Бъдещи правителства могат да намерят начин, по който България да намали вредните емисии с 40 процента, без да затваря въглищни централи. Това заяви вицепремиерът Атанас Пеканов след днешната среща на 10 парламентарни комисии със Селин Гауер от ЕК, която отговаря за Плана за възстановяване и устойчивост.
Според Гауер поетите от България ангажименти по ПВУ дават възможност да извършим енергиен преход. От своя страна вицепремиерът Пеканов заяви:
"Службите на Европейската комисия бяха ясни в това, че в момента договорът е такъв, какъвто е, и би отнело изключително много време, което ще рискува и огромната част от ресурсите той да се промени. Не е заложено ясно, че трябва да се случи по един или друг начин. Т.е. изпълнителната власт в бъдеще ще има възможност да измисли най-добрия възможен начин и ако може да избегне директното затваряне на въглищни мощности".
Напиши коментар:
КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА
1 честен ционист
15:22 15.11.2022
2 изчезващ вид
15:23 15.11.2022
3 Коментар
На въпрос, как ще коментира доклада на БНБ за вредите при въвеждането на еврото в България, Пеканчо каза, че въпросния доклад не бил редактиран (разбирай фалшифициран)???!!!
Евроатлантизмът в България е отрова за нашата страна! Когато и да се изкорени, все ще е закъсняло!!!
15:34 15.11.2022
4 Бухчо бУхчев
16:21 15.11.2022
5 Истината съм аз
16:32 15.11.2022