• станимир стоилов-
  • астана-
  • шампион
Мъри грабна трофея с Астана - 1

Станимир Стоилов за втора поредна година изведе Астана до шампионската титла на Казахстан. В мач от последния 32-и кръг на местното първенство Астана надви с 1:0 като домакин Актобе и завърши на първо място в крайното класиране с 46 точки. Конкурентът на тима на Мъри - Кайрат Алмати, остана с точка по-малко и трябва да се задоволи с втората позиция, въпреки че днес победи с 2:0 у дома Ордабаши.

Днешната победа на Астана обаче не бе лишена от драма. На тима му трябваше победа, за да триумфира днес, но до 87-ата минута резултатът бе 0:0. Три минути преди края обаче Джуниор Кабананга реализира единственото и шампионско попадение в двубоя. Две минути по-рано пък Сергей Хижниченко от Актобе получи червен картон и във финалния си щурм към титлата футболистите на Стоилов бяха с човек повече на терена.

Българският специалист вече има два трофея в първенството, а след ремитата с Атлетико и Галатасарай в Шампионската лига, бъдещето му начело на тима изглежда все по-бляскаво.