21 Декември, 2021 12:20 25 750 57

Кьовеши се споразумя с Цацаров

  • лаура кьовеши-
  • сотир цацаров-
  • споразумение

КПКОНПИ ще информира Европейската прокуратура при корупционни престъпления

Кьовеши се споразумя с Цацаров - 1
Снимка: БГНЕС

Главният прокурор на Европейската прокуратура (ЕП) Лаура Кьовеши и председателят на КПКОНПИ Сотир Цацаров подписаха Споразумение за сътрудничество между прокуратурата и Комисията, информират от Комисията за противодействие на корупцията, Споразумението цели за бъде ускорен процесът на сътрудничество и обмен на информация, в рамките на установените правомощия на двете институции.

При разследването на престъпления от компетентността на ЕП, които засягат финансовите интереси на Съюза и са извършени от лица, заемащи висши публични длъжности, органите на Комисията – дирекция „Противодействие на корупцията“, действат под непосредственото ръководство на съответния български европейски делегиран прокурор. КПКОНПИ ще предоставя на Европейската прокуратура пълна информация за установени корупционни престъпления. В споразумението е посочено, че „Комисията информира без ненужно забавяне ЕП за всяко престъпно поведение по отношение на което би могла да упражни своята компетентност“.

Европейските прокурори могат да възлагат на антикорупционната дирекция извършването на предварителни проверки, както и да упражняват контрол в тази насока. Предвидено е също, че в хода на вече образувани досъдебни производства ЕП и КПКОНПИ си взаимодействат, като действия по разследването се планират съвместно и могат да се възлагат на служители на дирекция „Противодействие на корупцията“.

Освен в наказателното производство, взаимодействието ще се осъществява и при отнемането на незаконно придобито имущество. Европейската прокуратура ще уведомява КПКОНПИ чрез председателя ѝ за всяко повдигнато обвинение, което според ЗПКОНПИ налага образуването на имуществена проверка. На органите на Комисията могат да се възлагат и действия по налагане на запори и възбрани, както и по управление на обезпеченото имущество.

Двете институции ще провеждат и съвместни обучения, с цел повишаване на подготовката на прокурори и служители на Комисията.

До настоящия момент, преди подписване на Споразумението, на дирекция „Противодействие на корупцията“ в Комисията са възложени от европейски делегирани прокурори четири проверки с предмет злоупотреба със средства на ЕС.


Поставете оценка:
Оценка 3.2 от 72 гласа.


Подобни новини


Напиши коментар:

ФAКТИ.БГ нe тoлeрирa oбидни кoмeнтaри и cпaм. Нeкoрeктни кoмeнтaри щe бъдaт изтривaни. Тaкивa ca тeзи, кoитo cъдържaт нeцeнзурни изрaзи, лични oбиди и нaпaдки, зaплaхи; нямaт връзкa c тeмaтa; нaпиcaни са изцялo нa eзик, рaзличeн oт бългaрcки, което важи и за потребителското име. Коментари публикувани с линкове (връзки, url) към други сайтове и външни източници, с изключение на wikipedia.org, mobile.bg, imot.bg, zaplata.bg, bazar.bg ще бъдат премахнати.

КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА

  • 1 ИСТИНАТА

    119 64 Отговор
    Кирил Петков и Асен Василев не само са завършили Харвард, но и са преподавали в Харвард!

    Веднага си пролича от управлението на ПП, че Харвард не е милиционерската школа в Симеоново!

    Коментиран от #5, #15, #30, #37, #39

  • 2 Дано

    123 16 Отговор
    стигнат до нея сведенията за заграбените милиарди чрез видни корумпирани субекти !
  • 3 има

    105 12 Отговор
    900 000 (деветстотин хиляди) прекратени по давност преписки? И няма да се жалят. Това ли е сътрудничеството?
  • 4 Лейка

    130 17 Отговор
    Кьовеши, направи нещо или поне чуй хората! Не прави грешки да искаш нещо от мафията в България! Ти поне знаеш и вкара 23 на министри в затвора и един министър председател.
  • 5 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 6 До Кьовиши

    24 71 Отговор
    Ти падна по ниско и от Владо Бериану

    Коментиран от #8

  • 7 Лео клещи от Букурещ

    6 20 Отговор
    Лео приятно ми е
  • 8 Българка

    45 69 Отговор

    До коментар #6 от "До Кьовиши":

    Не, жената работи с факти. Исфабрикуваните и подправени обвинения на Прокопиевите медии не са факти. Твърденията на платени тролове, не са факти. Та, те така.

