28 Юни, 2021 19:47 1 908 62

"Българските патриоти" на протест срещу поскъпването

  • българските патриоти-
  • поскъпване-
  • поскъпвания

Очевидно е, че служебното правителство на Румен Радев няма ефективна стратегия, за да се справи с "танца" на цените, казват от коалицията

"Българските патриоти" на протест срещу поскъпването - 1

Ние, БЪЛГАРСКИТЕ ПАТРИОТИ - ВМРО, ВОЛЯ И НФСБ, излизаме на протест срещу скандалното поскъпване на тока и на парното. Това обявиха от коалицията и се аргументират:

На първи юли се очаква КЕВР да увеличи цените на тока за битови нужди с 5%, а на парното - с 20%! Това ще обрече милиони българи на глад, мизерия и трудно оцеляване! Докато КЕВР заседава ще припомним на неговите членове, че живеем в България, че заплатите ни не са европейски и че е време да се мисли за хората и за бизнеса, а не за монополите! Очакваме всички българи, които не искат да търпят тиранията на монополите, в 12 часа на 1 юли пред КЕВР.

Стоките от първа необходимост рязко поскъпнаха през последните седмици, което обрича хората на мизерия и битка за оцеляване. Големият скок в цените е най-осезаем при стоките от първа необходимост по магазините в цялата страна. Така например, ако доскоро цената на литър олио бе 1,60-1,80 лева, то в момента минималната цена за същото количество стартира от 3,80 лева. Т.е. увеличението е над 100 процента! Промяната при захарта също не е малка - над 20%, както и при брашното, ориза и сиренето. Експерти замериха, че само за първата седмица на юни, пилешкото е скочило със 7 процента! За същия срок картофи на едро регистрираха ръст на цената си от 10% и от 90 ст. килограм вече се продават за 1 лв. Мегаскок от близо 20 на сто има и при месото.

Очевидно е, че служебното правителство на Румен Радев няма ефективна стратегия, за да се справи с "танца" на цените. Или пък не му е приоритет. За българските граждани обаче идва тежко финансово бреме - и то в условията на икономическа и здравна криза. Икономисти предупреждават, че ни очаква страховита инфлация. Тя обаче можеше и да не се случи, ако имаше действащ парламент, а т.нар. партии на промяната не бяха проявили политическа безотговорност и нехайство към народа. С отказа да съставят редовно правителство, преследвайки дребни лични сметки за още някой и друг мандат отгоре, те реално хвърлиха страната в хаос и несигурност и дадоха "зелен коридор" на спекулата.

И трите патриотични формации са имали свои законодателни инициативи в борбата срещу високите цени и спекулата. ВМРО няколко пъти са внасяли поправки в Закона за защита на потребителите с цел да има максимална надценка на стоките от първа необходимост. При наличието на ръст, който може да застраши нормалния живот на бедните българи, Министерство на труда и социалната политика да предложи на Министерство на икономиката регулиране на надценките на конкретните продукти. ВОЛЯ и НФСБ водеха законодателни битки срещу картелите и монополите, които диктуваха цените в ущърб на българските граждани.

Битката срещу ограбването на българите през високи цени от картели и монополи ще бъде основна част от работата на "БЪЛГАРСКИТЕ ПАТРИОТИ - ВМРО, ВОЛЯ И НФСБ" и в следващото Народно събрание.


Поставете оценка:
Оценка 1.3 от 28 гласа.


Подобни новини


Напиши коментар:

ФAКТИ.БГ нe тoлeрирa oбидни кoмeнтaри и cпaм. Нeкoрeктни кoмeнтaри щe бъдaт изтривaни. Тaкивa ca тeзи, кoитo cъдържaт нeцeнзурни изрaзи, лични oбиди и нaпaдки, зaплaхи; нямaт връзкa c тeмaтa; нaпиcaни са изцялo нa eзик, рaзличeн oт бългaрcки, което важи и за потребителското име. Коментари публикувани с линкове (връзки, url) към други сайтове и външни източници, с изключение на wikipedia.org, mobile.bg, imot.bg, zaplata.bg, bazar.bg ще бъдат премахнати.

КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА

  • 1 вашето мнение

    64 3 Отговор
    Излизайте и дано никога повече да не влезнете в парламента, турски мекерета
  • 2 Геч

    66 1 Отговор
    Тези се чудят кого да избудалкат с площаден "патриотизъм", но умря Марко...
  • 3 choki

    75 0 Отговор
    Вие като бяхте 4 години НЕ танцувахте ли в скута на Боко, а? хаха
  • 4 Последния Софиянец

    49 2 Отговор
    Хората на Тиквата и Шкембето вече трябва да плащат мита и дигате цените.Разтрел за спекулантите Бойко Борисов и Агент Иван.
  • 5 Шкембето преди всичко

    36 0 Отговор
    някои субекти опошлиха патриотизма използвайки го неправилно за лични /даже не политически/ цели. ще бъдат отново наказани на 11ти, нахалници
  • 6 Потрес

    53 0 Отговор
    Лъжепатриотите протестират срещу пагубните последици от собственото им противонародно управление!
  • 7 choki

    52 7 Отговор
    Това което Радев прави за 2 месеца, вие не можахте за цял мандат бе!

    Коментиран от #17

  • 8 Марешки

    36 1 Отговор
    Къде го аптекарчето Веселинчо?

    Коментиран от #11

  • 9 Дельо Хайдутин

    42 0 Отговор
    За скока на пилешкото да питат Иван Пилето Градус!
  • 10 Подкрепям ги

    16 3 Отговор
    ДРУГИТЕ ВЕЧЕ СЕ КАРАТ ЗА ПАРИ, КОЙ ПОВЕЧЕ ЩЕ КРАДЕ.
  • 11 гост

    19 0 Отговор

    До коментар #8 от "Марешки":

    Ще го вкарват в панделата за рекет
  • 12 Последния Софиянец

    37 0 Отговор
    За повишение на тока и водата се реши още зимата за 1 ви юли.Тогава на протеста пред КЕВР бяхме сто човека и патриотите ни показваха средни пръсти от партийния дом.
  • 13 Петко

    33 0 Отговор
    Боже тези какви са тъпанари, чудя се как има по кухи от тях че да гласуват за подобни...
  • 14 РАДЕВ, СПРИ ПОСКЪПВАНЕТО

    2 16 Отговор
    ИСКАТ БЪРЗО ДА НАПЪЛНЯТ ШКАФЧЕТАТА....ГУБИШ ИЗБОРИТЕ........

    Коментиран от #32

  • 15 Румен

    21 0 Отговор
    Нали постоянно крякат ,че работата на,,временното правителство,, е да осигури протичане на нормални избори,и да не сё занимава с нищо друго
  • 16 РАДЕВ, КВО СТАВА

    6 22 Отговор
    ОЛИОТО 4 ЛВ, СИРЕНЕТО 15 ЛЕ, КАШКАВАЛА 20 ЛВ...
    ЗА ТОВА ЛИ СКАЧАХМЕ ПО ПЛОЩАДИТЕ

    Коментиран от #20, #26

  • 17 За два месеца Радев

    6 27 Отговор

    До коментар #7 от "choki":

    СЪЗДАДЕ ХАОС И ПОТОПИ ДЪРЖАВАТА. ЯКА ИНФЛАЦИЯ, ШПИОНАЖ, НАЗНАЧИ ХОРА С КРИМИНАЛНО МИНАЛО ДА НИ УПРАВЛЯВАТ, РАЗДЕЛИ НАРОДА,ПАДАТ САМОЛЕТИ ПО УЧЕНИЯ С ЖЕРТВИ. ПЪЛЕН ПРОВАЛ.
  • 18 Дельо Хайдутин

    15 1 Отговор
    Май Мафията замисля Жан Виденов Две.
  • 19 Васил

    26 0 Отговор
    Къде бяхте 4 годи назад а забравих изпълнявахте ролята на патерица.
  • 20 Последния Софиянец

    22 2 Отговор

    До коментар #16 от "РАДЕВ, КВО СТАВА":

    Питай вносителите спекуланти на Бойко,Шиши, Доган и Каракачанов.

