Реал (М) и Волфсбург не сгрешиха

• реал (м)-
  • волфсбург-
  • шампионската лига

Двата тима взеха аванс при гостуванията си от 1/8-финалната фаза на Шампионската лига

Реал (М) и Волфсбург не сгрешиха - 1
Снимка: БТА/АП

Отборът на Реал (М) защити името си на гранд и успя да пречупи с 2:0 Рома насред “Олимпико” в Рим. Испанците имаха игрово превъзходство през по-голямата част от двубоя,

но положенията през първата част бяха малко, а звездите на Зинедин Зидан явно не бързаха да вкарват.

Второто полувреме атаките на “белия балет” се изостриха и това логично

доведе до попадение във вратата на италианците.

В 57-ата минута Кристиано Роналдо нахлу по левия фланг, финтира технично Флоренци

и с много хубав удар прати топката в далечния горен ъгъл - 0:1.

При шута имаше и рикошет, което допълнително затрудни Войчех Шчесни

и направи спасяването невъзможно.

След гола Рома направи опит да се върне в мача, но пропуски на Салах и Дзеко костваха изравняването.

Така се стигна и до 85-ата минута.

Тогава влезлият като резерва Хесе Родригес напредна, стреля през човек

и намери далечния долен ъгъл, оформяйки и крайното 2:0 в полза на “лос бланкос”.

В другия двубой за вечерта Волфсбург гостува на Гент и надигра опонента си с 3:2.

Германците бяха пълен доминант на терена през първите две трети на двубоя и съумяха да натрупат преднина от 3:0.

В 44-ата минута Юлиан Дракслер затвърди страхотната форма в която се намира.

Той финтира Фокет около централната линия, напредна към вратата, комбинира със свой съотборник,

който му върна топката и го изведе сам пред вратаря и нападателят на "вълците"

със силен удар по земя откри резултата в полза на гостите.

В 54-ата минута отново Дракслер стана герой за своя тим, след като удвои резултата с ефектно попадение.

След като с лекота преодоля съпротивата на Митрович, промушвайки топката между краката му,

германецът се озова се в стрелкова позиция и с копване преодоля стража на домакините.

В 60-ата минута преднината на германците стана класическа.

Волфсбург организира опасна атака по десния фланг, последва центриране,

което Крузе засече в мрежата за 3:0.

Последваха две греди - по една за отбор.

Първо Крузе пропусна да покачи на 4:0, а в последвалата атака на Гент гредата спаси

и състава на гостите.

Края на двубоя обаче се оказа най-драматичен.

От нищото, тимът на Гент изригна и успя да намали резултата само в рамките на последните

10 минути от него. Първо капитанът Кумс, а минута преди края резервата

и Кулибали се разписаха за крайното 2:3 и така интригата за реванша във Волфсбург