Намаляне на скоростта в някои натоварени части на градовете от 50 км/ч на 30 км/ч. Предвижда нова наредба върху която са работили от МВР и МРРБ, съобщи експерти от КАТ.
Това могат да бъдат например улици с много паркирани коли. Все още обаче това не е регламентирано, а по-скоро са предложения.
За намаляне на скоростта ще продължи да се залага на така наречените „легнали пътни полицаи”. За тях ще има специални изисквания. Височината на неравността трябва да е 7,5 сантиметра, а ширината й - над 4 метра.
Друга мярка е направата на малки кръгови кръстовища с диаметър от най-много 25 метра, както и стандартни кръгови кръстовища с диаметър между 25 и 45 метра. Предвижда се и изграждането на повдигнати кръстовища. Пешеходната пътека през такива кръстовища трябва да е изработена от цветни паважни или бетонни блокчета, а вътрешната част - от асфалт.
Ще бъдат поставяни и маркировки при кръстовища и железопътни прелези. Напречните "шумни" линии ще подсказват за приближаването на обекта. Маркировката ще е в края или в средата на лентите за движение, като ще става по-гъста съобразно изискването за намаляване на скоростта.
Напиши коментар:
КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА
1 лапай
20:10 30.08.2012
2 W164
20:21 30.08.2012
3 Ботев Пд
20:28 30.08.2012
4 Stoyan
Не е ясна дефиницията за жилищни зони, тук там има знаци с ограничение от 30кмч.
Масово не се познава закона и от там доста учудени има.
20:48 30.08.2012
5 Юлиян Димитров
20:53 30.08.2012
6 Христо Узунов
Коментиран от #27
20:56 30.08.2012
7 трабант
21:25 30.08.2012
8 Деян Дянков
21:32 30.08.2012
9 Стар Българин
21:40 30.08.2012
10 излагация
21:40 30.08.2012
11 ViperrRRRR
21:52 30.08.2012
12 Кофти
Друг е вепросът, че на Ганьо и 80 км да му сложиш, все ще му е малко, щото таралясника за 1500 лева вдига 150!
21:58 30.08.2012
13 маината им
22:34 30.08.2012
14 велислав
22:41 30.08.2012
15 майор Костов
22:46 30.08.2012
16 ВИП АМГ
22:50 30.08.2012
17 kiril
23:04 30.08.2012
18 АйдарАджътмаз
23:18 30.08.2012
19 васил порожанов
01:31 31.08.2012
20 r.h.
Тази наредба единствено цели две неща:
1.Господин Б.Б. да се хвали,че има метро в софия и да пълни гушата си с пари по тоя начин "метрото е бърз и удобен" а всъщност да краде от приходите на предприятието което стопанисва метрото.
2.Строителното министерство да даде обществени поръчки за изграждане на пешеходни пътеки и изкуствени неравности за милиони, които се делят между авери-бизнесмени и ГЕРБ.
При положение че депутатите и висшите държавни служители не спазват ЗДП не им пука дали гражданите ще се тормозят още повече,защото от глоби ще крадат повече!!! Как може в населено място кадето има интензивно движение голям областен град като варна или пък най-вече столицата да се кара с максимална скорост 30??? То това не е приемливо защото в много от случаите пешеходците не спазвад ЗДП защото не си знаят правата! Разрешената скорост в жилищен коплекс от затворен тип кадето пътя се смята за детска площадка е 20км в час не това не трябва да се променя,а дори трябва да има протести против това!!! Господин Цветанов да вземе да оправи първо системата на МВР,а после да предлагат такива закони,но за легналите полицаи съм напълно съгласен,но за скоросотта е абсурд и цирк! Този законопроект означава повече задръствания и проблеми дори на булевард с мантинела разделяща платната как може да няма задръствания като има ограничение 30км смешка...
01:36 31.08.2012
21 васил порожанов
01:43 31.08.2012
22 Гражданин
04:09 31.08.2012
23 Фако Анев
05:19 31.08.2012
24 Фако Анев
05:21 31.08.2012
25 дулица
07:04 31.08.2012
26 azsamsuobiknoven4ovek
40км е супер малко а те на 30 ще смъкват !!! Вместо да вдигнат на 50 :@ : @: @ !!!
09:35 31.08.2012
27 VAZ 2107
До коментар #6 от "Христо Узунов":
Az na zadna li da karam be 4i4ko fura6kadjiq.Pozdravqvam vsi4ki tapi kuki s par4eto na Bat Venci,Goodslav i 100 kila KRADI KRADI,are qko09:39 31.08.2012
28 123
09:56 31.08.2012
29 morski
10:20 31.08.2012
30 Да бе, да
10:55 31.08.2012
31 гост
12:19 31.08.2012
32 Какво сториха с България
14:30 31.08.2012
33 1234
15:02 31.08.2012
34 skk
15:15 31.08.2012
35 koko
15:32 31.08.2012
36 PlimP
16:34 31.08.2012
37 comment
17:17 31.08.2012
38 foreigner
пътища дават щети на колите и ние плащаме винетка за много лошите пътища + ремонт на автомобили.
дори ограниченията на скоростта са толкова бавно във всички страни в Европа.
те трябва да проверите отново за всичко това.
17:47 31.08.2012
39 Лех
Вземете се гръмнете, бе!
И 4% няма да вземете на избори вече!
17:50 31.08.2012
40 Иван Томов
19:18 31.08.2012
41 асдсфдгх
19:32 31.08.2012
42 Бай Дончо
19:56 31.08.2012
43 натурален българин
20:20 31.08.2012
44 anonimen
22:12 31.08.2012
45 маината им
22:25 31.08.2012
46 EMSKI
00:41 01.09.2012
47 Хепи
03:47 01.09.2012
48 Торпедо
03:50 01.09.2012
49 Шофьорът
08:51 01.09.2012