    Коментиран от #26, #33

  • 9 Харесвам 🎃, само сготвени

    58 25 Отговор
    Което означава... - че дните на бидона са преброени... Споразумението НЕ Е с цáцарофф, а с кпконпи (като подготвя условията за сътрудничество със следващия председател).
  • 10 А бе

    69 24 Отговор
    Цацата се прави на ангажиран.
    Сто на сто ще докладва само случаи за по 5 лева.
  • 11 🏴‍☠️🏴‍☠️🏴‍☠️Някой си🏴‍☠️🏴‍☠️🏴‍☠️

    73 20 Отговор
    За какво му е на цацата споразумение точно преди закриването на цацаратурата?
    Тоя не разбра ли, че е пътник?!

    Коментиран от #35

  • 12 5о5о

    67 11 Отговор
    Да изпрати делото на доганя, ВАС е спасил за пореден път Доган, връщайки решението на Бургаския съд за бутане на незаконни строежи? Трите съдийки от ВАС са все де факто разведени за да крият имущество - Лозан къде е, инспектората спи ли, КОМПИ също??? Новата власт??? Ами съдийките са с интересен профил, приближени на ДПС? Докога ще търпим??????? +

    Коментиран от #13

  • 13 Пипи Чорапчето

    26 8 Отговор

    До коментар #12 от "5о5о":

    Виж първо КОЙ е шефа на ВАС;) Не е Лозан, друг е, и е много сгоден човечец;)
  • 14 Бамбука

    47 14 Отговор
    Не си правете илюзии, че Кьовеши ще чака Цацаратирата да и поднася сведения. Тя ще иска, той е без значение защото няма да го има. Следващия ще влезе в синхрон.
  • 15 Грешка на редакцията

    31 40 Отговор

    До коментар #1 от "ИСТИНАТА":

    Вместо Харвард , да се чете - Харманли ...
  • 16 Адолф

    43 11 Отговор
    Ако тя се е споразумяла с Цацаров, значи да забравим за промяна в прокуратурата на Гешоф. Защото последния е само приемник и продължител на делата му!
  • 17 Лео клещи от Букурещ

    18 18 Отговор
    Опандизи няколко голями риби на 2.6гд.Голямо геройство.Излизат си пак милярдери.

    Коментиран от #20

  • 18 Зайко Байко многознайко

    51 24 Отговор
    Моме, моме, не се оставяй да те водят эа носа! Цацаров е эа дрънголника а не эа съвместна работа!? 🎃😡🎃😡🎃😡
  • 19 Лео клещи от Букурещ

    13 15 Отговор
    Опандизи няколко голями риби на 2.6гд.Голямо геройство.Излизат си пак милярдери.
  • 20 Милярдери , мильонери

    6 9 Отговор

    До коментар #17 от "Лео клещи от Букурещ":

    Джас лаки , джас маки .......
  • 21 Да бе!

    33 13 Отговор
    Споразумение с Цацаров! ? Какво прави Кьовеши!?
  • 22 Цацаров ще пробутва само Кокошкари на

    43 13 Отговор
    Кьовеши !! Или само такива, които му посочат Борисов и Гешев!? С Цацаров, няма да свърши нищо полезно Кьовеши! Имахме много Надежди в Кьовеши, време е да покаже, как е работила в Румъния!!
  • 23 до Лаура Кьовеши

    30 14 Отговор
    От кога прокурор с репутация от която корумпираните немогат да спът , се доверява с такава лекота на доказаната мафия срещу , която България протестире близо 2 години ?
  • 24 Хари Потър