    Коментиран от #28

  • 21 Абе тоя Шкембо

    15 1 Отговор
    не е ли отслабнал тези два месеца? Изборен крах,жива мишена за посмешище,жегите напоследък,ако си е запазил килограмите,значи нервите му са от стомана! Ако е така,Кимчето може само да се учи от него..
  • 22 Бриго Бичкията

    17 1 Отговор
    Учудва ме невежа на тез ""патриоти" , не трябва да стачкуват против намаляване на цени ,да стачкуват за повишаване на заплати и пенсии.

    Коментиран от #27

  • 23 Интелектуалец

    15 1 Отговор
    Публикация от Нюза от 31.03.2021 когато така наречените патриоти бяха на власт :"Енергодружествата предлагат по-висока цена на тока от 1 юли"
    Публикация на Дарик от 23 април 2021:"Топлофикационните дружества в страната са поискали увеличения на цените на парното и топлата вода от следващия регулаторния период, който е от 1 юли 2021 г. до 30 юни 2022 г. Това се разбира от заявленията за цени на дружествата, които са публикувани на сайта на Комисията за енергийно и водно регулиране /КЕВР/.". Тоест патриотите протестират против себе си.
  • 24 ГОРСКИ

    20 2 Отговор
    Да кажат колко комисиони взимаха от самолетите които още ги няма!!!!!!
  • 25 Интелектуалец

    12 0 Отговор
    Публикация на Факти от 14 Април, 2021:
    През март 2021 г. са се увеличили цените на следните хранителни продукти: ориз - с 0.7%, брашно - с 0.5%, бял хляб - с 0.2%, типов и ръжен хляб - с 0.9%, месо от едър рогат добитък - с 2.2%, месо от домашни птици - с 3.0%, нискомаслено прясно мляко - с 0.8%, кисели млека - с 0.2%, яйца - с 1.8%, масло - с 1.2%, олио - с 5.0%, ябълки - с 3.5%, домати - с 2.9%, зеле - с 8.0%, пипер - с 9.7%, зрял лук и чесън - съответно с 1.0 и 1.1%, кореноплодни зеленчуци (моркови и червено цвекло) - с 3.1%, захар - с 0.6%, оцет - с 0.4%, сол - с 1.5%, кафе - с 0.9%, газирани напитки - с 0.1%, плодови сокове - с 0.4%, ракии - с 0.9%, вина - с 0.1%, и други.
  • 26 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 27 Последния Софиянец

    17 0 Отговор

    До коментар #22 от "Бриго Бичкията":

    Прав си!Цените няма как да ги намали държавата.Това е пазарна икономика.Но пенсиите и минималната работна заплата може да се дигне.

    Коментиран от #54

  • 28 Фершел

    5 1 Отговор

    До коментар #20 от "Последния Софиянец":

    Ти нямаше ли закусвалня нещо да дойда да апнеш едно мляко с ориз

    Коментиран от #33, #55

  • 29 РАДЕВ, ЦЕНИТЕ ЯКО НАГОРЕ

    4 11 Отговор
    НАРОДА МИЗЕРСТВА.....ХОРАТА НЕ ВЗИМАТ ТВОЙТА ЗАПЛАТА ОТ 30 000 ЛВ
  • 30 Интелектуалец

    10 2 Отговор
    Дунав мост публикация от 04 февруари 2021 когато Далавери Симеонов нахалстваше по телевизиите и крепеше Герб :
    Литър олио подгони 4 лева заради поскъпването на цената на слънчогледа в световен мащаб. През последните седмици един от най-употребяваните продукти в родните домакинства плавно поскъпва, като обяснението е в слабите добиви - 1/3 по-малко от предходната година.
  • 31 РАДЕВ, СТИГА СКУБА НАРОДА

    3 13 Отговор
    ПИТПМЦИТЕ ТИ БЪРЗО ИСКАТ ДА НАПЪЛНЯТ ШКАФЧЕТАТА

    Коментиран от #35

  • 32 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 33 Последния Софиянец

    10 2 Отговор

    До коментар #28 от "Фершел":

    Да издоиш коча на село и ще пиеш мляко.ха ха ха ха
  • 34 РАДЕВ, ЦЕНИТЕ ЯКО НАГОРЕ

    4 9 Отговор
    ПРАВИТЕЛСТВОТО СПИ....А ТИ
  • 35 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 36 БСП МЪЛЧИ ЗА ВИСОКИТЕ ЦЕНИ

    5 7 Отговор
    НАРОДА ОБЕДНЯВА.....НАЛИ САМО ТЕ МИСЛИЛИ ЗА....ХОРАТА

    Коментиран от #39, #42

  • 37 Интелектуалец

    7 0 Отговор
    Бг он еър от Април 20.04.2021

    През последните месеци се отчита сериозно поскъпване на основните хранителни продукти в цялата страна. По данни на Държавната комисия по стоковите борси и тържищата най-много за храна отделят жителите на Велико Търново.

