Президентът Росен Плевнелиев призова за нулева толерантност към всички форми на насилие в обществото. Под патронажа на президента Росен Плевнелиев се провежда конференция „Превенция на тормоза в ежедневието”.
По думите му до 2030 година трябва да положим всички усилия да елиминираме насилието във всичките му форми. Самият той трудно е повярвал, че в България броят на жените, подложени на насилие е изключително голям – близо 28%. „Но такава е истината, такива са фактите. Трябва да положим максимални усилия и в борбата с детското насилие“, заяви Плевнелиев.
Плевнелиев подчерта активността на страната ни в подписването на Истанбулската конвенция за борба с домашното насилие и изработването на Софийската стратегия за правата на детето, приета с консенсус от 47 държави.
"Особено разпространено напоследък е насилието в училищна среда, където се наблюдават агресивни действия между деца, родители, които нападат учители, и учители, които посягат на ученици. В резултат на технологичното развитие и тази удобна анонимност, която доминира днес социалните мрежи, все по-възможен и видим е и кибертормозът. Борбата с него е истинско предизвикателство", добави Плевнелиев.
Той апелира народните представители да се откажат от езика на омразата, който всеки ден ползват от трибуната на НС, тъй като българското общество е толерантно и през последните години се наблюдава тенденция за увеличаване на насилието, което не е присъщо на българите. „Нека се откажем от насилието“, призова президента и добави: „да се преборим с това уродливо явление“.
Очакванията на президента са тази конференция, обединявайки научните среди, да търси практическите решения на проблема.
Напиши коментар:
КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА
1 гост
13:27 10.06.2016
2 Монго
13:31 10.06.2016
3 кроко
14:38 10.06.2016
4 муци
15:05 10.06.2016