• меси-
  • майорка
Барса загря за Класикото с новака Бетис - 1
Снимка: ЕПА/БГНЕС

След като вчера Реал (М) спечели измъчено срещу Майорка с 2:1 след обрат, днес Барселона също отбеляза спад в играта си преди голямото Ел Класико,което ще дойде само след само 3 дни.

Отборът на Пеп Гуардиола се наложи с 4:2 на своя „Камп Ноу” над новака Бетис.

Резултатът обче е подвеждащ, защото победата на „черно-сините” стана факт едва в подледната четвърт на мача.

„Каталунците” поведоха рано-рано с голове на Чави (10’) и Лео Меси (12’).

Севилци обаче показаха дух и не се предадоха. Напротив, те достигнаха до частичен обрат – 2:2 с попаденията на Рубен Кастро (32’) и резервата Роке Санта Крус (52’).

Все пак, играчите на Гуардиола се пребориха за трите точки, като задачата им бе максимално улеснена и от червения картон, който получи защитникът на Бетис Марио в 71-ата минута.

Крайното 4:2 бе оформено от Алексис Санчес (75’) и отново носителят на „Златната топка” Меси (86’,  дузпа).