    Търновци плащат най-много за кашкавал, сирене и месни продукти. За сравнение докато цената на кашкавал "Витоша" на едро във Велико Търново е над 14 лева за килограм, в Добрич е 10 лева.

    В цялата страна се отчита повишение на цените на едро, отчитат търговците.
    Има увеличаване на цената на хляба и на хлебните изделия, също така през последния месец се увеличиха цените на млечните продукти, малко на месните и също на олиото и то е доста драстично – от 3 лева, в момента се продава на 3,80, даже в някои градове и повече", каза продавач-консултантът в хранителен магазин Звезделин Георгиев.
  • 38 Смеееееех

    8 2 Отговор
    Къде е Марешки, Симеонов?
  • 39 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 40 Последния Софиянец

    8 3 Отговор

    До коментар #39 от "Стойко":

    Така сие !Откак свалихме Тиквата и НОЩ аз вече имам пари ,а гербавите Тролове мизерстват.Плащаха им с нашите пари,ама вече нямааа!!!
  • 41 Гост

    10 2 Отговор
    Аххх, лицемерите мазни, как трупат дивиденти! Като влязат, въобще няма да им дреме...
  • 42 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 43 Методи

    8 3 Отговор

    До коментар #39 от "Стойко":

    Ей затова след 13 дни отново ще гласуваме за протестните партии. Както вчера yбихме Герберастите в областния център Благоевград , така и на националните ще ги дерем кат шкембе в дувар. Писъците и стенанията на огладнелите Герберски тролове са музика за ушите ни. Безценно..Като отчаяния писък на този низвергнат герберски трол.
  • 44 747484949

    6 1 Отговор
    Такова лицемерие е присъщо на нашите приятели, които имат представителство на Козяк 1
  • 45 РАДЕВ...ЦЕНИТЕ ЯКО НАГОРЕ

    4 9 Отговор
    ПРАВИТЕЛСТВОТО СПИ....А ТИ
  • 46 БСП КОМУНЯГИТЕ СИ ТРАЯТ

    4 8 Отговор
    ЗА ВИСОКИТЕ ЦЕНИ......ПОДКРЕПЯТ РАДЕВ В ОГРАБВАНЕ НА...НАРОДА
  • 47 Мамамия

    6 2 Отговор
    Ще продаваме вече червените бълтарски паспорти по 6000 Евро на македонците.Инфлацията да отчетем!Дано още ги искат?
  • 48 КЮСТЕНДИЛСКАТА КОРВЕТАТА

    6 2 Отговор
    ЩО НЕ ПРОТЕСТИРА СРЕЩУ ВИСОКИТЕ ЦЕНИ А.
  • 49 БСП МЪЛЧИ

    5 5 Отговор
    НАРОДА МИЗЕРСТВА, РАДЕВ ГО СКУБЕ С ЦЕНИТЕ....МЪЛЧАНИЕТО НА БСП Е СЪДЕЙСТВИЕ ЗА РАДЕВ....В ЩАВЕНЕТО НА БЪЛГАРИТЕ
  • 50 КЪДЕ СИ РАДЕВ

    7 5 Отговор
    ЗАЩО НЕ РАЗМАХАШ ЮМРУКА СРЕЩУ КЕВР И ТОПЛОИЗОЛАЦИЯ. КЪДЕ Е МАЯ МАНОЛОВА ДА ПРОТЕСТИРА СРЕЩУ ВИСОКИТЕ ЦЕНИ.
  • 51 chi

    7 1 Отговор
    Вие, българските патриоти сте като лъжливото овчарче, не ви вярваме!
  • 52 мнение

    3 4 Отговор
    Публикувано във факти.бг: Очевидно е, че служебното правителство на Румен Радев няма ефективна стратегия, за да се справи с "танца" на цените. Или пък не му е приоритет

