Радостин Василев: Докладът ще е положителен- така е планиран предварително. Явно политическо решение

4 Юни, 2025 09:38 1 735 28

  • радостин василев-
  • доклад-
  • еврозона-
  • положителен-
  • планирано

"Трябва да направим така, че народът да бъде в по-добро състояние, независимо дали с евро или с лев. Но така не се прави в нормалните държави. В нормалните държави има правила. Тук в България точно, когато най-малко отговаряме на правилата, по една или друга причина, влизаме в някакви съюзи", допълни лидерът на МЕЧ

Радостин Василев: Докладът ще е положителен- така е планиран предварително. Явно политическо решение   - 1
Снимка: БГНЕС

Аз мисля, че докладът ще бъде положителен, защото така е планиран предварително, което няма нищо общо с Маастрихтски критерии, с готовност на България за влизане в еврозона. Явно политическо решение, с което явно ще трябва да живеем. Това каза на влизане в НС Радостин Василев, цитиран от БНТ.

"Трябва да направим така, че народът да бъде в по-добро състояние, независимо дали с евро или с лев. Но така не се прави в нормалните държави. В нормалните държави има правила. Тук в България точно, когато най-малко отговаряме на правилата, по една или друга причина, влизаме в някакви съюзи", допълни лидерът на МЕЧ.
По думите му властта вече няма одобрението на хората.


Поставете оценка:
Оценка 4.2 от 47 гласа.


Подобни новини


Напиши коментар:

ФAКТИ.БГ нe тoлeрирa oбидни кoмeнтaри и cпaм. Нeкoрeктни кoмeнтaри щe бъдaт изтривaни. Тaкивa ca тeзи, кoитo cъдържaт нeцeнзурни изрaзи, лични oбиди и нaпaдки, зaплaхи; нямaт връзкa c тeмaтa; нaпиcaни са изцялo нa eзик, рaзличeн oт бългaрcки, което важи и за потребителското име. Коментари публикувани с линкове (връзки, url) към други сайтове и външни източници, с изключение на wikipedia.org, mobile.bg, imot.bg, zaplata.bg, bazar.bg ще бъдат премахнати.

КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА

  • 1 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 2 Интересно

    36 3 Отговор
    От вчера следобяд, до тази сутрин инфлацията е под 3%.
    Покриваме критериите.
  • 3 Някой

    45 8 Отговор
    Щом от ЕС натискат да влезем в еврозоната, значи не е в наша полза. ЕС е направен, за да източва държавите донори в полза на големите държави - Франция и Германия основно.
    Трябва им свеж капитал за източване, било той и незначителен за размера на еврозоната (само 30-40 милиарда евро).
  • 4 🇧🇬 Б А Й Х @ Й ‼️

    24 7 Отговор
    На 4 юни 1880 г
    . Второто Обикновено Народно събрание на Княжество България приема закон, с който се създава националната валута ЛЕВ‼️
    На 4 юни 2024.г.
    Обикновеното събрание от БЕЗродници
    ИСКА ДА ЗАтРИЕ НАЦИОНАЛНАТА НИ ВАЛУТА
    🥸🥸🥸🥸🥸
    СлупаЕност ли 🤔❓❗
  • 5 Сексуален КОЗИРОГ

    10 20 Отговор
    Фъфляка и женска клюкарка и той акъл раздава....да направи едно записче пак ,че ни е скучно.
  • 6 Дориана

    24 6 Отговор
    Не, събитията така се подреждат, че България отпада от Еврозоната , българския лев се запазва.

    Коментиран от #8

  • 7 Русенец

    34 7 Отговор
    Не разбрахте ли? ЕС има нужда от банковите ни резерви. Ръката е посегнала.
  • 8 дядо Митьоо

    5 21 Отговор

    До коментар #6 от "Дориана":

    И след това се събуждаш пред клона на банката и чакаш да обменяш рубли в евро!

    Коментиран от #14

  • 9 нн..ццц

    9 19 Отговор
    Меч щяла да борш кражбите, корупцията и стандарта на живот със лева, който кремъл може да бутне когато си пожелае.Щял да бори заеми и кредити на престъпните политици и олигарси, които ще докарат 1997 г. отколкото да ги върнат.
    Вообще-ненадеждна и антиевропейска ПАРТИЯ, явно съсдадена от криминалния контигтент.
  • 10 Майора

    9 18 Отговор
    Руди Гела и ти ли се присъедини към хора на Радев и останалите проруски парти? Не ви ли стана всно о особено на теб като юрист че международните договори се изпълняват и не се прави референдум за станало вече нещо! Явно за вас е по важно да защитавате тия които ви дават парите и да спрете европейският път на България! Нямате ли кумова срама?

