4 Май, 2022 13:06 2 156 15

ПП предложи поправка на проекта си за помощ на Украйна след писмото на Зеленски

  • пп-
  • поправка-
  • проект-
  • помощ-
  • украйна-
  • писмо-
  • зеленски

"Срамота е посланик да изпраща на друга държава писмо за решаване на вътрешнополитически проблеми", реагира Даниел Митов от ГЕРБ-СДС

ПП предложи поправка на проекта си за помощ на Украйна след писмото на Зеленски - 1
Илюстративна снимка БГНЕС

"Продължаваме Промяната" предложиха поправка в проекта си за помощ за Украйна, съобразно внесено писмо от украинския посланик в парламента. То беше прочетено в пленарната зала, съобщават от БТА.

В него е отправена молба за предоставяне на следната помощ за Украйна: продължаване на подкрепата за членството ѝ в Европейския съюз; помощ за украинските граждани, бягащи от войната; осигуряване на възможност за изнасяне на украинско зърно във Варна; засилване на енергийното сътрудничество, в частност доставки на електроенергия от Украйна и природен газ; ремонтна дейност на украинска военна техника във военните предприятия у нас; продължаване на доставките на хуманитарна помощ, в частност лекарства, дрехи, хранителни стоки.

В момента депутатите обсъждат предоставянето на военнотехническа помощ на Украйна. Внесени са три проекторешения - от "Продължаваме Промяната" (ПП), ГЕРБ-СДС и "Демократична България". Атанас Михнев, един от вносителите на проекта на ПП за помощ за Украйна, предложи редакционна поправка - да се даде мандат на Министерския съвет за "оказване на военнотехническа помощ на Украйна", според официалното писмо, внесено днес от украинския посланик в парламента и съобразно възможностите на Република България.

"Срамота е посланик да изпраща на друга държава писмо за решаване на вътрешнополитически проблеми", реагира Даниел Митов от ГЕРБ-СДС.


Поставете оценка:
Оценка 2.2 от 21 гласа.


Подобни новини


Напиши коментар:

ФAКТИ.БГ нe тoлeрирa oбидни кoмeнтaри и cпaм. Нeкoрeктни кoмeнтaри щe бъдaт изтривaни. Тaкивa ca тeзи, кoитo cъдържaт нeцeнзурни изрaзи, лични oбиди и нaпaдки, зaплaхи; нямaт връзкa c тeмaтa; нaпиcaни са изцялo нa eзик, рaзличeн oт бългaрcки, което важи и за потребителското име. Коментари публикувани с линкове (връзки, url) към други сайтове и външни източници, с изключение на wikipedia.org, mobile.bg, imot.bg, zaplata.bg, bazar.bg ще бъдат премахнати.

КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА

  • 1 и още

    39 3 Отговор
    А ПП - презерватива на бай Дън ?

    ПП "Продължаваме Промяната": Варна може да се превърне в логистичен хъб за блокираните товари на Украйна.

    Демек за оръжейните доставки ! Браво зомбита , надминахте себе си !

    И накрая няма Варна , няма украинци , само убити българи !
  • 2 бардак

    35 2 Отговор
    героите на харвърд...
  • 3 ДеБераст

    44 2 Отговор
    Вече и за слепите е ясно че ПП ПедеpacкиПреcтъпления и антибългарското им правителство се управляват от Фашингтон
  • 4 Майна

    37 2 Отговор
    Тези селски номера не минават..Това е пряко участие във война!!! Нинова ,излизай от това правителство ако имаш нещо в главата си!

    Коментиран от #12

  • 5 Грульо

    29 1 Отговор
    Тез боклуци впрегнаха и киeвския палячо за спасяване на продажната коалиция. :D
  • 6 гост

    15 2 Отговор
    Украина ще ни праща танкове без куполи,ние ще им пращаме нови и ще казваме ,че сме отремотирали техните.

    Коментиран от #11

  • 7 Това писмо от Зеленски е за Бълъците!!

    22 2 Отговор
    Никой не вярва нито на Зеленски, нито на посланика!! Нито на нашите Политици! Зърното си остава за Украинците оставащи по родните си места, за тези от ДНРи ЛНР!! Хората от Донбас и Луганск бяха под обстрел 8год,не им даваха Укрите да орат, сеят жънат!! Това жито е за двете републики!! Това писмо е за Парлама, самолетите и ще продължат да товарят Оръжие!! Жито едва ли ще им се случи да докара някой във Варна! След някой ден ще се Предаде Одеса,Руски град и Укрите остават без пристанища! Останаха и без подстанции за електровозите им! ЖП и Морския транспорт е приключил!! Идва края на войната!!
  • 8 Махайте се бе подлоги.Кой е Зеленски???

    24 1 Отговор
    От кога подлогите освен на САЩ,започнаха да изпъляват поръчки и на еднНаркоман.Кой е той,че да диктува 6 точки за изпълнение на чужд парламент от чужда държава.Вие нормални ли сте в този парламемнт????
  • 9 Даа!