    приоритет е ревизия на управлението на ББ.
    Гледат в пъпа си или по надолу.
    Искат не другарски - НАРОДЕН съд.
    Въобще - залповете на Аврора още кънтят в чутурите
  • 53 ооооо

    4 1 Отговор
    я стига! Е няма да влезете в парламента, ама се чудя откъде намирате пари за агитации, "бедняци"!
  • 54 не може

    5 0 Отговор

    До коментар #27 от "Последния Софиянец":

    няма парламент.
  • 55 може ли

    1 0 Отговор

    До коментар #28 от "Фершел":

    да ми обясниш какво значи "Фершел", хахахахаааа!

    Коментиран от #58

  • 56 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 57 Адее

    1 1 Отговор
    Патреотите излизат на протест ама без гащи. Да идва Тиквон Банкянски.
  • 58 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 59 Започва се

    2 0 Отговор
    До 4 април за народа си беше добре под управлението на ГЕРБ...Но нали партиите от протестите искаха ПРОМЯНАТА, защото на хората ВЕЧЕ им било "омръзнало" да си живее стабилно и спокойно при Бойко Борисов .
    Ами ето че започва първата промяна и само за 2 месеца откакто Бойко Борисов и ГЕРБ не са на власт и като за начало цените вече започнаха да хвъркат нагоре и стоките от най първа необходимост рязко поскъпнаха през последните седмици, като се очаква увеличение с поскъпване на тока и на парното, а по черноморието заведенията вече ще работят с 20% увеличение на цените за разлика от миналата година и до есента ако ГЕРБ не спечелят изборите, инфлацията рязко ще започне да се увеличава лавинообразно, задавайки се студена и гладна зима...!
  • 60 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 61 Последния софиянец

    0 0 Отговор
    Ха ха ха , нали затова една година протестирахме , за вдигане на цените и аз ги увеличих в ресторанта а заплатите същите! И още трябва та и ний да напрвим някой лев!
  • 62 ДОКО

    0 1 Отговор
    АЗ СЪМ ЗА ПОСКЪПВАНЕТО..ОПИ ВДИГА СЕ СТАНДАРТА СТАВАМЕ БАРОВЦИ И ТАКА СЕ ПРИБЛИЖАВАМЕ КЪМ ЕВРОПА..ОПИ НИЕ СМЕ
Новини по градове:
Новини Айтос, Новини Балчик, Новини Банкя, Новини Банско, Новини Благоевград, Новини Бургас, Новини Бяла, Новини Варна, Новини Велико Търново, Новини Велинград, Новини Видин, Новини Враца, Новини Габрово, Новини Добрич, Новини Каварна, Новини Казанлък, Новини Калофер, Новини Карлово, Новини Карнобат, Новини Каспичан, Новини Китен, Новини Кнежа, Новини Козлодуй, Новини Копривщица, Новини Котел, Новини Кресна, Новини Кърджали, Новини Кюстендил, Новини Летница, Новини Ловеч, Новини Лом, Новини Луковит, Новини Мездра, Новини Монтана, Новини Несебър, Новини Нова Загора, Новини Нови Пазар, Новини Обзор, Новини Оборище, Новини Омуртаг, Новини Павликени, Новини Пазарджик, Новини Перник, Новини Петрич, Новини Плевен, Новини Пловдив, Новини Поморие, Новини Правец, Новини Радомир, Новини Разград, Новини Разлог, Новини Русе, Новини Самоков, Новини Сандански, Новини Сапарева Баня, Новини Свети Влас, Новини Свиленград, Новини Свищов, Новини Своге, Новини Севлиево, Новини Силистра, Новини Симитли, Новини Сливен, Новини Смолян, Новини Созопол, Новини Сопот, Новини София, Новини Средец, Новини Стара Загора, Новини Стрелча, Новини Суворово, Новини Тетевен, Новини Троян, Новини Трън, Новини Трявна, Новини Тутракан, Новини Търговище, Новини Харманли, Новини Хасково, Новини Хисаря, Новини Царево, Новини Чепеларе, Новини Червен бряг, Новини Черноморец, Новини Чипровци, Новини Чирпан, Новини Шабла, Новини Шумен, Новини Ябланица, Новини Ямбол, Новини Всички градове