Докторът обвинен за причиняването на смъртта на Майкъл Джексън беше освободен от затвора, съобщава Би Би Си.
Бившият кардиолог Конрад Мъри излезе след като излежа 2 години от своята 4-годишна присъда. Той бе обвинен в непредумишлено убийство през 2011 г. Управата на затвора в Лос Анджелис, в който той лежи, потвърди излизането на осъдения.
Майкъл Джексън почина на 25 юни 2009г., след поглъщането на смъртоносна доза от успокоителното пропофол, предписано му от Мъри. По това време Майкъл подготвяше серия от концерти в Лондон, като Мъри бе назначен за негов личен лекар.
В свое оправдание докторът заяви, че му е давал лекарството, за да може певецът да преодолее своето безсъние.
Мъри бе осъден на 4 години затвор, но промяна на закона в Калифорния позволи присъдата му да бъде намалена. Лицензът му за практикуване на неговата професия на територията на САЩ остава анулиран. Според Ей Би Си адвокатите на Мъри вече са изпратили петиция към щата Тексас, искайки лицензът му да бъде възстановен. Според тях Мъри не е получавал никакво специално отношение в затвора, като дори е бил подложен на по-строг режим от останалите затворници, поради споходилата го медийна популярност.
Майката на Майкъл Джаксън - Катрин Джаксън заяви, че тя и семейството й се надяват Конрад Мъри никога повече да не практикува медицина и да не наранява други пациенти.
Напиши коментар:
КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА
1 PROFESIONALISTA
16:21 28.10.2013