протокола били поправяни21:15 12.05.2016
9 УУУУУУ
До коментар #1 от "некойси":
Ще си спомняме много често за него в бъдеще като вземем да му връщаме Дълговете . , и то дълго време ., макар че надали ще видим хаир от тях ,.От него дълговете .....от нас връщането.Най големия контабандист ни говори за Контрабанда...21:26 12.05.2016