• кливланд-
  • далас

Шампионите записаха своята 61-ва победа през този сезон

Голдън Стейт с лесен успех над Ню Йорк - 1

Шампионът Голдън Стейт постигна 61-ва победа през сезона, след като се наложи с лекота над гостуващия Ню Йорк със 121:85. Стеф Къри, който изгледа от пейката цялата последна четвърт заради огромната преднина на тима си, завърши с 34 точки, в това число и 8 отбелязани тройки. По този начин 28-годишният Къри се изкачи до 24-то място във вечната ранглиста по реализирани стрелби от далечно разстояние с 1 518, задминавайки Майк Биби. Още 19 точки за победата на Уориърс, които са 32-0 у дома през този сезон, добави Клей Томпсън, а центърът Морис Спейтс завърши с 13 от пейката. За Ню Йорк най-резултатен с 18 точки бе Кармело Антъни.

Макар и без ЛеБрон Джеймс, водачът в Източната конференция Кливланд успя да спечели срещу гостуващия Далас с 99:98. В отсъствието на Краля другите две звезди на "кавалерите" Кайри Ървинг и Кевин Лав показаха много добра игра и завършиха с 33 и 23 точки съответно. Още 14 за победата на Кливланд добави Ченинг Фрай. За Далас по 20 точки реализираха Дирк Новицки и Дейвид Лий, а Хосе Хуан Бареа вкара още 17. Кливланд (48-19) имаше аванс от 18 точки в началото на последната част, но благодарение на усилията най-вече на Бареа разликата бе стопена до едва един кош малко повече от минута преди края. За повече обаче гостите от Далас (34-34) нямаха сили.