    7 10 Отговор
    Не, Не! Не е достатъчно хубава за да се занимаваме с нея... Не е важно какво ще каже...
  • 25 Не очаквайте

    29 16 Отговор
    Нищо от Кьовеши. И тя стана част от ивисокоплатеното евролиберално , лицемерно чиновничество.
  • 26 Магнитски

    20 22 Отговор

    До коментар #8 от "Българка":

    И ние работим само с доказани факти , затова ударихме ГЕРБ/ДПС мафията , този Прокопиев си е някакъв ваш си фетиш
  • 27 Следващия след Цацаров, ще работи по

    15 18 Отговор
    Това споразумение!! То ще важи и за него, като му дойде времето!! Сам сие подписал присъдата!! Кьовеши е наясно, чее Пътник, но да не се губи време, саго понесли за подпис на Цацаров!!
  • 28 456

    11 11 Отговор
    И кой вярваш в Кювеши?
  • 29 Бонев

    18 6 Отговор
    цАЦАРОВ в националният ефир обяви, че му било трудно да работи в "КОРУМПИРАНА ДЪРЖАВА"?!?
    Аз мисля, че Цацаров успешно се сля и вписа в държавата за, която говори и от това може да се очаква предвидимост в действията му:
    Както до сега: с много труд и без резултат!
  • 30 Хаха

    13 8 Отговор

    До коментар #1 от "ИСТИНАТА":

    То да преподаваш една лекция не се изисква някакво образование, може да те наемат като лектор и ако искат да ти бутнат рушвет законен
  • 31 Нула!

    5 6 Отговор
    Ти си го избра!
  • 32 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 33 Итн ви спаси

    5 18 Отговор

    До коментар #8 от "Българка":

    До сега да бяха при бай Ставри мултака Слави ги спаси два пъти, сега изчаква да мине зимата и април ще свали правителството, Слави е ортак с Дилов син,който не е десен а мултак,Медиите на ДПС са истинските правилни медии,които Кьовеши ще чете,юни Тиквата ще завземе власта с ДПС и Пеевски с Възраждане и ИТН, Кьовеши ше се намира в небрано лозе, Герб не са изразител на бъл.народ.а на мафиотските структори. Това е краят.
  • 34 Наблюдател

    6 9 Отговор
    "Кьовеши /може би си мисли че/ се споразумя с Цацаров"!
  • 35 До 11

    12 2 Отговор

    До коментар #11 от "🏴‍☠️🏴‍☠️🏴‍☠️Някой си🏴‍☠️🏴‍☠️🏴‍☠️":

    КОЙ СИ ТИ ЗА ДА КАЖЕШ ЧЕ Е ПЬТНИК, ТОВА ДЕТО СИ ГО МИСЛИТЕ НЯМА ДА СЕ СЛУЧИ НИКОГА. ЗАПОМНИ ГО
  • 36 stan40

    15 3 Отговор
    Толкова ли сме некадърни да се справим сами, че трябва да се надяваме на външни да ни решават проблемите. Като българин изпитвам срам.
  • 37 stan4o

    15 1 Отговор

    До коментар #1 от "ИСТИНАТА":

    Първо покажи после се хвали. За сега на мегдана няма нищо, само изказани намерения.
  • 38 Watchdog

    10 2 Отговор
    Европейският колхоз е очевидно най корумпираното място на света щом се е стигнало до там да се създаде наднационален разследващ корупцията орган.... Но ние тези работи си ги знаем. Щом и евро комисарите са милионери и си вземат от "програмите" може би лелката следва да тръгне от там...от най високите етажи в Брюксел... Тук в провинцията отклоняването на средства е статистическа грешка от общия фонд на откраднатото от брюкселските зелки.
  • 39 Не са преподаватели.

    8 4 Отговор

    До коментар #1 от "ИСТИНАТА":

    Петков е завършил 2 годишна магистратура в Харвард по бизнес администрация. Английският и българските му езици, са ужасни. Те нямат досег с хуманитарните профили на Харвард. Където е елитът на този институт. Не са преподаватели в Харвард.
  • 40 Не са преподаватели.