    16 1 Отговор
    Нинова имаше,и все още има шанс да излезе с вдигната глава от тази сбирток- коалиция.Не го ли направи,БСП ще последва участтта на Атака.Стотици хиляди привърженици на БСП,ще се отдръпнат от самата партия.При едни следващи , предсрочни избори ( а те чукат на вратата) ,техните гласове ще се прелеят къмВъзраждане,и новата партия на ген.Янев.Но БСП ще се свие като шагренова кожа.В края на опашката,ако изобщо влязат.Аз самия,при подобен сценарий,няма да ги подкрепя.Нито Кирчо( излъгаха ме,да им гласувам доверие,) още по малко за Ристъо Брадата или ИТН
    .Вървим към избори.И колкото по рано,по добре.Независимо от зобирането ни през екрана от разни политолози и експерти,че било страшно вредно.По вредно от тсзи власт в момента,няма!
  • 10 Сега какво?

    12 1 Отговор
    Ще ставаме тил на украинската армия хора мислете !!!!
  • 11 бокоБРАВО КИРО

    8 1 Отговор

    До коментар #6 от "гост":

    БЕ ПРОСТ МАТРЯЛ КАКВО ЩЕ РЕМОНТИРАТ ????? ОТ РУСКИТЕ УДАРИ ТАНКОВЕТЕ СТАВА НА КУПЧИНА ЖЕЛЯЗО ....И ДА ИМ ДАДЕМ ТАНКОВЕ САМО ЗА 1 ДЕН ЩЕ СТАНАТ НА КУПЧИНА ЖЕЛЯЗО КАКТО СА НА ВЛАКОВАТА КОМПОЗИЦИЯ ...А СНАРЯДИТЕ СЕ ВЗРИВЯВАТ В СКЛАДОВЕТЕ ЗА ИКОНОМИЯ НА МАТРЯЛ ОТ РУСНАЦИТЕ ...ТОВА РЕШЕНИЕ Е ТЪПО И ОПАСНО ЗА БЪЛГАРИЯ
  • 12 Медведев

    3 17 Отговор

    До коментар #4 от "Майна":

    Ами на 05.09.1944 България не само нямаше участие във войната но имаше дипломатически отношения със СССР но това не попречи на бандитската съветска държава да ни обяви война.ссср направи същото и с Япония при все че с нея имаше договор за ненападение
  • 13 Украински газ?

    9 1 Отговор
    А Русия знае ли, че е украински?
  • 14 Бай Лисан

    3 0 Отговор
    Скоро Одеса ще пие водичка.
    Тогава от модна къща ЗелеКулеба как ще пращат зърно и техника, по електронната поща ли?
  • 15 Еееее

    4 0 Отговор
    Чуууудо, невиждано и нечувано....?!?!?!
    Президент на чужда държава дава "указания" какви решения да приеме нашият парламент?!?! Не мога да го асимилирам !!!!!!
    Има ли друг подобен случай в световната практика ?????
Новини по градове:
Новини Айтос, Новини Балчик, Новини Банкя, Новини Банско, Новини Благоевград, Новини Бургас, Новини Бяла, Новини Варна, Новини Велико Търново, Новини Велинград, Новини Видин, Новини Враца, Новини Габрово, Новини Добрич, Новини Каварна, Новини Казанлък, Новини Калофер, Новини Карлово, Новини Карнобат, Новини Каспичан, Новини Китен, Новини Кнежа, Новини Козлодуй, Новини Копривщица, Новини Котел, Новини Кресна, Новини Кърджали, Новини Кюстендил, Новини Летница, Новини Ловеч, Новини Лом, Новини Луковит, Новини Мездра, Новини Монтана, Новини Несебър, Новини Нова Загора, Новини Нови Пазар, Новини Обзор, Новини Оборище, Новини Омуртаг, Новини Павликени, Новини Пазарджик, Новини Перник, Новини Петрич, Новини Плевен, Новини Пловдив, Новини Поморие, Новини Правец, Новини Радомир, Новини Разград, Новини Разлог, Новини Русе, Новини Самоков, Новини Сандански, Новини Сапарева Баня, Новини Свети Влас, Новини Свиленград, Новини Свищов, Новини Своге, Новини Севлиево, Новини Силистра, Новини Симитли, Новини Сливен, Новини Смолян, Новини Созопол, Новини Сопот, Новини София, Новини Средец, Новини Стара Загора, Новини Стрелча, Новини Суворово, Новини Тетевен, Новини Троян, Новини Трън, Новини Трявна, Новини Тутракан, Новини Търговище, Новини Харманли, Новини Хасково, Новини Хисаря, Новини Царево, Новини Чепеларе, Новини Червен бряг, Новини Черноморец, Новини Чипровци, Новини Чирпан, Новини Шабла, Новини Шумен, Новини Ябланица, Новини Ямбол