• серия а-
  • маури

Парма успя да спечели с 1:0

Последният в Серия А победи Ювентус - 1
Закотвеният на дъното и раздиран от жестока финансова криза Парма победи устремилия се към четвърта поредна титла в Серия „А” Ювентус с 1:0. Единственият гол на стадион „Енио Тардини” вкара Хосе Маури в 60-ата минута.

Треньорът на „бианконерите” Масимилиано Алегри предприе куп промени в титулярния си състав, предвид предстоящата първа четвъртфинална среща с Монако в Шампионска лига във вторник. В атака започнаха Фернандо Йоренте и Кингсли Коман, а Джанлуиджи Буфон, Андреа Бардзали и Карлос Тевес изобщо не попаднаха в групата. Това оказа влияние върху футболистите на „старата госпожа”, а част от тях определено бяха насочили мислите си към двубоя с „монегаските”, в резултат на което се представиха далеч под нивото си.

От своя страна, „дуковете” се възползваха по възможно най-добрия начин от разконцентрирането в редиците на Юве, благодарение, на което спечелиха мача. Освен това те прекъснаха серията на торинци от шест поредни двубоя без допуснат гол.

В класирането Юве продължава да има солидна преднина на върха пред Рома – 14 точки, но „вълците” могат да я съкратят, ако утре победят Торино. Пармалатите остават на последното 20-то място, но вече със 16 т.