Благой Георгиев с важен гол за победа на Рубин

• победа-
  • лига европа
Благой Георгиев с важен гол за победа на Рубин - 1
Снимка: БТА/ АР

Бившият български национал Благой Георгиев изигра силен мач и беше в основата на първата победа на своя Рубин (Казан) в Лига Европа.

Под влиянието на тежки метеорологични условия и сняг, руснаците победиха като домакин швейцарския Сион с 2:0, а юношата на Славия се разписа с гол.

Благой Георгиев откри резултата в 72-ата минута, докато Марко Девич оформи крайното 2:0 в 90-ата. Ключова роля за успеха на тима от Казан изигра и червеният картон, който швейцарците получиха в 34-тата минута. Изгонен бе Бирама Ндойе.

Така Рубин събра пет точки от пет мача и запазва шансовете си за класиране напред в турнира. Руснаците са трети в групата, докато Сион е първи с осем пункта.

В друг, по-ранен мач от Лига Европа, друг руски тим - Краснодар победи Борусия (Дортмунд) с 1:0.