    Коментиран от #12

  • 11 Майора

    7 2 Отговор
    Ало 4 , виж фактите и тогава говори! Влязъл е лева , ни доминираше е франка , първата и втората войно и , марката , после еврото! Така че колко е независим лева ти кажи!
  • 12 Ха ха

    11 5 Отговор

    До коментар #10 от "Майора":

    При Виденов не Русия,а Сорос бутна лева.Сега отново е така,но крадецът вика : Дръжте крадеца .
  • 13 Хахахаха

    5 12 Отговор
    Този величието Копейката са срам за българския парламент.Елементарни мошеници готови за пари да продадат душите си .Как е възможно да бъде допуснат подобен екземпляр да раздава акъл Да е парламент и получава държавна пара Никъде в цивилизования свят няма да допуснат човек записал тайно съпартийци за пари да се занимава с политическа дейност. Това е криминално деяние И такъв човек в друга страна.Няма да бъде допуснат дори до стълбите на парламента

    Коментиран от #15, #16

  • 14 Сън сънуваш

    9 2 Отговор

    До коментар #8 от "дядо Митьоо":

    От както спряха руските канали,хората сънуват каквото им наредят от ЕС
  • 15 🇧🇬 Б А Й Х @ Й ‼️

    10 3 Отговор

    До коментар #13 от "Хахахаха":

    Питаш го :
    - Защо ти е €❓
    А той отговаря:
    - Ти си путинист❗
  • 16 🇧🇬 Б А Й Х @ Й ‼️

    9 2 Отговор

    До коментар #13 от "Хахахаха":

    Питаш го:
    - Чехи, поляци, румънци ...русофили ли са та не искат в €-зоната❓
    А той ти отговаря:
    - Ти си путинист❗

    Коментиран от #23

  • 17 Левски

    8 7 Отговор
    За жалост, всичко е решено в Брюксел. България е дойната крава на ЕС.
  • 18 Пепи

    2 4 Отговор
    Гела в канала
  • 19 Пепи

    4 4 Отговор
    Гела в канала
  • 20 Пепи

    4 6 Отговор
    Защо му давате трибуна на това недоразумение
  • 21 Пепи

    5 5 Отговор
    Защо му давате трибуна на това недоразумение
  • 22 Манолаки

    2 3 Отговор
    Доклада е от седмица в София.Защо се правите на глухи и слепи.Спомням си какъв свиреп спор беше как да се нарича държавния глава-президент или председател!!БСП с др.Лилов бяха отвратени от думата президент.Компромиса беше председател-президент.Смях!Та и днес как да се наричат парите които харчим.Важното е да ги имаме,а не как се наричат.
  • 23 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 24 ИДВАЙТЕ НА ПРОТЕСТА

    6 0 Отговор
    ИДВАЙТЕ НА ПРОТЕСТА
  • 25 Някой

    4 0 Отговор
    Това го казах, че вероятно ще ин приемат чисто политически. Нищо че тук е възможен сценарий Гърция 2 и с намаляване на заплатите на държавни служители и не помня за пенсиите.
  • 26 Да на Еврото

    2 2 Отговор
    Не на руския фашизъм и рублата!
  • 27 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 28 мани беги

    1 0 Отговор
    вече няма да можете да умножавате х2 хахахаха
Новини по градове:
Новини Айтос, Новини Балчик, Новини Банкя, Новини Банско, Новини Благоевград, Новини Бургас, Новини Бяла, Новини Варна, Новини Велико Търново, Новини Велинград, Новини Видин, Новини Враца, Новини Габрово, Новини Добрич, Новини Каварна, Новини Казанлък, Новини Калофер, Новини Карлово, Новини Карнобат, Новини Каспичан, Новини Китен, Новини Кнежа, Новини Козлодуй, Новини Копривщица, Новини Котел, Новини Кресна, Новини Кърджали, Новини Кюстендил, Новини Летница, Новини Ловеч, Новини Лом, Новини Луковит, Новини Мездра, Новини Монтана, Новини Несебър, Новини Нова Загора, Новини Нови Пазар, Новини Обзор, Новини Оборище, Новини Омуртаг, Новини Павликени, Новини Пазарджик, Новини Перник, Новини Петрич, Новини Плевен, Новини Пловдив, Новини Поморие, Новини Правец, Новини Радомир, Новини Разград, Новини Разлог, Новини Русе, Новини Самоков, Новини Сандански, Новини Сапарева Баня, Новини Свети Влас, Новини Свиленград, Новини Свищов, Новини Своге, Новини Севлиево, Новини Силистра, Новини Симитли, Новини Сливен, Новини Смолян, Новини Созопол, Новини Сопот, Новини София, Новини Средец, Новини Стара Загора, Новини Стрелча, Новини Суворово, Новини Тетевен, Новини Троян, Новини Трън, Новини Трявна, Новини Тутракан, Новини Търговище, Новини Харманли, Новини Хасково, Новини Хисаря, Новини Царево, Новини Чепеларе, Новини Червен бряг, Новини Черноморец, Новини Чипровци, Новини Чирпан, Новини Шабла, Новини Шумен, Новини Ябланица, Новини Ямбол