    6 4 Отговор
    Петков е завършил 2 годишна магистратура в Харвард по бизнес администрация. Английският и българските му езици, са ужасни. Те нямат досег с хуманитарните профили на Харвард. Където е елитът на този институт. Не са преподаватели в Харвард.
  • 41 Псевсожурналистика

    4 0 Отговор
    Кой ще ви чете глупостите, като триете коментарите?
  • 42 Пребоядисан

    6 0 Отговор
    Преоблякъл се Илия. Погледнал се, пак в тия. ( стара пословица)
  • 43 Хехе

    9 4 Отговор
    Кьовеши да не се доверява на цацаратурата. Всеки техен оперативен интерес ще бъде изпят от тоя двойник на наблюдаваните обекти срещу рушвети.
  • 44 Сега я втаса!

    2 1 Отговор
    За да се отчете, може да започне да топи аверите, кой знае!
  • 45 .Д.Кънев

    2 3 Отговор
    Е щом се споразумя с незаконния бивш главен или гладен прокурор Цацаров значи че и тя вече играе на тъч линията.7437
  • 46 Анонимен

    3 0 Отговор
    Бил Гейтс,, Животът е несправедлив, свиквайте с това!,,...
  • 47 111

    3 0 Отговор
    Кога най сетне ще спрат хилядите реклами да... В телефоните. Който има желание да си купи и без тях можем. Бедният
  • 48 111

    2 1 Отговор
    Кога най сетне ще спрат хилядите реклами да... В телефоните. Който има желание да си купи и без тях можем. А за другите неща нас ни е все тая кой ще е прокурор, съдия, всичко е до възпитание. Много честни юристи, завършили без връзки през 70те на м век си останаха честни и бедни, нищо, че един от двамата е от богат кУлашки род. Съзнание липсва от мнозина. И преди и сега си има различни слефователи, блудствали по живково с млади и прекратявали дела комунисти, нима от герб е нямало. До възпитание, но точно удрят честните ни братя и сестри юристи завършили с отличен без връзки по живково и борисов има смелостта да не си мери думите, дъртаци, но изстрадали от вашия зъл режим. Ти искаш, но нито си икономист, нито си юрист, а за гасиш пожар се искат други качества. Трябва да се радваш бойко че най много ти бе с подземният свят и уби много от интелигенцията и децата им. Като им отмъщаваше. Може и новите с Радев, но дай Боже повече никога. Гледай си старостта, радвай се на внуците си и бъди столетник. Не ти мислим лошото, но много с 3 ВО завършили в Русия, инженери и още едно юрист нк на ПОхрана те кълнат викайки по улиците на града, а туркинята за син й навън, вече сам на 40 г.. Бог забравя, но не забравя казва туркинята. Как може на запад турчето да може, а в Бг да не може, а приятелите имат мнение, че работлив е. Имахте герб нарушаване на човешките права и не ми пускайте прости младежи да ви подкрепят, като ги изпилзвате. Не ставате, нямам предвид някои вали,
  • 49 руслан д

    4 0 Отговор
    Лаура Ко бе ши?
  • 50 Цацаров ще" Изпее" някой от Средния

    2 1 Отговор
    ЕШАЛОН Крадци, да се Нотегне на Кьовеши, после ще бъде сменен тука при нас, и тия които е, "Изпял" ЩЕ ГО НАТОПЯТ ПЪК Него! Нея Подценявайте Кьовеши!!
  • 51 Лошото е че кой казва истини го окачват

