• евро 2016

Страхотно първо полувреме и обрат за лъвовете при дебюта на Ивайло Петев

България не се даде на Италия - 1
Снимка: БТА/АП

Отборът на България изигра един много стойностен мач и завърши 2:2 срещу Италия в квалификацията за Евро 2016, провеждаща се на националния ни стадион "Васил Левски".

Това което демонстрираха националите ни днес бе желание, борбеност и дори на моменти преса в противниковото поле...играта която може да върне феновете по трибуните.

Българите дори водеха в резултата след обрат през първата част, но в крайна сметка не удържаха до края.

"Трикольорите" под ръководството на новия си наставник Ивайло Петев започнаха ужасяващо двубоя в София. Още в  4-ата минута Йордан Минев си вкара автогол, след като изби в него центриране на Бертолачи. Това обаче не стресна "лъвовете", а напротив - те погледнаха уверено към противниковата врата, установиха натиск и резултатите не закъсняха.

Ивелин Попов със страхотен шут изравни в 11-ата минута. Бившият капитан на тима ни преодоля много технично Леонардо Бонучи и от 23 метра прати топката в долния десен ъгъл на Сиригу.

България стигна до пълен обрат в 17-ата минута, когато след бърза контраатака Георги Миланов центрира отдясно, а Илиан Мицански изпревари Андреа Бардзали и с глава прати топката за втори път в мрежата на "адзурите".

До края на полувремето гостите показаха зъби и притиснаха българите е собственото им поле, но националите ни успяха да запазят самообладание и запазиха аванса си до почивката.

Втората част отново започна много динамично като италианците овладяха центъра и търсеха всеячески гола. Българите от своя страна се бранеха и чакаха шанса си на контра.

В 84-ата минута все пак набезите на гостите дадоха желания резултат и натурализираният Едер наказа българите след като простреля мрежата зад Ники Михайлов с неспасяем топовен шут с парабола от дистанция.

До края на срещата тимът от Апенините създаде още куп положения, но България не допусна пълен обрат и точките в крайна сметка бяха заслужено поделени.