"Продължаваме Промяната" предложиха поправка в проекта си за помощ за Украйна, съобразно внесено писмо от украинския посланик в парламента. То беше прочетено в пленарната зала, съобщават от БТА.
В него е отправена молба за предоставяне на следната помощ за Украйна: продължаване на подкрепата за членството ѝ в Европейския съюз; помощ за украинските граждани, бягащи от войната; осигуряване на възможност за изнасяне на украинско зърно във Варна; засилване на енергийното сътрудничество, в частност доставки на електроенергия от Украйна и природен газ; ремонтна дейност на украинска военна техника във военните предприятия у нас; продължаване на доставките на хуманитарна помощ, в частност лекарства, дрехи, хранителни стоки.
В момента депутатите обсъждат предоставянето на военнотехническа помощ на Украйна. Внесени са три проекторешения - от "Продължаваме Промяната" (ПП), ГЕРБ-СДС и "Демократична България". Атанас Михнев, един от вносителите на проекта на ПП за помощ за Украйна, предложи редакционна поправка - да се даде мандат на Министерския съвет за "оказване на военнотехническа помощ на Украйна", според официалното писмо, внесено днес от украинския посланик в парламента и съобразно възможностите на Република България.
"Срамота е посланик да изпраща на друга държава писмо за решаване на вътрешнополитически проблеми", реагира Даниел Митов от ГЕРБ-СДС.
Напиши коментар:
КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА
1 и още
ПП "Продължаваме Промяната": Варна може да се превърне в логистичен хъб за блокираните товари на Украйна.
Демек за оръжейните доставки ! Браво зомбита , надминахте себе си !
И накрая няма Варна , няма украинци , само убити българи !
13:07 04.05.2022
2 бардак
13:10 04.05.2022
3 ДеБераст
13:11 04.05.2022
4 Майна
Коментиран от #12
13:13 04.05.2022
5 Грульо
13:14 04.05.2022
6 гост
Коментиран от #11
13:20 04.05.2022
7 Това писмо от Зеленски е за Бълъците!!
13:23 04.05.2022
8 Махайте се бе подлоги.Кой е Зеленски???
13:30 04.05.2022
9 Даа!
.Вървим към избори.И колкото по рано,по добре.Независимо от зобирането ни през екрана от разни политолози и експерти,че било страшно вредно.По вредно от тсзи власт в момента,няма!
13:33 04.05.2022
10 Сега какво?
13:35 04.05.2022
11 бокоБРАВО КИРО
До коментар #6 от "гост":
БЕ ПРОСТ МАТРЯЛ КАКВО ЩЕ РЕМОНТИРАТ ????? ОТ РУСКИТЕ УДАРИ ТАНКОВЕТЕ СТАВА НА КУПЧИНА ЖЕЛЯЗО ....И ДА ИМ ДАДЕМ ТАНКОВЕ САМО ЗА 1 ДЕН ЩЕ СТАНАТ НА КУПЧИНА ЖЕЛЯЗО КАКТО СА НА ВЛАКОВАТА КОМПОЗИЦИЯ ...А СНАРЯДИТЕ СЕ ВЗРИВЯВАТ В СКЛАДОВЕТЕ ЗА ИКОНОМИЯ НА МАТРЯЛ ОТ РУСНАЦИТЕ ...ТОВА РЕШЕНИЕ Е ТЪПО И ОПАСНО ЗА БЪЛГАРИЯ13:35 04.05.2022
12 Медведев
До коментар #4 от "Майна":
Ами на 05.09.1944 България не само нямаше участие във войната но имаше дипломатически отношения със СССР но това не попречи на бандитската съветска държава да ни обяви война.ссср направи същото и с Япония при все че с нея имаше договор за ненападение13:42 04.05.2022
13 Украински газ?
13:47 04.05.2022
14 Бай Лисан
Тогава от модна къща ЗелеКулеба как ще пращат зърно и техника, по електронната поща ли?
15:25 04.05.2022
15 Еееее
Президент на чужда държава дава "указания" какви решения да приеме нашият парламент?!?! Не мога да го асимилирам !!!!!!
Има ли друг подобен случай в световната практика ?????
17:24 04.05.2022