• брюж-
  • марибор-
  • обрат-
  • лига европа

Белгийският Брюж сътвори изключителен обрат при гостуването си на словенския Марибор и взе трите точки след успех с 4:3, макар до 74-ата минута резултатът да бе 3:0 в полза на домакините.

Първият успех за словенския тим в турнира изглеждаше сигурен след като Волаш откри резултата в 11-ата минута. В 51-ата минута защитникът на белгийците Райън Донк си отбеляза автогол. Отново Волаш направи резултата 3:0 в 68-ата минута с втория си гол в мача.

Домакините се виждаха вече победители, когато Набил Дирар даде началото на обрата с попадения в 74-ата и 77-ата минута, а Джоузеф Акпала изравни в 82-ата минута с мощен удар в горния ляв ъгъл на Ханданович. А именно футболистът, отбелязал си автогол по-рано в мача , Райън Донк успя да завърши уникалния обрат в мача след като успя да отбележи попадение и в противниковата врата след удар с глава в 90-ата минута.

Така Брюж оглави класирането в група "Н" с десет точки, колкото има и финалистът от миналия сезон Брага. Марибор пък остава последен само с една точка до момента.