Тежък старт на България в квалификациите за Европейското първенство

• уелс

Младежите отстъпиха на Уелс с 3:1

Тежък старт на България в квалификациите за Европейското първенство - 1
Снимка: БТА

Младежкият национален отбор по футбол на България до 21 години започна със загуба участието си квалификациите за Европейското първенство през 2017 г.

Българите отстъпиха с 3:1 при гостуването си на Улес в Кардиф. Това беше и официален дебют на новия селекционер Антони Здравков.

Първото полувреме започна много силно за домакините. Още в 9-та минута Бърнс намери добре О‘Съливън, който отбеляза гол за 1:0 в полза на Уелс. В 13-та минута комбинацията се повтори, като отново Бърнс намери О‘Съливън, за да може той да отбележи втория си гол в мача за 2:0. Българите не съумяваха да окажат никаква съпротива и в 25-та минута получиха трети гол. Тогава Хеджес изведе Йоруърт, който преодоля вратаря Любенов за 3:0. България отвърна с опасен удар на Колев, спасен от Дибъл. Уелс беше близо до нов гол, след като шут Хеджес удари гредата на Любенов.

България започна по-добре второто полувреме и в 51-та минута Расим намери добре Колев, който върна един гол за 3:1. След това на добра позиция бе изведен Десподов, но неговият удар мина покрай вратата.

България се намира в една група още с отборите на Дания, Румъния, Люксембург и Армения.

България: 12. Александър Любенов – 18. Радослав Терзиев, 6. Христо Попадийн, 5. Пламен Гълъбов, 20. Лазар Марин – 10. Георги Илиев, 15. Кристиян Малинов, 8. Никола Колев, 19. Александър Василев (46' - 7. Бекир Расим) – 7. Кирил Десподов (70' - 11. Антонио Вутов) – 9. Цветелин Чунчуков (46' - 14. Милчо Ангелов)