Труп на убит мъж изплува в Дунав. Вчера сутринта в полицейското управление в Свищов е получен сигнал за видян труп, плуващ по реката в района на местността “Паметниците”, съобщиха от Полицията във Велико Търново.
На място са изпратени служители от РУП – Свищов, Гранична служба, експерти от ОДМВР – Велико Търново, разследващи полицаи, служители от ОУ “ПБЗН” и съдебен лекар.
От извършения първоначален оглед е установено, че тялото е на 49-годишен мъж от Белене. В хода на разследването станало ясно, че същият е бил видян за последно на 2 юли в родния си град. Същият ден на километър от Белене в посока Свищов на брега на реката са намерени колело и дрехи, за които в последствие е установено, че са на 49-годишният мъж.
От извършената аутопсия са установени множество травми и кръвонасядания. Причина за смъртта е тежка гръдна травма. В полицейското управление в Свищов е образувано досъдебно производство. По случая работят служители от ОДМВР – В. Търново и ОДМВР – Плевен.
Друг труп бе открит тази сутрин в минерален извор край село Огняново, Гоцеделчевско, съобщиха от полицията в Благоевград.
Тялото е на възрастен мъж, но самоличността му все още не е установена.
Трупът е открит е открит на около 300 м над хотел "Виктория" в минерални извори, в които се лекуват местните хора.
Тялото е намерено от турист. Има вероятност удавеният да е починал още снощи най-вероятно от инфаркт или мозъчен удар.
Извършва се оглед на място от оперативно-следствена група на РУП-Гоце Делчев
Напиши коментар:
КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА
1 ВИП АМГ
21:47 06.07.2012
2 pisho
22:43 06.07.2012