• днипро-
  • лига европа-
  • кандрева
Лацио напред в Лига Европа след успех над Днипро - 1

Отборът на Лацио постигна четвъртата си победа в Лига Европа. "Римските орли" надиграха като домакин състава на Днипро (Днипропетровск) с 3:1, което им гарантира спечелването на групата, кръг преди края на тази фаза и класиране напред в турнира.

Антонио Кандрева откри резултата на "Олимпико" още в 4-тата минута на мача. След малко повече от час игра, гостите върнаха попадението чрез Бруно Гама.

Въпреки това, радостта им не трая дълго и три минути след изравнителния гол Лацио отново поведе. Точен бе Марко Пароло. В 90-тата минута Филип Джорджевич затвърди успеха за италианския тим.

В другия двубой от срещата, Сент Етиен направи равенство 1:1 с Розенборг, което, наред със загубата на Днипро, осигури второто място на французите и класирането им на 1/16-финалите.