• шампиони

Най-големият спортен форум в света е в разгара си

Олимпийските игри в снимки - 1

Олимпийските игри в Рио де Жанейро поднасят на зрителите уникални изживявания. Различните видове спортове допринасят за високото ниво на интерес. Факти.бг ви представя най-интересните фотоси от деня на Олимпиадата.

Футболистите на Бразилия се радват след поредния гол във вратата на Дания. Кариоките не се представяха убедително до момента, но след победа с 4:0 в последния мач от групите успяха да се класират напред в олимпийския турнир.

Люта битка се заформи между баскетболните тимове на САЩ и Австралия. "Извънземните" успяха да измъкнат победата след 98:88.

Двойката на САЩ - Сам Дорман и Майк Хиксън правят поредния си опит в олимпийското състезание по скокове във вода. За тяхно съжаление, те останаха със сребърните медали. Шампиони станаха британците Джак Лафърс и Крис Миър.

Китайката Сян Йанмей прави пореден успешен опит в турнира по вдигане на тежести. Азиатката спечели златен медал при жените до 69кг. след двубой от 261кг.

Японецът Кохей Учимура спечели втори златен медал за страната си в гимнастиката. Той донесе първото място в отборното състезание, а сега завоюва такъв и на индивидуалното.