• турция

Рапид Виена победи армейците с 1:2

ЦСКА с първо поражение в Турция и два червени картона - 1
Снимка: БТА

Отборът на ЦСКА претърпя първо поражение в приятелските срещи от подготвителния си лагер в Турция, след като загуба с 1:2 мача си срещу австрийския Рапид Виена.

Играчите на Рапид започнаха срещата по-добре и поведоха още в 8-та минута. Тогава центриране по земята остави Алер сам срещу вратаря Дивиш и той отбеляза за 0:1. Постепенно играчите на ЦСКА овладяха инициативата в мача. В 14-та минута прекрасно изпълнение от пряк свободен удар на Маркиньос срещна гредата на Марич. В 24-та минута силен шут на Милисавлевич мина покрай вратата. В 27-та минута Галчев стреля от чиста позиция, но вратарят спаси. Все пак „червените“ изравниха в 37-та минута. Тогава центриране на Силва намери Милисавлевич, който с глава отбеляза за 1:1. Малко по-късно центриране на Милисавлевич намери Силва, чийто удар с глава мина покрай целта.

Второто полувреме започна равностойно. В 65-та минута Оршулич бе изгонен за втори жълт картон, но поради приятелския характер на срещата на негово място влезе Крачунов. В 68-та минута Василев завърши добър свой пробив с удар покрай вратата. В 77-та  минута втори футболист на ЦСКА получи червен картон. Това беше Николич, на чието място влезе Витанов.  В 82-та минута Маркиньос изведе Фелипе сам срещу вратаря, но неговият шут бе неточен. В 84-та минута Щарк стреля от границите на наказателното поле и отбеляза за 1:2 в полза на Рапид.