Реал Мадрид вкара 10 гола на Райо Валекано

• червен картон-
  • разгром

Гостите останаха с 9 души на терена още орез първото полувреме

Реал Мадрид вкара 10 гола на Райо Валекано - 1

Реал (Мадрид) се подигра с Райо Валекано и записа успех с 10:2 над регионалния съперник в мач от 16-ия кръг на Примера дивисион.

Гостите от Райо ядосаха домакините между 10-ата и 12-ата минута, когато Амая и Жозабед обърнаха резултата след гол на Данило. Минути след като поведе, съперникът на Реал остана с човек по-малко, а десет по-късно Гарет Бейл изравни резултата.

Само три минути по-късно Райо остана с двама души по-малко, Роналдо изведе Реал напред от дузпа. До края на полувремето се разписа и Гарет Бейл, който оформи комфортното 4:2 на почивката.

През втората част Реал се развихри срещу безпомощния си съперник и вкара нови 5 гола (Бензема - 3, Бейл - 2 и Роналдо - 1) за крайното 10:2.

Победата позволи на "белите" да се доближат на две точки зад лидерите Барселона и Атлетико (Мадрид), които са с мач по-малко. Райо Валекано пък остана сред изпадащите като вече е тимът с най-много допуснати голове в шампионата.