    0 3 Отговор
    Борисов къде има пари там и той, с малки изключения ипон. Бедни но днес са милионери и се хвалят. Махни борисов дъртите, и не обиждай на старост, защото има отрови и при млади и стари. Нима ипин не са стари на 61,72,а ти бойко си на 63. И до 40 не се ли налюбиш до 60 не забогатееш ли до 80 не умреш ли ставаш за резил, ни казваха бойко твоите комунисти. Ти си пипулист, алпен, егоистми съсипа много човешки съдби, а бяха само на 25.егоиста мисли само за себе си, а не следва, защото рано или късно всичко се връща, помагай не на богатите бойко, а на умните и стоящи на студ днес, и не вини Радев, защото тая помия от теб е. Знаем защитниците, които ги направи милионери и с фирми без значение, етност, религия, цвят на кожата. Свикнаха да не се трудят, а от социала и трудно ще им е на новите от пп, не им пречи и не ни карай да гласуваме за старите крадливи свраки И именно затова не излезе народа, не че не им харесваха пп, но в много градове.. Да беле направил рвформи и да смениш дъртаците както ти обиждаш, а не мръснатанработанда я оставяш на младите, на години на дъщерянти с 2 внуци и скоро и правнуци ти желаем. Жилищата в провинцията самотни старци, а преди 20 г бяха родителите им на 45,48 г. Навсякъде четем в моят роден край, огромни къши изоставени, продават се. Извода за герб и бойко и част от останалите. Говорим за един от тях. Добре че е нямало по тж интернет и там някои си неща от дс колко ли са лъгани, изопачавани, както и днес, човека казва истината, дойд
  • 52 Да питаме кьовеши

    2 2 Отговор
    А проверки на тиквата, Гешев и цацара кога?
  • 53 Бунтата

    2 1 Отговор
    И тази румънка падна от коня!!!!
    И тази взе да взема подкупи!!!
  • 54 Лея13

    0 1 Отговор
    Тая оправи Румъния, сега наред е БГ:))Вижте само румънците колко са прокопсали.Цъфтят и вържат.
  • 55 Затвор

    1 0 Отговор
    Цацарав вън маиетник.
  • 56 Каква информация ни пробутвате от

    2 0 Отговор
    Миналата година за Цацаров и Кьовеши??? Сега сме 2022год!!
  • 57 Цацата

    1 0 Отговор
    още ли е на работа.Нали си подаде оставката.Какво търси още в КПКОНПИ?Айде бе и ти мафиотски чадър кога ще си хванеш пътя?Досега неработещата "частна компания" на защитниците на мафията ,която изпълнява само поръчки на разбойко и шиши кога ще спре да лапа заплати от нашите данъци.Омръзна ни да плащаме на ПАРАЗИТИ като ЦАЦАТА.
Новини по градове:
Новини Айтос, Новини Балчик, Новини Банкя, Новини Банско, Новини Благоевград, Новини Бургас, Новини Бяла, Новини Варна, Новини Велико Търново, Новини Велинград, Новини Видин, Новини Враца, Новини Габрово, Новини Добрич, Новини Каварна, Новини Казанлък, Новини Калофер, Новини Карлово, Новини Карнобат, Новини Каспичан, Новини Китен, Новини Кнежа, Новини Козлодуй, Новини Копривщица, Новини Котел, Новини Кресна, Новини Кърджали, Новини Кюстендил, Новини Летница, Новини Ловеч, Новини Лом, Новини Луковит, Новини Мездра, Новини Монтана, Новини Несебър, Новини Нова Загора, Новини Нови Пазар, Новини Обзор, Новини Оборище, Новини Омуртаг, Новини Павликени, Новини Пазарджик, Новини Перник, Новини Петрич, Новини Плевен, Новини Пловдив, Новини Поморие, Новини Правец, Новини Радомир, Новини Разград, Новини Разлог, Новини Русе, Новини Самоков, Новини Сандански, Новини Сапарева Баня, Новини Свети Влас, Новини Свиленград, Новини Свищов, Новини Своге, Новини Севлиево, Новини Силистра, Новини Симитли, Новини Сливен, Новини Смолян, Новини Созопол, Новини Сопот, Новини София, Новини Средец, Новини Стара Загора, Новини Стрелча, Новини Суворово, Новини Тетевен, Новини Троян, Новини Трън, Новини Трявна, Новини Тутракан, Новини Търговище, Новини Харманли, Новини Хасково, Новини Хисаря, Новини Царево, Новини Чепеларе, Новини Червен бряг, Новини Черноморец, Новини Чипровци, Новини Чирпан, Новини Шабла, Новини Шумен, Новини Ябланица, Новини Ямбол